Skocz do zawartości

aurban6 hobby


Rekomendowane odpowiedzi

Brawo Ty.

Widze ze pare moich rad się przydalo i skorzystales z nich :cool:. Jak konczysz wylot to daj  tam gdzies kawalek prostej rury i dopiero potem kolanko. Woda wylatujac z jednego kolanka i wpadajac w drugie bedzie chlupac. Jak zastosujesz kawalek prostej rury to ma czas zeby się uspokoic i wpadac bezszelestnie do baniaka lamiac tafle wody.  Im spokojniej wyplywa w rury tym lepiej lamie tafle i robie lepsze zawirowanie w baniaku - takie moje spostrzezenie z wlasnych obserwacji bo zona jest super wyczulona na chlapanie wody. Reszta mnie się podoba, ale o tym już rozmawialismy.

BTW.

Kaczka mnie się podoba :P

Edytowane przez mlody.czub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba narurowce są dokładnie w takiej samej konfiguracji. Założenie było takie, iż chodzą dwa na 1 biegu pompy, w razie awarii 1 jeden wciąż działa.
Kiedy będzie awaria nie wiadomo, ale też daje to komfort w użytkowaniu ponieważ zamierzam przeplatać wymianę mechaników.

@mlody.czub Marcin to zastosowanie jest na razie na test filtracji i przepłukania jej jak będą wyloty tego jeszcze nie wiem. Twoje pomysły z rurami z kołnierzem gumowym podobają mi się i pewnie w nie wejdę. 

Hehehehhehehe Kaczki żona dodała bo tak pusto. Wtryski i wytryski jeszcze mam nie sklejone i będę testował już w produkcji.

Sprzedaje patent dla tych co jeszcze nie chcą kleić rur a co by nie ciekło i później zdemontować -> to przejechać odłuszczaczem szybko nałożyć rurę na rurę i zostawić. Jest w szczelnie w miarę sztywno a rozebrać też się da.

Dodatkowo podziękowania dla Marcina @mlody.czubza pogawędki na PW.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie

Zamierzam zrobić oświetlenie jak na obrazku

led.jpg.5d7a109b5429542cee66441132d197dd.jpg

Od lewej

1. 4 x moduł białe 6500K

2. 12 x moduł biały 11000K przeplatane z 11 x RGB

3. tak jak w pkt. 2
4. tak jak w pkt. 1
Podsumowanie:
4 niezależne grupy światła białego co daje 4 kanały sterowania światłem białym (lewy 6500K, lewy 11000K, prawy 11000K, prawy 6500K)

dlaczego tak ? bardzo zaintrygował mnie pomysł @pozner odnośnie chmur w baniaku (muszę zobaczyć jak to będzie).
1 grupa z RGB czyli 4 kanały czerwony, zielony, niebieski).

Dlaczego moduły a nie power led ?? Nie wiem i nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretny plan! Bardzo jestem ciekaw tego oświetlenia. Mam bzika na punkcie blików i innych takich efektów, które tylko nie stresują ryb. Ja osobiście ten efekt chmur zamienił bym na takie bliki jak na tym filmiku, ale łatwo jest powiedzieć jeśli nie ma się o tym pojęcia?. 

 

Kibicuję w projekcie. Powodzenia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.