Dbk20

Budowa mojego nowego akwarium. 120 cm panorama 240l. Od początku do końca.

Rekomendowane odpowiedzi

AndrzejGłuszyca
2 minuty temu, Dbk20 napisał:

Obsada została zmieniona. Nie umiem znaleźć edycji nazwy wątku. Prosiłbym skasować informacje o obsadzie z nazwy wątku : 30x red red, obsada jest w trakcie doboru.

...poprawiłem. Jak będziesz chciał sam poprawiać tytuł  to zawsze  musisz edytować post nr 1 i wtedy możesz zmienić tytuł.

• Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
egon44
W dniu 18.02.2018 o 22:56, Dbk20 napisał:

Teściki zooleka zastąpione, przyjechała walizka, mam nadzieję te będą dobre :

15189904644802127385410.thumb.jpg.62416eece00e4a4d388da5d097454ada.jpg

Troszkę nie trafiony zakup bo niektóre testy nie będą używane z tej walizki...

Mogłeś zakupić sobię tą- https://www.clarias.pl/jbl-combi-set-test-plus-nh4-zestaw-5-testow-akwarystycznych-w-walizce-p-688.html + uzupełnienia pH 7.4-9.0 https://www.clarias.pl/uzupelnienie-jbl-test-ph-7-4-9-0-p-1562.html + GH https://www.clarias.pl/uzupelnienie-jbl-gh-test-na-twardosc-ogolna-p-625.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dbk20
10 godzin temu, egon44 napisał:

Troszkę nie trafiony zakup bo niektóre testy nie będą używane z tej walizki...

Mam jeszcze roslinniaka z co2, a i nie wiem co w przyszlosci bedzie.

A i z ciekawosci Cu w cieplej badalem : u mnie nie ma..

Faktycznie zestaw proponowany przez Ciebie wystarczy do malawi.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tom74

Przeczytałem Twój wątek i powiem szczerze się zgubiłem. Czy tak w ogóle wiesz co chcesz zrobić? Masz super akwarium 180 cm ale zamiast pracować nad nim marnujesz energię i kasę - Twoją na  pie-ły. Po co następne akwaria? Przejściowe dla kogo ?  Nie prościej zbudować "dom" dla ryb a nie fundowac im co jakiś czaś tzw hotel? 

Zrób akwarium właściwe, z filtracją ,kamieniami  i oświetleniem . Później pomysl  jakie ryby by Ci pasowały i zadaj pytanie na forum czy będzie ok. Młode ryby we właściwym zbiorniku ,  gdy rosną i toczą walki  samczykow  - ustalaja hierarchie dadzą naprawdę o wiele więcej niż przerzucane ze zbiornika A do zbiornika B bo na poprzedni są już za duże. Mam nadzieje ze się obrazisz a  popatrzysz na wszystko z boku i przemyślisz wszystko od początku. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dbk20

Śledzę każdą odpowiedź i staram się rozsądnie do tego podejsć. 

Idę myśleć gdzie postawić te 180cm. Biorę tarcze i zaczynam ciąć prolile na stelaż.

Co myslicie o postawieniu 3 zbiornikow? 120 cm 240l, 150 cm 335l i 180x80x60 cm 850l? Czy te mniejsza mają sens?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pozner
14 minut temu, Dbk20 napisał:

Co myslicie o postawieniu 3 zbiornikow? 120 cm 240l, 150 cm 335l i 180x80x60 cm 850l? Czy te mniejsza mają sens?

Mają sens. Nie musi przecież w każdym być Malawi. Możesz też w 335l. zrobić mbunarium, w 850l. non-mbunarium, a w 240l. coś innego. Każde będzie inne i każde będzie ozdobą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AndrzejGłuszyca

..temat dotyczący Twojego akwa 180x80x60 został wydzielony jak niżej:

..temat Twojej obsady do 240 litrów również został wydzielony jak niżej. Prośba..trzymaj się tematów bo zrobiłeś taki bałagan w swoim temacie ,ze sam się pogubiłeś:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AndrzejGłuszyca
11 godzin temu, Tom74 napisał:

Przeczytałem Twój wątek i powiem szczerze się zgubiłem.

..temat został już uporządkowany:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• MarcinKoz
      Panowie/Panie mam pytanie Orientuje się ktoś czy do zasilania Eheima 2078 muszę kupować oryginalny zasilacz czy wystarczy że dokupię jaki kolwiek inny zasilacz 24v 2A . Oryginalny to koszt 250 zł , zamiennik 40 zł i nie wiem czy czymś się różnią czy płaci się za firmę . Może ktoś jest kto zna się na prądzie .
    • piotriola
      Ryby te zawsze będą głodne, ile karmy podasz tyle zjedzą. Pamiętaj że stosujesz pokarmy skondensowane, są one bardziej tuczące niż to co ryby zjedzą w naturalnym środowisku. Umiar to droga do sukcesu, kiedy ryby pływają dynamicznie to dobry znak i możesz spać spokojnie. Zerknij ile potrzeba robali na kg pokarmu liofilizowanego, może zobrazuję tym linkiem o co mi chodzi. https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwig3vLJrd3eAhWihKYKHWczBWkQFjAFegQIAhAB&url=https%3A%2F%2Fallegro.pl%2Ftubifex-liofilizowany-30g-naturalny-pokarm-i1835604607.html&usg=AOvVaw27qrpJ2I56ufIrFyCqVSmi
    • Piotr775
      Ile ludzi tyle opini. Jeden ma dobre doswiadczenie inny mieszane a jeszcze inny takie jak ja,czyli bardzo złe. 
    • MaciekMaciek
      Czyli masz po prostu wiekszą komore smieciową, dobrze rozumiem?
    • luck83
      Zdecydowanie nie zgadzam się z przedmówcą. Zamawiałem ostatnio (tydzień temu) niemal 20 ryb od Malawiana. W ani jednej sekundzie nie poczułem się zlekceważony, zapomniany, itd. Przez cały proces zamówienia (a dodam, że ryby ściągane były z hodowli z Czech), odczułem pełen profesjonalizm. Ryby przyjechały w doskonałej kondycji, każda jedna jest wysokiej jakości. Otrzymałem poradę zarówno w trakcie procesu realizacji zamówienia, jak i po (dietetyka ryb). 
      Jest wielce prawdopodobne, że kolejne zamówienie będę również realizował z Malawianem.
    • Piotr775
      Wiec i moje doswiadczenie. A raczej to co powinno nim byc. Myślałem sobie ze skoro facet zyje ze sprzedazy ryb,ma swoją firmę,stronę internetową, pocztę więc z kontaktem nie bedzie problemu. Z racji tego że wolę byc zawsze w jakiś sposób zabezpieczony postanowiłem do niego napisać. I tylko tyle mojego  doświadczenia co wysłanie do niego 2 wiadomosci na poczte. Było to ponad 2 miesiace temu. Nä żadną wiadomość nie odpowiedział. Tylko proszę nie myślec ze coś pomyliłem, zamawiałem 2 razy rybki w FishMegic i 1 u Darka Gaży,i w obu przypadkach kontakt z panami był na wzorowym poziomie. A tu jak by człowiek pisał do sciany. To jest nie profesjonalne traktowanie klienta,olewanie go i nie dbanie o własne interesy. Dla mnie to nie hodowca tylko tandetny amator. I osobiscie nigdy od niego nie zakupię żadnej rybki. Choć ofertę ma interesującą. 
    • Jerry_jerry
      Rozumiem nie namawiam. Czasami ktoś z zewnątrz dostrzega to czego sami nie widzimy. W takim razie jeśli wymiary 120x30x50 to jeden gatunek saulosi z dwoma samcami i ok. 8 samicami. Albo dwa gatunki haremy czyli 1+3/4. Sam pisałeś, że wysokość Ciebie nie ogranicza więc może pójść w tym kierunku?
    • tabelpl
      Jeśli miałbym taka możliwość to bym nie zakładał tematu płytkiego akwarium tylko odrazu czytał na temat i sąd do akwarium pełno wymiarowego
    • Jerry_jerry
      To może jeszcze mały edit. Przy wymiarach 120x30x40 masz akwa 140 litrów i tylko jeden gatunek czyli Saulosi. A gdybyś jednak cosik powiększył do powiedzmy 120x40x60 to już prawie 300 litrów no i trzy gatunki. Myśl i komibuj.  Jeżeli z tyłu masz komin to może z przodu? Chociaż z wysokością powalcz. Tutaj nie ma hamulców - no może finansowe.  Spójrz na poniższy temat. Dwa pięknie wkomponowane akwaria.   
    • tabelpl
      Jak wcześniej pisałem nie da się nic zrobić z szerokością bo z tyłu jest komin. Akwarium zostaje 120x30x50. Nic innego nie wymyślę. Nie wiem tylko czemu temat został przeniesiony skoro pisałem wcześniej że z szerokością i długością nic nie zrobię
  • Tematy

• Grafiki