• ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Falcowski
      Właśnie miałem o to pytać. Powiem Wam, że dałem już 50 kg i wygląda to całkiem dobrze i chyba bym więcej nie dawał. Jakby ktoś chciał, to mam jeszcze 150 kg do oddania. Zastanawiam się tylko, czy jak mi pyszczaki zaczną kopać, to czy do dna się nie dokopią i będzie kiepsko wyglądać?   A w ogóle to powiem Wam, jakiego farta miałem. Chciałem kupić piasek i kamienie w sklepie z kruszywami/skałkami. Zadzwoniłem i się okazało, że nie mają piasku i polecili mi żwirownię w okolicy.  Tak więc miałem piasek kupić w żwirowni, a u nich kamienie (po 1-3 zł za kilogram!). Na szczęście pierw pojechałem do żwirowni, gdzie gość pozwolił mi nabrać sobie tyle piasku ile zechcę za free (wziąłem 200 kg, mogę się podzielić jak ktoś chce). W dodatku miał chyba z 10 rodzajów, to wziąłem taki o frakcji 0-4mm i jest idealny. Pod ledami będzie pięknie, naturalnie wyglądał. Niby był płukany, ale jak zacząłem płukać, to faktycznie się narobiłem, zanim faktycznie stał się czysty. Przy okazji zapytałem o kamienie i okazało się, że też mają - całą hałdę kamieni i że też mogę sobie wybrać jakie chcę. Nic za to nie chciał, to dałem na flaszkę, więc zamiast wydać 200 zł, wydałem 20.  Tak więc taka rada dla potomnych zakładających baniak - jechać na żwirownię. A tak to wygląda na chwilę obecną:
    • MarcinKoz
      Panowie/Panie mam pytanie Orientuje się ktoś czy do zasilania Eheima 2078 muszę kupować oryginalny zasilacz czy wystarczy że dokupię jaki kolwiek inny zasilacz 24v 2A . Oryginalny to koszt 250 zł , zamiennik 40 zł i nie wiem czy czymś się różnią czy płaci się za firmę . Może ktoś jest kto zna się na prądzie .
    • piotriola
      Ryby te zawsze będą głodne, ile karmy podasz tyle zjedzą. Pamiętaj że stosujesz pokarmy skondensowane, są one bardziej tuczące niż to co ryby zjedzą w naturalnym środowisku. Umiar to droga do sukcesu, kiedy ryby pływają dynamicznie to dobry znak i możesz spać spokojnie. Zerknij ile potrzeba robali na kg pokarmu liofilizowanego, może zobrazuję tym linkiem o co mi chodzi. https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwig3vLJrd3eAhWihKYKHWczBWkQFjAFegQIAhAB&url=https%3A%2F%2Fallegro.pl%2Ftubifex-liofilizowany-30g-naturalny-pokarm-i1835604607.html&usg=AOvVaw27qrpJ2I56ufIrFyCqVSmi
    • Piotr775
      Ile ludzi tyle opini. Jeden ma dobre doswiadczenie inny mieszane a jeszcze inny takie jak ja,czyli bardzo złe. 
    • MaciekMaciek
      Czyli masz po prostu wiekszą komore smieciową, dobrze rozumiem?
    • luck83
      Zdecydowanie nie zgadzam się z przedmówcą. Zamawiałem ostatnio (tydzień temu) niemal 20 ryb od Malawiana. W ani jednej sekundzie nie poczułem się zlekceważony, zapomniany, itd. Przez cały proces zamówienia (a dodam, że ryby ściągane były z hodowli z Czech), odczułem pełen profesjonalizm. Ryby przyjechały w doskonałej kondycji, każda jedna jest wysokiej jakości. Otrzymałem poradę zarówno w trakcie procesu realizacji zamówienia, jak i po (dietetyka ryb). 
      Jest wielce prawdopodobne, że kolejne zamówienie będę również realizował z Malawianem.
    • Piotr775
      Wiec i moje doswiadczenie. A raczej to co powinno nim byc. Myślałem sobie ze skoro facet zyje ze sprzedazy ryb,ma swoją firmę,stronę internetową, pocztę więc z kontaktem nie bedzie problemu. Z racji tego że wolę byc zawsze w jakiś sposób zabezpieczony postanowiłem do niego napisać. I tylko tyle mojego  doświadczenia co wysłanie do niego 2 wiadomosci na poczte. Było to ponad 2 miesiace temu. Nä żadną wiadomość nie odpowiedział. Tylko proszę nie myślec ze coś pomyliłem, zamawiałem 2 razy rybki w FishMegic i 1 u Darka Gaży,i w obu przypadkach kontakt z panami był na wzorowym poziomie. A tu jak by człowiek pisał do sciany. To jest nie profesjonalne traktowanie klienta,olewanie go i nie dbanie o własne interesy. Dla mnie to nie hodowca tylko tandetny amator. I osobiscie nigdy od niego nie zakupię żadnej rybki. Choć ofertę ma interesującą. 
    • Jerry_jerry
      Rozumiem nie namawiam. Czasami ktoś z zewnątrz dostrzega to czego sami nie widzimy. W takim razie jeśli wymiary 120x30x50 to jeden gatunek saulosi z dwoma samcami i ok. 8 samicami. Albo dwa gatunki haremy czyli 1+3/4. Sam pisałeś, że wysokość Ciebie nie ogranicza więc może pójść w tym kierunku?
    • tabelpl
      Jeśli miałbym taka możliwość to bym nie zakładał tematu płytkiego akwarium tylko odrazu czytał na temat i sąd do akwarium pełno wymiarowego
    • Jerry_jerry
      To może jeszcze mały edit. Przy wymiarach 120x30x40 masz akwa 140 litrów i tylko jeden gatunek czyli Saulosi. A gdybyś jednak cosik powiększył do powiedzmy 120x40x60 to już prawie 300 litrów no i trzy gatunki. Myśl i komibuj.  Jeżeli z tyłu masz komin to może z przodu? Chociaż z wysokością powalcz. Tutaj nie ma hamulców - no może finansowe.  Spójrz na poniższy temat. Dwa pięknie wkomponowane akwaria.   
  • Tematy

• Grafiki