Skocz do zawartości

Pokarmy dla ryb.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Sławol napisał:

 ...jak się skończy to przejdę na tą którą poleca Henryk.Któryś z klubowiczów wcześniej też chwalił ten pokarm, chyba @Jerry_jerryo ile dobrze pamiętam.

Dokładnie. Polecałem i nadal polecam spirulinę ON. Płatki jakie znajdziesz w środku to rzeczywiście płatki a nie jakaś mąka. Ja stosuję tylko płatki dlatego jeżeli chodzi o pokarmy to wybór jest dosyć mały. OSI miałem i generalnie to nie wiem dlaczego wszyscy uważają go za klasę Premium. 3/4 no może 1/2 to nic nie warta mąka, której nie chcą jeść ryby. Dlatego też przeszedłem na ON. W Polsce jedynie spirulina jest dostępna od ręki. Jeżeli masz nastawienie na płatki to bardzo ciężko będzie znaleźć ich pokarmy. Ostatnio chciałem uzupełnić również o płatki Omni i Vegi. I co? Jednym słowem lipa. Przeszukałem internetowe sklepy i jedynie granulki są dostępne od ręki. Od razu zaznaczam, że erybka ma te pokarmy na stronie ale po ich kupnie i nawet wpłacie pieniędzy od razu otrzymałem je z powrotem z informacją, że niestety nie ma ich na stanie.

No nic trzeba było coś wykombinować. Dlatego przerzuciłem się na następujące pokarmy:

- Tropical Spirulina Super Forte;

- JBL Spirulina Premium 40%;

- Omega One Super Kelp;

- Omega One Veggie;

- Omega One Cichlid;

Nikt pokarmów Omega One nie wiedzieć czemu nie poleca. Moje ryby zawsze chętnie pobierały pokarm ale teraz to rzucają się na niego. Chwila i nie ma. Co najśmieszniejsze to OSI jest u nas uważane za high level pokarm a jest tańszy od takiego Omega One - wystarczy sprawdzić na ebayu.

No i jeszcze jedno. Nie wiem jak podchodzisz do tematu karmienia tj. jak dużą dawkę dajesz na raz ale nie warto kupować zbyt dużych opakowań. Lepiej kupować częściej i zmieniać niż mieć kilogram jednego pokarmu, który po kilku miesiącach będzie popsuty ale rybom się znudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jerry_jerry napisał:

Nikt pokarmów Omega One nie wiedzieć czemu nie poleca.

Może dlatego, że nie można ich dostać. Kiedyś używałem Omega One Super Kelp Flakes, ryby je przyjmowały bardzo chętnie, ale kiedy powstał problem z dostępnością przeszedłem na spirulinę od OSI 

24 minuty temu, Jerry_jerry napisał:

OSI miałem i generalnie to nie wiem dlaczego wszyscy uważają go za klasę Premium.

Tak się chyba utarło, wiem, że np. we Francji wyżej jest ceniona Spirulina Super Forte 36% Tropicala. A o jakości pokarmów można poczytać tu http://www.oscarfish.com/fish-food-ingredients.html   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkon napisał:

Może dlatego, że nie można ich dostać.

Ja ostatnio z kolegą kupowaliśmy te pokarmy w akwarystyczny24. Ale widzę, że w innych sklepach też można je dostać. Pewnie wszystko zależy od wielkości opakowania.

1 minutę temu, darkon napisał:

Tak się chyba utarło, wiem, że np. we Francji wyżej jest ceniona Spirulina Super Forte 36% Tropicala. A o jakości pokarmów można poczytać tu http://www.oscarfish.com/fish-food-ingredients.html   

Sam nie spodziewałem się, że zakupię pokarm JBLa ale jak widać wszystko się zmienia i czasami samemu lepiej warto popróbować niż kupować ślepo to co inni polecają.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkon napisał:

To, że są na stronie w ofercie to jedno, spójrz na dostępność, przy większości napis "brak towaru"

O tym wiem ale opakowanie 60g akurat w akwarystyczny jest. Ja kupowałem 2 opakowania 28g bo były dostępne ale już ich nie ma na stanie. 60 gramów jest więc tak jak pisałem wszystko zależy od wielkości opakowania.

http://likoma.pl/roslinne/1049-omega-one-super-kelp-flakes-28g.html

http://www.zoologiczny.sklep.pl/Omega_One_Super_Kelp_Flakes_platki_dla_ryb_roslinozernych_28g__25_33___14031?gclid=EAIaIQobChMIy7e18OT82AIVTRDTCh3ViwdyEAQYAiABEgLAgPD_BwE

Nie wykluczam, że będzie tak jak w przypadku Ocean Nutrition. Jak mi się pokończą to będę zmuszony przerzucić się na coś nowego. Jednak nie ma co przejmować się na zaś.;)

Teraz, MatiK napisał:

Dyskusję na temat klasy pokarmów O.S.I. i tego, czy się popsuły, czy nie, wydzieliłem:

 

Mój pierwszy post akurat był na temat. Chciałem pomóc koledze i poradziłem, że może dla swojej gromady wybrać pokarmy innych producentów - nawet podałem jakie stosuje.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś szuka pokarmów Omega One, warto się odezwać na priv do właścicielki sklepu zoologicznego "Zoosiak", a naszej klubowiczki @anna, ewentualnie znaleźć sklep na  https://www.facebook.com/zoosiaki/

Przy okazji znajdziecie tam inne pokarmy klasy premium. 

  • Lubię to 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, michal_j napisał:

wystarczy poczytać na ogólnoświatowych forach hodowców tropheusów, ludzie sprowadzają (tą powszechnie wzgardzoną na tym forum) Spirulinę Super Forte 36% na drugi koniec świata .. (pisali to ludzie chociażby z Argentyny)

 

Dokładnie, nie wiem czemu ludzie przepłacają za markową spirulinę jak mają Tropicala. Myślę, że panuje ogólna awersja do Tropicala. Mieli i słabsze typu ochtiovit itp czyli pokarmy do wszystkiego i do niczego. Wiem, że ktoś pisał, że po spirulinie Tropicala są bardziej otłuszczone organy niż po OSI, ale nikt nie podał linku ani nazwiska osoby która to badała. Pewnie na całość też miały wpływ inne pokarmy. Jednak wszystkiego możemy domniemywać. Jeśli chodzi o spirulinę Super Forte 36 %, na pewno nie jest to zły pokarm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.