Skocz do zawartości

Co to jest u licha?


Jusza

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, egon44 napisał:

 

No to mamy już odpowiedź.

Gatunki które posiadasz to w większości wszystkożercy z przewagą na pokarm roślinny(oprócz Yellow).

Pokarmy OSI które posiadasz to pokarmy mięsno/wybarwiające oprócz spiruliny.Moim zdaniem podajesz zbyt dużo pokarmów mięsnych a efekt widoczny jest na filmiku u Acei.

Sugerował bym dokupić dodatkowo pokarm roślinny np.NatureFood https://www.clarias.pl/naturefood-premium-cichlid-plant-m-85g-dla-roslinozernych-pielegnic-p-7222.html i razem w parze z spiruliną OSI podawał bym je codziennie na przemian.Z kolei pokarmy  VividColor flakes, Artemia flakes, RedPower granules oraz ewentualnie mrożonki podawał bym 1- góra 2 razy w tygodniu tylko z rana.

Na tą chwilę proponuje 2 dniową głodówkę o czym już wcześniej wspomniałem a potem główna dieta ryb powinna składać się tylko i wyłącznie na pokarmach roślinnych.

No i to by było wszystko na ten temat ;) 

Daj znać za kilka dni czy pomogło :) 

Pozdrawiam

 

zgadzam się z twoja wypowiedzia w 100% ryby przekarmione i jak na te gatunki zbyt wysoko bialkowa dieta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..daj jemu jeszcze czas. Widać ,że nie żałował sobie z jedzeniem. Zacznij karmić mniejszymi porcjami i dalej obserwuj. Jeżeli jeszcze przez 3-4 dni po zmniejszonych porcjach dalej tak będzie wtedy korekta samego pokarmu jak koledzy wcześniej pisali.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jusza napisał:

Druga doba głodówki.

Ngara nadal wali długasy (zdjęcie).

Tak jak pisze kolega @AndrzejGłuszyca daj temu czas.Przedłuż jeszcze głodówkę o dodatkową dobę a potem karm ryby samą spiruliną na początek przez kilka dni połową dawki którą stosowałeś dotychczas.Oczywiście dalej obserwuj rybki czy wydalają długie odchody.

Tylko ta Ngara z fotki ma takie odchody czy zauważyłeś to też u innych gatunków?

Na fotce widzę tylko tego jednego osobnika a reszta ryb moim zdaniem wygląda normalnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 9 Ngar. Kilka z nich od kiedy je mam ma takie odchody. Teraz po glodówce dwie jeszcze zostały. Na zdjęciu jest jedna z nich. Inne gatunki nie mają takich odchodów, no może rdzawe nieco.

Dzisiaj wieczorem sypnąłem troszkę spiruliny. Od niedzieli i tak będą miały kolejną głodówkę i to czterodniową (wyjazd domowników).

Widzę, że pojawia się u mnie coraz więcej koloru zielonego na skałach, to niech się ryby trochę napracują zdobywaniem naturalnego pożywienia  :-)

Edytowane przez Jusza
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.