salava8

Moje pierwsze Malawi - Chindongo saulosi (243L - 90x45x60h)

Recommended Posts

AndrzejGłuszyca

...witam Ciebie Matusz na forum!  Bardzo mi się podoba Twoje akwa.... gdyby przy tym litrażu były inne proporcje szkła byłoby jeszcze bardziej OK:) Ale mimo to jest  bardzo ładne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
TOMEKSIEDLCE

witam akwarium prezentuję się dobrze aranżacja jest fajna ,parametry masz ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
yaro

No no no. Super wykorzystałeś to akwarium, pomimo jego proporcji udało Ci się tą wysokość super wykorzystać. Życzę Ci samych sukcesów z tym biotopem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
MatiK

Witaj,

nie wiem, czy w tak krótkim akwarium uda Ci się utrzymać dwa samce, ale będę trzymał kciuki. Urozmaiciłbym też jednak karmienie o Spirulinę O.S.I. i np. Supreme Artemia od NatureFood. VividColor to tak naprawdę zapychacz, a żeby naprawdę działał na wybarwianie musiałbyś sypać chochlą ;) 

Co do wystroju nie będę się rozpisywał, jest po prostu ekstra ;) można śmiało powiedzieć - wejście smoka :P 

Edited by MatiK

Share this post


Link to post
Share on other sites
salava8
2 minuty temu, AndrzejGłuszyca napisał:

...witam Ciebie Matusz na forum!  Bardzo mi się podoba Twoje akwa.... gdyby przy tym litrażu były inne proporcje szkła byłoby jeszcze bardziej OK:) Ale mimo to jest  bardzo ładne.

Witam, dziękuję za opinię. :) Akwarium dostałem od kolegi za darmo, szkoda było nie skorzystać. Z biegiem czasu narodził się pomysł na Malawi. Zdaję sobie sprawę, że lepiej gdyby akwarium było dłuższe oraz niższe. Niestety nie miałem możliwości doboru wymiarów. Dlatego też po lekturze w internecie w miarę świadomie dobrałem taką obsadę. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndrzejGłuszyca
Teraz, salava8 napisał:

Akwarium dostałem od kolegi za darmo, szkoda było nie skorzystać.

..i tutaj masz rację. Jak znam życie to pewnie jeszcze nieraz coś zmienisz w tym hobby:)  Życzę powodzenia i wielu przyjemności z posiadania akwa biotopu Malawi:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
hilux

Fajnie wyciagnales w gore kamienie zeby skompensowac choc troche mala powierzchnie dna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
MatiK
20 minut temu, salava8 napisał:

Zdaję sobie sprawę, że lepiej gdyby akwarium było dłuższe oraz niższe.

Dłuższe jak najbardziej, natomiast wysokość masz bardzo fajną ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
pavlofico

Zejefajny zbiornik.. Ziomal z Krakowa...?

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page. • Posty

  • Marcelo89
   Tak to oczywiste wszystko na wymiar wycięte pod filtr no aktualnie mam założona gabke gruboziarnista czy dać coś innego gdy już wskocze na większy litraz? 
  • darianus
   Przyznam szczerze, że nie chciałem opierać kamieni o szybę, żeby mieć możliwość czyszczenia szyb z glonów. Glony na kamieniach wyglądają fajnie, ale na szybie jakoś mi się nie widzą
  • iquitos68
   Kryjówki najlepiej robi się opierając kamienie o tylną szybę. Należy jednak pamiętać żeby na tej szybie znajdowało się tło strukturalne lub czarne spienione PCV od środka akwarium 
  • Tom74
   To nie układaj gruzowiska. Mozesz postawić je obok siebie, z tyłu najwieksze. Ryby znajdą miejsce pomiędzy kamieniami. 
  • darianus
   Jestem na etapie zbierania otoczaków, gdzie prawdopodobnie będzie saulosi wielosamcowo. Próbując już układać jakieś gruzowisko, stwierdzam, że okrągłe otoczaki są do niczego:) Za dużo zajmują miejsca w stosunku do korzyści jakimi mają być kryjówki dla pyszczaków. Co o tym sądzicie?
  • Tom74
   Metriaclima Estherae ob  minos reef w moim akwarium mialem trzy morphy. Ryby byly z dobrego źródła.  Na kolor ryb ma wpływ dieta. Samice  Metriaclima Msobo Magunga  u większości są pomarańczowe.  Ryby z odłowu są żółte, wplyw na to ma prawdopodobnie spirulina zawarta w pokarmach. 
  • pozner
   Można i tak, ale przy różnych gatunkach i odpowiedniej aranżacji mogą one funkcjonować obok siebie. Moim zdaniem warunkiem jest taki dobór obsady, żeby siła, temperament, wielkość gatunków równoważyły się. Moje ostatnie mbunarium, bardzo mocno zagruzowane, było domem dla takich gatunków jak L. trewavasae, M. lombardoi, M. parallelus (loriae), P. acei i P. elongatus chewere. Wszystko w 500l. brutto😉 Wszystko funkcjonowało bezproblemowo, mimo tak ostrych gatunków. Ktoś stwierdzi, że to dzięki przerybienie, ale ja myślę, że to dzięki odpowiedniej aranżacji. Każdy z tych gatunków znalazł swoje miejsce w akwarium. No, może poza chewere. Im trudno było utrzymać rewir, ale dawały sobie radę i to wielosamcowo. Teraz bym tylu gatunków nie umieścił w takim akwarium, ale wtedy inaczej do tego podchodziłem. Układając tą obsadę nie wyliczałem litrażu brutto i netto. Do głowy mi to nie przyszło, ważniejsza była ilość kamieni i ich aranżacja. Czy gdybym dał o połowę mniej kamieni, przez co zwiększyła by się ilość wody netto, sytuacja wyglądałaby tak samo? A może lepiej (więcej miejsca)? Obawiam się, że nie. Zmniejszyła by się ilość potencjalnych rewirów. Dodam tylko, że poza lombardoi wszystkie gatunki podchodziły do tarła i nie było przy tym mowy o terroryzowaniu reszty obsady. 
  • AndrzejGłuszyca
   @Robson79 Robert...Twój temat odnośnie potencjalnej identyfikacji przeniosłem jak niżej aby nie zaśmiecać Krzysztofowi tematu:    
  • Robson79
   To wychodzi na to że mam jakiś inny gatunek. Choć kupowałem 30 maluchów ok.1,5cm jako Callainos OB i były z jednego tarła. Połowa okazała się samcami BB, były 2 samce OB i reszta samice OB. Zostawiłem sobie samca OB i cztery samice, które były bardziej żółtawe od reszty i od tych ryb pochodzą pozostałe moje ryby i w sumie zostawiałem sobie też te bardziej żółte. Może ten kolor powstał w wyniku selekcji 🤔 ale tego to już raczej się nie dowiemy. Jedno wiem na pewno. Jeśli będę zmieniał obsadę to ryby kupię z renomowanej hodowli...  
  • Bezprym
   Robert ale nie ma żółtych Callainosów OB w jeziorze,więc albo to jest krzyżówka albo masz dwa różne gatunki o ile nie więcej. Polecam ich fotki umieścić w dziale Identyfikacja,wtedy będziesz miał pewność co to są za ryby. Callainosy występują tylko w kolorach białych i niebieskich.   http://www.onzemalawicichliden.eu//Bestanden%20vissendatabase%20soorten%20eng/Metriaclima%20eng.html   Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka              
 • Topics

 • Images