Skocz do zawartości

LedDimmerPro V4 - propozycje


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Panie Romku, czekam na kolejną aktualizację sterownika-- płynny czasowy powrót do normalnych ustawień po krótkim lub długim kliknięciu oraz suwaki do testu jasności jak wersji trzeciej. Sterownik już dobry rok jest w obiegu, a tych podstawowych funkcji jeszcze nie ma. Chętnie kupiłbym poprzednią wersję, bo wedle mnie poza brakiem WiFi była lepsza, bo kompletna. Pozdrawiam. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarasBardzo celna uwaga. Za długo to trwa. To też doświadczenie, które wezmę pod uwagę przy produkcji kolejnej wersji. Musi być kompletna i funkcjonalna. Tak się tym razem skupiłem na bezawaryjności, że ucierpiała na tym funkcjonalność. Poza tym poprzedni rok był trudny dla mnie z powodów osobistych co niestety też wpłynęło na to co byłem w stanie zrobić.

Wracając do tego co jest w tej chwili. Ostatni weekend uczciwie przepracowałem nad sterownikiem. Prace są na ukończeniu. Do zrobienia została tylko opcja testowania kanałów. Pozostałe rzeczy są zrobione i gotowe do wypuszczenia. I teraz się zastanawiam, czy wytrzymacie jeszcze tydzień lub dwa aż dokończę tę jedną rzecz? Czy wypuścić z tym co jest a testowanie kanałów za tydzień lub półtora (a może nawet wcześniej). Ja skłaniam się żeby dokończyć i zrobić to testowanie kanałów, bo już niewiele brakuje.

Z gotowych rzeczy:
- płynny powrót do ustawień po kliknięciu
- symulacja doby (włączana podczas programowania wykresu), przyspieszanie, zwalnianie, pauza, możliwość przestawienia znacznika
- sterowanie kanału za pomocą czujnika temperatury - utrzymywanie zadanej temperatury (grzanie lub chłodzenie, zadziała tylko przy podłączonym zewnętrznym czujniku temperatury)
- uruchomienie zegara na sterowniku i ustawienie czasu na podstawie zewnętrznego serwera - w przypadku gdy zegar się zatrzymał
- ustawienie minut i sekund (korekta wskazań zegara) na podstawie zewnętrznego serwera
- poprawienie sygnalizacji awarii za pomocą diody (awarie sygnalizowane są co 10 sekund przez odpowiednią ilość mignięć, 1-wszystko działa, ,2 - brak zegara, 3 - zegar zatrzymany, 4-brak karty wifi, 5-brak zaprogramowanych ustawień),  w przypadku jednego mignięcia jest ono powtarzane co 10 sekund przez pierwszą minutę a potem już nie miga (długie mignięcie = wszystko OK, krótkie mignięcie = wszystko OK, ale brak połączenia WiFi). Przy starcie sterownika dioda świeci przez pierwsze 10 sekund - oznacza startowanie sterownika i WiFi.

Do zrobienia:
- testowanie kanałów
- możliwość wyłączania i włączania kanałów na życzenie (w następnej wersji)

 

  • Lubię to 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieszę poinformować, że udało mi się rozwiązać pewne problemy w komunikacji WiFi sterownika. Skutkować to będzie jeszcze stabilniejszą a przede wszystkim szybszą pracą w przypadku połączenia ze sterownikiem przez WiFi.

Wygląda na to, że wyrobię się w obiecane dwa tygodnie i wersja powinna być dostępna w najbliższy weekend (tj do 16 lutego 2020).

  • Lubię to 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.