Deadi

"Akwarystyczne" aparaty

Rekomendowane odpowiedzi

Ooo kolejna cenna uwaga i porada! ­čśŐ Ja ci─ůgle jecha┼éem na AF-S. Dzisiaj trzeba przetrze─ç szybki i potrenowa─ç ­čśü

Podgl─ůda┼éem dzisiaj aparaty na ┼╝ywo - Canonow jak na lekarstwo, ale za to Nikonow spoko i jednak 5600 g├│ruje nad pozosta┼éymi z ni┼╝szej b─ůd┼║ podobnej klasy. Zatem gwo┼║dzia ci─ůg dalszy ­čśü No i spodoba┼é mi si─Ö zakres obiektwu 18-105.

Edytowane przez Deadi (wy┼Ťwietl histori─Ö edycji)

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach
Go┼Ť─ç Stary wielbiciel km ;-)
1 hour ago, Deadi said:

Ooo kolejna cenna uwaga i porada! ­čśŐ Ja ci─ůgle jecha┼éem na AF-S. Dzisiaj trzeba przetrze─ç szybki i potrenowa─ç ­čśü

Podgl─ůda┼éem dzisiaj aparaty na ┼╝ywo - Canonow jak na lekarstwo, ale za to Nikonow spoko i jednak 5600 g├│ruje nad pozosta┼éymi z ni┼╝szej b─ůd┼║ podobnej klasy. Zatem gwo┼║dzia ci─ůg dalszy ­čśü No i spodoba┼é mi si─Ö zakres obiektwu 18-105.

Obejrzyj sobie systemy mikro 4/3, du┼╝o mniejsze i por─Öczniejsze od lusterek, przyk┼éadowo Panasonic GX80. Stabilizacja w korpusie i obiektywie, ┼Ťwietny do film├│w i zdj─Ö─ç (4k przy 100Mb/s) oraz 49 polowy autofokus, migawka szczelinowa i elektroniczna, wbudowana lampa b┼éyskowa┬áz mo┼╝liwo┼Ťci─ů odchylenia┬á:-)

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Wraz z obiektywem┬áLUMIX G VARIO 14-140 mm f/3.5-5.6 POWER O.I.S? ­čśü

Mia┼éem kiedy┼Ť ma┼épk─Ö Lumix i mam bardzo dobre wspomnienia ­čśë

Edytowane przez Deadi (wy┼Ťwietl histori─Ö edycji)

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç Stary wielbiciel km ;-)
15 minutes ago, Deadi said:

Wraz z obiektywem┬áLUMIX G VARIO 14-140 mm f/3.5-5.6 POWER O.I.S? ­čśü

Mia┼éem kiedy┼Ť ma┼épk─Ö Lumix i mam bardzo dobre wspomnienia ­čśë

My┼Ťl─Ö, ┼╝e kitowy obiektyw wystarczy na pocz─ůtek, ewentualnie dokupi┼ébym┬á25mm 1.7

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Deadi napisał:

Mam coraz wi─Öcej w─ůtpliwo┼Ťci do ch─Öci wydawania ponad 3000z┼é :D

DSC09919.jpg

Hahah no widzisz, cierpliwo┼Ť─ç i zdj─Öcia i zdj─Öcia i zdj─Öcia i wi─Öcej zdjec­čľÉ pi─Ökna fota­čĺ¬

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
11 minut temu, Deadi napisał:

Mam coraz wi─Öcej w─ůtpliwo┼Ťci do ch─Öci wydawania ponad 3000z┼é

..my┼Ťlisz,┼╝e tyko na tym by si─Ö sko┼äczy┼éo? Czym dalej w las tym wi─Öcej wydasz..:)

• Lubi─Ö to 1

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, AndrzejGłuszyca napisał:

..my┼Ťlisz,┼╝e tyko na tym by si─Ö sko┼äczy┼éo? Czym dalej w las tym wi─Öcej wydasz..:)

No znaj─ůc mnie to pewnie tak by si─Ö sko┼äczy┼éo, zw┼éaszcza je┼Ťli poszed┼ébym w system otwarty, bo przy kompakcie zosta┼ébym z tym co bym kupi┼é. Na pewno za jaki┼Ť czas co┼Ť kupi─Ö, ale chyba na razie dam sobie odb├│j ;)

DSC09876.jpg

• Lubi─Ö to 1

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö

• Przegl─ůdaj─ůcy   0 u┼╝ytkownik├│w

Brak zarejestrowanych u┼╝ytkownik├│w, przegl─ůdaj─ůcych t─Ö stron─Ö.

• Mo┼╝esz rozwin─ů─ç my┼Ťl? Nie za bardzo rozumiem do mia┼ée┼Ť na my┼Ťli.
    • @Jarocool┬áw zwi─ůzku z tym, ┼╝e dzielisz si─Ö z nami tym co dzieje si─Ö w Twoim akwarium, wydzieli┼éem Ci w─ůtek bo pisa┼ée┼Ť w temacie, kt├│ry dotyczy┼é troszk─Ö czego innego.
    • Przypominam, ┼╝e temat dotyczy┼é tego sk─ůd wzi─ů─ç dobrej jako┼Ťci ryby, a nie dywagacji na temat czysto┼Ťci rasy, wzorc├│w wizualnych, kwestii moralnych┬áetc. ┬á
    • Dlatego te┼╝ odnios┼éem si─Ö w taki spos├│b jak ja to widz─Ö i czego ja szukam. Nie wiem tak naprawd─Ö po jakich rodzicach mam ryby bo wi─Ökszo┼Ť─ç jest z Niemiec ale wiem jak chc─Ö ┼╝eby wygl─ůda┼éa ryba kt├│r─ů chc─Ö piel─Ögnowa─ç i do tego d─ů┼╝─Ö. Rozumiem ┼╝e kto┼Ť mo┼╝e nie mie─ç takich wymaga┼ä i ja tego nie neguj─Ö.
    • Po co w og├│le zak┼éada─ç akwarium i si─Ö stresowa─ç ┼╝e co┼Ť mo┼╝e p├│j┼Ť─ç nie tak. Mo┼╝na przecie┼╝ le┼╝e─ç przed TV i pi─ç piwko w tym czasie Po to chyba hobby jest, ┼╝e ka┼╝dy chce mie─ç jak najlepiej
    • Przede wszystkim to patrz─ůc na zdj─Öcie powy┼╝ej trzeba r├│wnie┼╝ zada─ç sobie pytanie: Po co bawi─ç si─Ö w purolite by woda by┼éa kryszta┼é? Po co nocami my┼Ťle─ç nad prawid┼éowym ustawieniem sterownika led├│w? Po co to wszystko skoro na dzie┼ä dobry rujnujemy ca┼é─ů prac─Ö zielon─ů barw─ů szk┼éa. Barwa powinna by─ç przezroczysta aby nic nie przeszkadza┼éo w podziwianiu ryb. Drogo? Zdecydowanie. Ale przecie┼╝ akwa kupujemy na lata. Podstawowa sprawa by m├│c ruszy─ç dalej. Czasami lepiej poczeka─ç d┼éu┼╝ej aby ostateczny efekt by┼é WOW.┬á Z drugiej strony lekko dziwne podej┼Ťcie. Niekt├│rzy potrafi─ů na cyrkulator wyda─ç 50% ceny akwarium. Filtracja kosztuje tyle co baniak. A oszcz─Ödza─ç na akwarium? Nawet jeden kolega kiedy┼Ť o tym wspomina┼é (chyba @makok- je┼Ťli nie to przepraszam) co mi utkwi┼éo w pami─Öci i w 100% si─Ö z tym zgadzam. Malawi┼Ťci jako┼Ť dziwnie podchodz─ů do tematu (nie wszyscy). Akwarium najta┼äszy float. O┼Ťwietlenie byle ┼Ťwieci┼éo czyli mieszkaniowe ledy. Byle po tanio┼Ťci nie przejmowa─ç si─Ö ile tak na dobr─ů spraw─Ö daje OW i ┼Ťwietnie dobrane o┼Ťwietlenie.
    • Kolego bezapelacyjnie masz NO3 -40ppm i nigdy wi─Öcej nie pr├│buj patrze─ç lub umieszcza─ç zdj─Ö─ç bez komparatora z fiolk─ů w r─Öku i z widokiem z boku czy z g├│ry postawione na skali . To w┼éa┼Ťnie ci─Ö zmyli┼éo. Pro┼Ť zawsze ┼╝on─Ö lub dziewczyn─Ö o odczytywanie bo jak wielu chyba masz problem z widzeniem ┼╝├│┼étego i jego odcieni. ┬á
    • Trudno zgodzi─ç si─Ö z wszystkimi twoimi tezami bo ja np robi─Ö Ro┼Ťlinne Malawi i nawet takie bez jednej ro┼Ťliny Malawi z float daje r├│znic─Ö jak szyba jest gruba. 6500K maja wszyscy z na┼Ťwietlaczami, i lampami led samor├│bkami z bia┼éymi LED.┬á Tak┼╝e ci z wieloma ┼Ťwietl├│wkami szczeg├│lnie z tymi nie akwarystycznymi czyli z biurwami bo wszystkie s─ů 6500K,┬á wi─Öc┬á jest tego od pyty . Dopiero teraz nowe ┼Ťwiate┼éka LED s─ů┬á na LED Full Spectrum te┼╝ 6500K. Bez wzgl─Ödu jaki Kelwin mamy w swoim baniaku┬á za┼éo┼╝enie filtra zielonego na szyb─Ö przedni─ů zawsze wp┼éywa na obraz i sprawdz u siebie patrz─ůc ga┼éami przez to┬á po┼╝yczone od kolegi fotografa. a potem bez tego Je┼Ťli nie widzisz r├│znicy to trzymaj si─Ö┬á tego co wyra┼╝nie napisa┼éem . i sam chyba widzisz ┼╝e┬á zgadzam si─Ö z Tob─ů. ale nie pisz ┼╝e szyby z OW to warto┼Ť─ç zerowa.┬á Wprost przeciwnie kosztuje drogo a tylko dla ciebie efekt jest nie widoczny. Ja i m├│j aparat w smartfonie widzimy r├│znic─Ö ale oceni┼éem ┼╝e zafa┼észowanie barw nie jest warte tych pieni─Ödzy bo baniak mega du┼╝y a r├│znica w cenie powalaj─ůca.┬á Front OW u mnie ma wymiar 250x70cm . Ja sobie to zrekompensuj─Ö ┼Ťwiat┼éem RGBW gdzie W jest 6500K┬á + Full Spectrum White 6500K a nawet Royal Blue bo b─Öd─ů ┼Ťwieci─ç wszystkie na raz popzez sterownik Romka. Ale jak pisa┼éem ka┼╝dy to musi sam sobie przekalkulowa─ç bo to jego kasa i nic nam do tego ile zechce wyda─ç. ┬á
    • Nie wierz─Ö ┼╝e woda kranowa w Grodzisku nie jest chlorowana wi─Öc pierwsze zamiast tych kamieni i gara┼╝y zbuduj ustrojstwo i t─ů wod─ů zalej kube┼é a tak┼╝e ca┼éy baniak┬á teraz po zalaniu kube┼é wraz z w┼éo┼╝on─ů g─ůbk─ů┬á pozostaw bez g┼éowicy by by┼é dost─Öp powietrza. Wpisz s┼éowo ustrojstwo w szukaj i znajdz temat. Masz dojrza┼é─ů biologi─Ö w tej ceramice i lawie wi─Öc nie potrzebny b─Ödzie start biologiczny baniaka a po 2-3 dniach od zalania baniaka mo┼╝esz wpuszcza─ç ryby. O jakie┼Ť ┼Ťlimaczki si─Ö nie martw - pyszczaki wszystkie zjedz─ů. ┬á ┬á
    • Samiec od 4 dni w wiekszym akwa, na poczatku byl goniony przez wszystkie ryby ale w koncu pojedynczo kazda sobie ustawil pod siebie

Wys┼éane z iPhone za pomoc─ů Tapatalk
  • Tematy

• Grafiki