Scottie

OSI zakup grupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie...temat zamykam z tego względu, że wszyscy jesteście chętni na zakup tylko organizatora zakupu nie ma chociaż tytuł tematu sugeruje coś innego. Jak będzie ktoś chętny do organizacji zakupu to założy nowy temat i wtedy  będziemy się dopisywać.

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• @Jarocool w związku z tym, że dzielisz się z nami tym co dzieje się w Twoim akwarium, wydzieliłem Ci wątek bo pisałeś w temacie, który dotyczył troszkę czego innego.
    • Przypominam, że temat dotyczył tego skąd wziąć dobrej jakości ryby, a nie dywagacji na temat czystości rasy, wzorców wizualnych, kwestii moralnych etc.  
    • Dlatego też odniosłem się w taki sposób jak ja to widzę i czego ja szukam. Nie wiem tak naprawdę po jakich rodzicach mam ryby bo większość jest z Niemiec ale wiem jak chcę żeby wyglądała ryba którą chcę pielęgnować i do tego dążę. Rozumiem że ktoś może nie mieć takich wymagań i ja tego nie neguję.
    • Po co w ogóle zakładać akwarium i się stresować że coś może pójść nie tak. Można przecież leżeć przed TV i pić piwko w tym czasie Po to chyba hobby jest, że każdy chce mieć jak najlepiej
    • Przede wszystkim to patrząc na zdjęcie powyżej trzeba również zadać sobie pytanie: Po co bawić się w purolite by woda była kryształ? Po co nocami myśleć nad prawidłowym ustawieniem sterownika ledów? Po co to wszystko skoro na dzień dobry rujnujemy całą pracę zieloną barwą szkła. Barwa powinna być przezroczysta aby nic nie przeszkadzało w podziwianiu ryb. Drogo? Zdecydowanie. Ale przecież akwa kupujemy na lata. Podstawowa sprawa by móc ruszyć dalej. Czasami lepiej poczekać dłużej aby ostateczny efekt był WOW.  Z drugiej strony lekko dziwne podejście. Niektórzy potrafią na cyrkulator wydać 50% ceny akwarium. Filtracja kosztuje tyle co baniak. A oszczędzać na akwarium? Nawet jeden kolega kiedyś o tym wspominał (chyba @makok- jeśli nie to przepraszam) co mi utkwiło w pamięci i w 100% się z tym zgadzam. Malawiści jakoś dziwnie podchodzą do tematu (nie wszyscy). Akwarium najtańszy float. Oświetlenie byle świeciło czyli mieszkaniowe ledy. Byle po taniości nie przejmować się ile tak na dobrą sprawę daje OW i świetnie dobrane oświetlenie.
    • Kolego bezapelacyjnie masz NO3 -40ppm i nigdy więcej nie próbuj patrzeć lub umieszczać zdjęć bez komparatora z fiolką w ręku i z widokiem z boku czy z góry postawione na skali . To właśnie cię zmyliło. Proś zawsze żonę lub dziewczynę o odczytywanie bo jak wielu chyba masz problem z widzeniem żółtego i jego odcieni.  
    • Trudno zgodzić się z wszystkimi twoimi tezami bo ja np robię Roślinne Malawi i nawet takie bez jednej rośliny Malawi z float daje róznicę jak szyba jest gruba. 6500K maja wszyscy z naświetlaczami, i lampami led samoróbkami z białymi LED.  Także ci z wieloma świetlówkami szczególnie z tymi nie akwarystycznymi czyli z biurwami bo wszystkie są 6500K,  więc  jest tego od pyty . Dopiero teraz nowe światełka LED są  na LED Full Spectrum też 6500K. Bez względu jaki Kelwin mamy w swoim baniaku  założenie filtra zielonego na szybę przednią zawsze wpływa na obraz i sprawdz u siebie patrząc gałami przez to  pożyczone od kolegi fotografa. a potem bez tego Jeśli nie widzisz róznicy to trzymaj się  tego co wyrażnie napisałem . i sam chyba widzisz że  zgadzam się z Tobą. ale nie pisz że szyby z OW to wartość zerowa.  Wprost przeciwnie kosztuje drogo a tylko dla ciebie efekt jest nie widoczny. Ja i mój aparat w smartfonie widzimy róznicę ale oceniłem że zafałszowanie barw nie jest warte tych pieniędzy bo baniak mega duży a róznica w cenie powalająca.  Front OW u mnie ma wymiar 250x70cm . Ja sobie to zrekompensuję światłem RGBW gdzie W jest 6500K  + Full Spectrum White 6500K a nawet Royal Blue bo będą świecić wszystkie na raz popzez sterownik Romka. Ale jak pisałem każdy to musi sam sobie przekalkulować bo to jego kasa i nic nam do tego ile zechce wydać.  
    • Nie wierzę że woda kranowa w Grodzisku nie jest chlorowana więc pierwsze zamiast tych kamieni i garaży zbuduj ustrojstwo i tą wodą zalej kubeł a także cały baniak  teraz po zalaniu kubeł wraz z włożoną gąbką  pozostaw bez głowicy by był dostęp powietrza. Wpisz słowo ustrojstwo w szukaj i znajdz temat. Masz dojrzałą biologię w tej ceramice i lawie więc nie potrzebny będzie start biologiczny baniaka a po 2-3 dniach od zalania baniaka możesz wpuszczać ryby. O jakieś ślimaczki się nie martw - pyszczaki wszystkie zjedzą.    
    • Samiec od 4 dni w wiekszym akwa, na poczatku byl goniony przez wszystkie ryby ale w koncu pojedynczo kazda sobie ustawil pod siebie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    • Trochę odkopie temat   Chciałbym zrobić pewnego rodzaju, test, jako że po głowie od pewnego czasu chodzi mi zmiana obsady.  Na czym miałby polegać test.  Chciałbym zakupić jeden gatunek ryb, najlepiej w układzie 1+3/4 (myślę o Nimbochromisach)  i sprawdzić to o czym wspominali koledzy, a przede wszystkim zaobserwować, czy przy "pustym" ale jednak z pływający zagrożeniem akwarium, ryby będą dłużej opiekować się młodzieżą, ale głównie chciałbym zobaczyć jak taka opieka wygląda 
  • Tematy

• Grafiki