Skocz do zawartości

problemy NO2


igor323

Rekomendowane odpowiedzi

WItam akwarium 500l. filtr aquel unimax 700 z uv pompka powietrza 6 w, tyle jeśli chodzi o wyposażenie.Akwarium wystartowało 5.10.2017, ryby wpuszczone po 4 godzinach(tak wiem błąd). ryby :pielęgnica pawiooka, 3Xpapuzie , sum rekini.Filtr był nowy nie wlewałem wody z starego akwarium , wkładów też nie zmieniałem na stare.Bakterie (bicrobe-lift special blend 473 ml ) były na początku wlewane zgodnie z zaleceniami producenta. Gdy No2 zaczęło skakać  podmiany co 2 dni i wlewane podwójne dawki (podmiany 20/30%) .Tak często było robione że cała butelka została wlana a jest przeznaczona na jakieś 3 tys litrów. No2 na poziomie 1 udało mi się zbić do 0,25.Rano mierząc poziom skoczyło do 1, ale teraz jest już 3,5 do 4 (wiem że to niebiezpieczne dla ryb ale apetyt ich jest aż za dobry więc chyba im nic nie jest ) Dzisiaj miałem 4/5 No2 i zrobiłem 50 % podmiany i spadło do 2 :( . Uv jest wyłączone karmione raz na 2 dni malutkie porcje światło ściemnione.I nie wiem co mam teraz zrobić :( 

 

Edytowane przez igor323
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i tam nie jest opisany problem który opisałem wyżej. W tyg wymieniam wodę 3/4 razy baniak ma zaraz miesiąc i ciagle rośnie No2 tam w tym poradniku jest napisane że no2 rośnie gdy maleje amoniak ale ile czasu i dlaczego tak skacze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igor..z tego co napisałeś to wnioskuję ,że nie pozwalasz w swoim akwa  na start cyklu azotowego. Bo co on ruszy Ty zaraz robisz podmiany . Powinieneś oddać ryby , zrobić bez nich start cyklu azotowego zgodnie ze sztuką. Poczytaj tutaj na czym polega cykl azotowy. Jest tam bardzo dostępnie opisane . Chodzi mi o punkt START:

Jeżeli chcesz ratować ryby i przeprowadzić start cyklu azotowego z ich obecnością to zwróć się do kolegi @deccorativo . On  w takich przypadkach ze swoją cierpliwością wielu kolegom pomógł. Jeżeli będziesz robić to bez ryb to w dołączonym linku masz wszystko opisane jak to zrobić.

Edytowane przez AndrzejWalb
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jeszcze raz uważnie to przeczytałem.Bakterie nitryfikacyjne są w podłożu i osadzają się w filtrze kasetowym.Jeśli robię podmianę nie zabijam ich a daje im mniejsze stężenie no2 żeby mogły wystartować.Próbowałem napisać do tego użytkownika i komunikat wyświetla że nie można wysyłać.Mam testy jbl paskowe z kartą które tworzą wykresy i z nich można po części wywnioskować ze no2 rośnie a no3 jest stałe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Igorze @igor323 zrobiłeś falstart jak wielu  - najlepsza jest rada Andrzeja - bo nie torturuje ryb i najmniej kosztuje.

Jeśli wybrałeś jednak drogę tortur i kosztów i nie chcesz lub nie możesz pozbyć się ryb to ci podpowiem.

1/ Użytkownik deccorativo  jest niedostępny dla nikogo na tym forum za to jest Klubowicz @deccorativo który poza kilkoma osobami ma dostępne PW dla wszystkich.  Coś musisz przestawić w swoich ustawieniach , może @JemioloSeba zerknie i ci odetka PW.

2/ Powinienem po takim wpisie miejscowości też mieć Ciebie "gdzieś";) bo to podstawa akcji ratunkowej. Jak to na prawdę jest  wioseczka w Bieszczadach to mamy problem  logistyczny , jak duża wieś Kraków to mniejszy problem , a jak Warszawa to wsiadasz w metro i walisz do Clariasa:D ( jak wreszcie dojdzie na Grochów)  czy rozumiesz delikatną aluzję czy mam cię  dalej op....ć  za nie wpisanie miejscowości i to prawdziwej ?:D

3/ Już ci napisali że testy paskowe możesz wsadzić sobie w buty to ci pokażą rozmiar twoich stóp.

Bez zakupu 4 testów kropelkowych tych firm co ci napiszę nie ma rozmowy, ale przez to że mieszkasz na księżycu nie wiem  które linki wstawić by było najszybciej bo czas jest tu kluczowy dla przeżycia twoich ryb.

Więc czekam z zapartym stolcem by szybko wstawić co gdzie masz kupić.

Ale myślę że akwarium masz dojrzałe i problem nie istnieje - to wina tych testów do pomiaru obuwia.

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się pozbyć bo nikt ich nie przyjmie są duże pytałem wszystkie sklepy akwarystyczne 10 letniego suma ? Napisałem gdzieś bo dbam o prywatność , testy kropelkowe miałem i rzeczywiście spróbuje nimi zrobić test .Woda ma zapach po tych bakteriach takiej zasady czuć tak jakby te bakterie(domyślam się że to nie dobrze) przed tymi całymi pomiarami bakteriami woda miała zapach dojrzałego akwarium stwierdzam to po tym jak stał baniak 250 litrów przez 4/5 lat prowadzony zgodnie z etyką akwarysty i zapach był charakterystyczny.I przyznam ci rację z tą miejscowością ale jak wyżej napisałem. Ale to chyba nie jest taki problem ,jeśli jest to przepraszam.Zbadam wodę testami kropelkowymi marki sera i będziemy wiedzieć czy kłamią paski czy nie.

 

Znalazłem test kropelkowy tylko do NO3 i wynosi >100mg/l mimo wczorajsze podmiany wody około 50/60 %

Edytowane przez igor323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko pomóc osobie, która nie chce pomocy. Z tymi testami to jak z deszczu pod rynnę..  pominę nawet porę w której zrobiłeś test. Chyba, że w twojej miejscowości "gdzieś" świeci słońce. Jakbyś miał wpisaną prawdziwą miejscowość to mógłbyś uderzyć do kogoś po dojrzałą ceramikę. A tak to patrz jak Ci zdychają rybki. Powodzenia.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wolfik napisał:

A tak to patrz jak Ci zdychają rybki. Powodzenia.


Wolfik... bardzo nieładnie to napisałeś.

6 godzin temu, igor323 napisał:

Znalazłem test kropelkowy tylko do NO3 i wynosi >100mg/l mimo wczorajsze podmiany wody około 50/60 %

..dla pewności dodam ,że wynik odczytujesz ze środkowego paska a do każdej fiolki wlewasz po 10 ml wody . Nie podejrzewam ,że nie wiesz ale często zdarzało się,że odczytywano z innego paska i wlewano 5ml wody do fiolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, igor323 napisał:

Napisałem gdzieś bo dbam o prywatność

Wpisując prawdziwą nazwę miejscowości, swoje imię z nicka które już wpisałeś :Doraz w tle IP swojego komputera i tak nie masz już prywatności. Utraciłeś w momencie podłączenia internetu.

Nicka nie zmienisz a pomóc ci będzie ciężko  nie znając na przykład parametrów twojej kranówy.

Oczywiście należy dbać o swoje bezpieczeństwo ale  przesada w obie strony jest szkodliwa. Nie prosiłem "gdziesia"  o NIP i nr konta bankowego.

Co do testów  Sera NO3 to Andrzej to przegapił:D i  radził ci doskonale ale pod test tu uznawany za wiarygodny czyli  NO3 JBLa lub Saliferta.

Przemyśl tą swoją prywatność bo Służby i tak wiedzą twoje pełne dane personalne łącznie z numerem konta bankowego.

Chciałem pomóc ale jak sam nie chcesz to trudno -  z przykrością odchodzę od temata "gdziesia":( bo gdyby dać wiarę i uwierzyć w te NO3 =100 ppm  to jesteś głęboko w szkodliwości azotanów na ryby akwariowe i tylko dlatego że to nie nasz biotop tylko sumy to nie widać po nich oznak zatrucia.

Ale jak Andrzej dopatrzy się tego suma to ci ten temat i tak zamknie bo to nie nasz biotop ( chyba ) więc  mi "gdziesia" nie szkoda ale  tych ryb bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.