Rekomendowane odpowiedzi

Witam , niestety muszę poradzić się Szanownych kolegów a mianowicie, moje 200l malawi wystartowało msc temu tydzien temu zakupiłem maluchy w Trzebini u Malawiana  Cynotilapia hara reef 6sz, Labidichromis hongi 6sz, Metriclina elongatus 6sz, oraz Pseudotropheus saulosi 6sz, wszystko oczywiscie do redukcji, rybki wpusciłem i szybko zaklimatyzowały, jadły było ok, jednak już w dniu wpuszczenia zauważyłem że jeden osobnik elongatus chowa pod liśćmi , od paru dni trzy sztuki elongatusa jakby pociemniały nie chca pokarmu chowałą się czasami tylko wypływają, jeden zaczyna miec wklęsły brzuch, ciągnących odchodów nie zauważyłem , tylko raz było widoczne u jednej ryby ale nie przeżroczyste, dodam ze te własnie osobniki często się obcierają, reszta obsady bez niepokojących objawów

Ryby wpuściłem oczywiscie po zakończnym cyklu azotowym, no2-niewykrywalne

Obecne parametry wody, No3-10 , no2-ok 0,1?, ph 7,8 wszystko mierzone testami kropelkowymi, temp 27c, karmie dwa razy dziennie granulkami od hodowcy spirulina plus wybarwiający namaczam przed podaniem plus czasami płatki

Zastanawia mnie czy elongatusy nie były czymś zainfekowane?, i czy zastosować kuracje metronidazolem, bardzo proszę o jakies porady z góry dziekuje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na razie obserwuj, może to być wywołane stresem. Bardzo dużo ryb na taki zbiornik. Szczególnie Hongi i Hara to trochę za duże ryby do takiego akwarium. 

Czytałem, że do redukcji ale chyba nie będziesz gatunkami redukował. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obserwuje cały czas tylko nie chce aby obsada popadają

Co do redukcji celowo tak wybrałem w planach dwa trzy haremy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak się często ocierają i nie jedzą to niepokojący objaw. Coś im doskwiera.

Podaj jakie to testy z tymi wynikami - jakiej firmy.

Czy ryby z Malawiana wpuściłeś z wodą z tych torebek ? co w nich przyniosłeś?

Ja bym zastosował profilaktycznie Microbe Lift Herbtanę i Artemiss  - bo zapewne kwarantanny nie robiłeś.

Pokaż na łapie fotkę z ilością jednorazowej karmy  - zapewne przekarmiasz ryby jak większość którzy zaczynają bo masz granulki a nie płatki.

Ile cm mają rybki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystkie testy kropelkowe JBL  więc raczej nie przełamują . Rybki przywiezione w workach każdy gatunek osobno wpuszczenie do akwarium razem z wodą z woreczkow po dwu godzinnej klimatyzacji temperatury rozcialem worki by same wyplywaly

Ci do jedzenia szczypta jednorazowo

Edytowane przez mario01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wlewamy wody z worków do naszego akwarium - przenosimy ryby siatką bez wody.

Pisałem - zastosuj Herbtanę + Artemiss

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
24 minuty temu, mario01 napisał:

Wszystkie testy kropelkowe JBL  więc raczej nie przełamują . Rybki przywiezione w workach każdy gatunek osobno wpuszczenie do akwarium razem z wodą z woreczkow po dwu godzinnej klimatyzacji temperatury rozcialem worki by same wyplywaly

Ci do jedzenia szczypta jednorazowo

witam błąd jeden zrobiłeś ta woda z woreczków może była przyczyną,trzeba było wodę odlać do miski a ryby do siatki i bez wody wpuszczać

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Wiesz u mnie było inaczej bo zmieniałem aranżację oraz obsadę więc musiałem wylać całą wodę z zbiornika... Tło kleiłem punktowo od połowy wysokości zbiornika do góry(patrz przykładowe foto) Na samym dole nie kleiłem w ogóle bo tło dociska też piasek... Tło grubości 3mm zamówiłem na wymiar tutaj http://plyty.fabertec.pl/pl/p/Plyta-PCV-spienione-kolor-czarny/94 To nic trudnego   Przelewasz wodę do wiaderek lub w kanał.Nawet całej nie musisz wylewać bo zostawisz sobie tylko w zbiorniku tyle aby móc przykleic tło.Ryby przerzucasz do osobnego zbiornika lub wiaderka chociaż nawet z musu mogłyby pływać w zbiorniku ale szkoda też ich stresować wykonując robotę...Następnie szyby musisz oczyścić oraz odtłuścić np.w moim przypadku to był spirytus 95% nasączony wacikiem kosmetycznym bezpyłowym.W moim przypadku użyłem tego kleju https://denbraven.pl/produkt.php?idp=57&idg=13&idm=1&zastosowania=  .Robiłem punkty na szybie w miejscach pokazanych na przykładowej fotce powyżej...Potem tylko dociskałem tło do szyby i trzymałem to tak kilka minut dociskając miejsca gdzie były nałożone punkty na szybie.Jako że posiadam w domu 5szt czyścików magnetycznych to przyłożyłem je w miejsca gdzie nakładałem klej aby cały czas tło było dociśnięte do szyby.Akurat aranżację układałem w kilka dni to klej sobie na spokojnie wysychał...Ogólnie w przypadku tego kleju starczy doba na jego wyschnięcie(testowałem wcześniej na innej niepotrzebnej szybie którą posiadałem w domu). No i chyba to by było wszystko  
    • Albo naklej białą naklejkę w połysku

U nie 200x50x55h, kaseciak. I jak już nie raz pisałem - gdybym teraz miał możliwość to zdecydował bym się na gąbkę (plus ewentualnie ceramikę) w kasecie plus pompa CO na zewnątrz. Jedyne co mnie teraz powstrzymuje to fakt, że rurki musiały by wystawać ponad akwa. Dlatego jedzie do mnie z Chin pompa 3600l/h bo sam aquael 2000l/h średnio daje radę w kasecie. Za mały zasys jest jak dla mnie.

Wysłane z telefonu

• Przyłączę się do wątku, gdyż również chcę wymienić tło strukturalne na PCV.  Zastanawiam się tylko jak to zrobić najszybciej i najlepiej w istniejącym akwarium. @egon44 czy wszystko wywalałeś z akwarium, aby wymienić tło? Zastanawiam się czy wystarczy częściowo spuścić wodę i tło złapać tylko klejem u góry? Czy tło robiłeś  wysokościowo na styk do wzmocnienia? Z góry dzięki za sugestie:)  
    • Michał...nie kombinuj teoretycznie . Podjedź w Katowicach do jakiegoś akwarystycznego sklepu i na miejscu obejrzyj świetlówki led. Nie będzie problemu aby sprzedawca pokazał Ci jak świeci dany model. Też tak kiedyś kupiłem na "oko" i w praktyce okazało się ,że nie jestem zadowolony ani z barwy ani z mocy światła. Po prostu najlepiej jest zobaczyć jak dana świetlówka świeci....a  z  ledami nie ma problemu aby w sklepie to sprawdzić.
    • Trudno cokolwiek doradzić w ciemno. Nie wiadomo w czym jest problem, czy bakterie, czy jakieś robactwo. Metro działa tylko na bakterie beztlenowe, przydało by się jeszcze dołożyć coś na tlenowe, ale to zniszczy biologię w zbiorniku. Amerykanskie ziółka jak zwykle nie przyniosły rezultatu, czas został zmarnowany. Zrób kurację skojarzoną Metronidazol + Sera Baktoforte S (koniecznie musi być S w nazwie), dawkowania musisz poszukać sam, na telefonie nie lubię grzebać w necie. Możesz też poszukać kuracji dr Marty Mierzyńskiej, jest na specyfikach Zooleka. Jak nie będzie poprawy to pozostaje oddać jedną żywą rybę do badania.

Wytapatalkowane

•   http://allegro.pl/show_item.php?item=6462886204   ?? http://allegro.pl/2x90cm-swietlowka-led-rgb-oswietlenie-akwarium-i6854266978.html Szukam i szukam i nie wiem    
    • ..trzeba było pod pończochy nasypać też czegoś aby po śliskim koszu się nie zwinęły. I nie grubiej jak ok. 1 cm. Mogłeś każdą z pończoch dać do innego kosza. Miejmy nadzieje ,że beędzie Ci skutecznie działać.
    • Podmiana zrobiona , purolite wrzucone   Zobaczymy co będzie ponieważ zostawiłem na samym dnie w koszyku biobale, następnie miałem 0,5 l starej ceramiki i dosypałem 0,5 l Seachem Matrix . Kolejny koszyk to na dnie ułożony purolite na to położyłem gąbke przysypałem lekko grysem i zamknołem wieczkiem od góry i jest dosyć ciasno. Na samym górze mam kolejną gąbke i glowice. Kubełek to Eheim 2073.
    • Spróbuj mikro i makro. Ktoś już próbował, ale efektu nie znam. Myślę, że nie zaszkodzi. 
    • Co myślicie o stosowaniu nawozu mikro na porost zielonych glonów?
  • Tematy

• Grafiki