Skocz do zawartości

240 litrowe gruzowisko by luck83


Rekomendowane odpowiedzi

Miło mi to słyszeć, dzięki serdeczne :)
Jednakże, gdyby nie pozyskiwanie wiedzy z tego forum, ucząc się od bardziej doświadczonych Malawistów, podpatrując różne projekty, rozwiązania, filmiki, czytając książki, itd.., pewnie nie byłbym w tym miejscu swojej przygody z Malawi, w którym jestem dzisiaj. 
Malawi zaraziło mnie swoim pięknem, niepowtarzalnością. - Powoduje, że chce się wieczorem zgasić wszystkie światła w domu, usiąść na przeciw akwarium i gapić się w nie jak małe dziecko .. :)
Myślę, że nie jeden z nas tak ma :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam dwie fotki zrobione dziś, "na przestrzał" zbiornika, po tygodniu funkcjonowania "nowego" baniaka. 

1. Widoczny odstęp pomiędzy linią gruzowiska a tylną ścianą akwarium, ok. 2-3cm. Zero zalegania odchodów, bardzo dobra cyrkulacja. 
DSC_0003.thumb.JPG.920671547d3094790b89eabafd8ee957.JPG


2. Z przodu także czysto. 
DSC_0004.thumb.JPG.568150f76f5c2945e1011058a5d4db1b.JPG

Między kamieniami, "pod gruzowiskiem" również bez śmietnika. 

Wygląda na to, że cyrkulacja działa prawidłowo, mimo relatywnie dużej ilości ryb (29 szt.). 
Parametry wody bardzo dobre, NO3 maksymalnie podchodzi mi do ok. 30 po tygodniu bez podmian (podmieniam co sobotę ok. 20-30% wody), nie stosuję purolite itp., nie przekarmiam. 
Woda przejrzysta, klarowna, bez przebarwień a wszystko "tylko" na gąbce ppi45 i sznurku 100ppi :)

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest super jeśli chodzi o niezaleganie odchodów ryb obok kamieni i tak jak zamierzałeś cyrkulacja działa prawidłowo :) 

U mnie też jest tak samo tylko teraz mam mega wysyp okrzemków na kamieniach ale jestem zadowolony bo rybki mają żarełko do skubania :P 

Ps...Zauważyłem że masz bardzo ładnego samca maingano i za to duży plus odemnie kolego :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, egon44 napisał:

Ps...Zauważyłem że masz bardzo ładnego samca maingano i za to duży plus odemnie kolego :)

Dziękuję :). Mam takich dwóch rozbójników.. :) Obydwa po 8-9cm i ustawiają całe akwarium.
Maingano chyba najbardziej mi się "udały". Na drugim miejscu Hary. Msobo jeszcze nie pokazały potencjału, mimo, iż ich żółty kolor zachwyca :) to czekam na pełne umundurowanie samców. Na 11 Msobo około 5-6 przejawia skłonnosci do wybarwienia się. Czas pokaże :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.