Skocz do zawartości

Malawi by Pavlofico 450l 150x50x60


pavlofico

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów

Nadszedł czas i na mnie. Z racji tego że praca i praca to po paru dobrych latach powrót do rybek. Tym razem malawi. Nic nie wiedziałem co z czym i do czego gdyby nie Forum Klubu Malawi. Po przeczytaniu postów i porad baniak stanął na komodzie. Więc czas na prezentację. Wszelka krytyka mile widziana. 

Moja przygoda z Malawi rozpoczęła się zaledwie ponad miesiąc temu. Nie mniej jednak zakochałem się w tym biotopie(moja połówka również) tak bardzo,że nie wyobrażam sobie już  mojego domu bez akwarium z pyszczakami. Zaczynałam ze znikomym doświadczeniem o Malawi i oczywiście postaram se nie popełniać dużo błędów. Początkowa obsada w miarę przemyślana.Teraz jestem w trakcie dopasowywania się pysi ,dlatego w moim akwarium panuje bałagan.Proszę o wyrozumiałość ,a wygląda to tak:

Akwarium 450 l ( 150x50x60)

Filtracja narurowa ( 2 korpusy z mechanikami,2 korpusy z biologią , 1 korpus z  Matrix szeregowo z 750ml purolite)

Falownik Jebao Falownik RW-4 z kontrolerem CoralHouse

Oświetlenie na modułach led; 20 zimnych plus 15 RGB sterowane TC-420

Porfir, Dragon Stone,Gnejs , Dwie granulacje żwirku

OBSADA; Do ułożenia w haremy potem redukcja

Cynotilapia Hara Gallireya Reef 12szt 
Maingano 12szt 
Lodotropheus sprengerae (rdzawy) 12szt
Labidochromis caeruleus(yellow) 12szt
Maylandia estherae(red) 12szt
Pseudotropheus socolofi snow 12szt (dotrze 02.12 prawie na mikołaja)

IMG_20171112_181257.thumb.jpg.5e71d537d78011ad9278d2c40f7cdc53.jpg

IMG_20171119_104028.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jak na moje to trochę płasko to wygląda, natomiast jeśli chodzi o obsadę to 6 gatunków to zdecydowanie za dużo jak na ten litraż... Mam identyczne akwa i pływają w nim 3 gatunki... Osobiście nie widzę w tym litrażu więcej niż 4 gatunki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jak na moje to trochę płasko to wygląda, natomiast jeśli chodzi o obsadę to 6 gatunków to zdecydowanie za dużo jak na ten litraż... Mam identyczne akwa i pływają w nim 3 gatunki... Osobiście nie widzę w tym litrażu więcej niż 4 gatunki...

Prawa strona idzie chyba do rozbiórki i wlecą czarne jak z lewej. Co do obsady pewnie na 4 się skończy albo 5 po redukcji . A w międzyczasie myślę o następnym szkiełku.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Robson79 napisał:

Jak na moje to trochę płasko to wygląda,

Podzielam zdanie Robsona. Nie żałuj kamieni, tym bardziej przy tylu gatunkach ryb to kryjówek nigdy za dużo. 

p.s.

Dużo ładniejsze będą zdjęcia akwarium robione przy zgaszonym świetle w pomieszczeniu i bez lampy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Pokarm OK, karm z przewagą mięska ale to na pewno już wiesz. Ja bym dołożył tylko d-alio plus od Tropicala i serwował raz-do dwóch w tygodniu. 

Co do samego zbiornika to ja nie lubię dyskutować z gustami, właścicielowi ma się podobać i tyle. Ale są pewne prawdy do których po pewnym czasie na pewno dojdziesz - jeden rodzaj kamienia. Ładniejszy, brzydszy, lepiej czy gorzej ułożony - nieważne. Jeden rodzaj wygląda lepiej i bardziej naturalnie. To zrób na pewno - będziesz zadowolony.

Mało widzę na zdjęciach ale podoba mi się Twoje oświetlenie - ja osobiście nie znoszę zimnej niebieskiej poświaty w Malawi. Dochodzi do tego szarozielony serpentynit i jesteśmy na księżycu :) Także, u Ciebie na plus bo na tych zdjęciach wygląda to na ładne, naturalne światło słoneczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Pokarm OK, karm z przewagą mięska ale to na pewno już wiesz. Ja bym dołożył tylko d-alio plus od Tropicala i serwował raz-do dwóch w tygodniu. 
Co do samego zbiornika to ja nie lubię dyskutować z gustami, właścicielowi ma się podobać i tyle. Ale są pewne prawdy do których po pewnym czasie na pewno dojdziesz - jeden rodzaj kamienia. Ładniejszy, brzydszy, lepiej czy gorzej ułożony - nieważne. Jeden rodzaj wygląda lepiej i bardziej naturalnie. To zrób na pewno - będziesz zadowolony.
Mało widzę na zdjęciach ale podoba mi się Twoje oświetlenie - ja osobiście nie znoszę zimnej niebieskiej poświaty w Malawi. Dochodzi do tego szarozielony serpentynit i jesteśmy na księżycu  Także, u Ciebie na plus bo na tych zdjęciach wygląda to na ładne, naturalne światło słoneczne. 
Wielkie dzięki za rady. Kamienie już przygotowane teraz tylko zamienić. D-alio zamówione. Ale to że więcej mięsnych to się nic nie dzieje?


Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Łobuzy już kopią dołki i obierają rewiry. 201c807c04ebc485a88bc89d059f7367.jpgc5334593313364712d0e098641603653.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, według mnie to nie do końca dobrana obsada.

12 godzin temu, pavlofico napisał:

Co do obsady pewnie na 4 się skończy albo 5 po redukcji

I tutaj wyłączył bym z obsady Socolofi jako najbardziej roślinożerną rybę. To odnośnie pytania o żywienie. Na dłuższą metę może być jej co najmniej niezdrowo na pokarmach mięsnych. Reszta to ryby wszystko i mięsożerne, no może z pominięciem bardziej roślinożernego maingano. Możesz codziennie stosować spirulinę na jeden posiłek, a na drugi wymiennie każdą z pozostałych karm mięsnych. Na razie wyjdzie ci około 50/50, po redukcji możesz dla Labidochromisów dołożyć w miejsce spiruliny mięsko. Możesz też pójść w drugą stronę i Labidochromisy oddać a zostawić Socolofi, przechodząc jednocześnie na zieloną dietę. Tyle ode mnie, dla mnie te dwa gatunki żywieniowo nie pasują i powinieneś docelowo jednego z nich się pozbyć. Zobaczymy co w temacie powiedzą jeszcze bardziej doświadczeni ode mnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie już trójka maingano wykopała sobie dołki i co jakiś czas wypływa. Reszta pływa luźno. Yellow zrobił się żółty i pojawiły się czarne płetwy w porównaniu do innych osobników. Dwa z redow zrobiły się jaśniejsze . Mniemam że tak wybarwiają się samce. a755121b9c872e4e8a4de2826de60b24.jpg3e4e1abd2f8788f8bd2854be7e1dc644.jpg22a3a7c556fcea34322e93ebedfa854b.jpgeb58b57350dcc34a5743094ff01ff382.jpg85401a93b829bce239679977096fc1e8.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.