Skocz do zawartości

Tlo DIY z cr65


Adamsdz

Rekomendowane odpowiedzi

Głębię uzyskasz zostawiając między modułami czarne lub niebieskie/turkusowe tło. Nie muszą to być moduły. Może to być tło z przerwami...nie na całej powierzchni. Znalazłem takie przykłady. Może Cię zainspirują. To tło cactusa też nie jest na całej powierzchni. Umieszczone na czarnym tle tworzy wrażenie jakby wystawało z ciemności. Kluczowe jest też odpowiednie oświetlenie. Na pierwszych dwóch zdjęciach to widać.

5a1e35b5143e1_Gbia1.jpg.dea6dc819307c2625abd32db4435a10b.jpg

5a1e36fd35875_Gbia4.thumb.jpg.33fc1bf8580b84fb57c66b390a6ef4b8.jpg

To samo akwarium, a jak różny efekt.

5a1e35ceecf6e_Gbia2.jpg.39927815fd3d2809890dc31de4c4aa70.jpg

5a1e35e4b7164_Gbia3.jpg.ab434eac4d01d995a3fb0f2f26159fac.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2017‎-‎11‎-‎27 o 20:20, Adamsdz napisał:

Nikt nie ma pomyslu jak zrobic tlo aby mialo glebie?

Witaj
Był kiedyś artykuł jak wykonać tło do akwarium, niestety nie pamiętam kto był autorem. Postaram się opisać co pamiętam, kiedyś miałem takie tło i oddawało to o co pytasz.  Moje tło było umieszczone na zewnątrz, nad nim była umieszczona mała świetlówka która oświetlała przednią część tła. Całość była pomalowana na czarno z tym że kolor tła najbliżej szyby musi być intensywnie czarny. Dno głębi musi być koloru jasno ciemnego, w ten sposób uzyskujesz głębie.
Rysunek poniżej ,rzut z góry:
tło kolor żółty
czarna gwiazdka- miejsca ciemniejsze
szara gwiazdka- miejsce jaśniejsze
Samo tło może posiadać różne wgłębienia , to już należy do Twojej koncepcji.
Pamiętam że nawet umieszczenie odpowiednich kolorów obok siebie powoduje wrażenie głębi, ale o tym musisz przeczytać sam bo to trudny temat.:)

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwidkLzwp-PXAhWO66QKHcmtC7UQFggxMAE&url=http%3A%2F%2Fobrazolejny.blox.pl%2F2013%2F05%2Fperspektywa-i-glebia-w-malarstwie.html&usg=AOvVaw1JSnyPS8vdNdYYEMqrJ3R

tło.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, crav napisał:

Jeśli dobrze pamiętam to romekjagoda pisał artykuł o swoim tle 

Coś mi świta że było to opisane w małym zeszycie ,,akwarium", niestety autora nie pamiętam.  Trzeba przyznać że wiedzę  miał sporą. Nie pamiętam aby kiedykolwiek ukazał się podobny artykuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotriolato już wyzsza szkola jazdy :D

Wole tlo w srodku, moje akwa bedzie stalo na podlodze bez zadnej szafki/stelarza , a nad nim tv i nie bede mial dojscia za akwarium.

@pozner

Super propozycje, teraz bede mial dylemat jaki kolor w tych wolnych miejscach dac. Niebieski daje bardzo realistyczny efekt, dobrze pomalowany moze okazac się lepszym niz czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adamsdz napisał:

Niebieski daje bardzo realistyczny efekt, dobrze pomalowany moze okazac się lepszym niz czarny

....miałem kiedyś w  roślinnym  akwa niebieskie tło..owszem..było ładne. Ale szybko mnie zmęczyło...Dla mnie czarne to takie uniwersalne i najmniej męczące...Owszem..kamienie mogą mieć inny kolor. Przemyśl dwa razy..chyba ,że dasz folie z tyłu  na zewnątrz to zawsze można zmienić jak się znudzi czy zmęczy.

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.