Skocz do zawartości

Pokrywa 200x50cm


chorus

Rekomendowane odpowiedzi

Było pytanie o koszty .... , trudna sprawa. Ja kupuję całe płyty, więc po zrobieniu pokrywy i tak zużyłem pozostałości. W tej sytuacji podaję koszt tylko i wyłącznie tego co poszło na pokrywę.

dibond: 230zł

pcv 10mm i 5mm spienione: 75zł

kleje (tylko tyle ile zużyłem): 40zł

zawias nierdz. 2mb: 120zł

uszczelka: 20zł

uchwyty: 70zł

Razem: 555zł

Oprócz tego LEDy, zasilacz, 4 wentylatory, 2 włączniki, sterownik led - ale to wszystko to oczywiście opcje, bo każdy ma inaczej to rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Adamsdz napisał:

Super robota:) podpowiesz jakie wentylatorki uzyles?

Tak jak wspomniałem, mam cztery wentylatorki. Kupiłem w komputroniku wentylatory AAB Cooling Super Silent Fan 6. Są na napięcie 12V, zmniejszyłem rezystorami do 5V i teraz kręcą się bezszelestnie i wystarczająco bo wewnątrz jest sucho.

Lukas1987

Wbrew pozorom, wykonanie zajmuje wiele godzin i jakby to przeliczyć pod kątem sprzedaży to raczej mało kto by to kupił. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, chorus napisał:

Wbrew pozorom, wykonanie zajmuje wiele godzin i jakby to przeliczyć pod kątem sprzedaży to raczej mało kto by to kupił. :)

... ja bym kupił, bo do dziś borykam się z problemem pokrywy , a wiadomo jakość wykonania i dobry wygląd kosztuje !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profilem/listwą jest również kawałek dibondu, w którym wyfrezowałem prostokąty na moduły. Tak udało mi się je dopasować, że wchodzą "na klik".

Przy długości ok. 1m i obciążeniu go modułami (oraz przewodami) na listwie pojawi się ugięcie, przewidując to zostawiłem szersze wolne miejsce na środku listwy i następnie wkleiłem anodowany aluminiowy teownik. Ten teownik służy również jako uchwyt do przesuwania listwy.

Jakoś boję się umieszczać pod pokrywą surowe aluminium (a tym bardziej stali) - tam jest tak duża wilgotność, że nawet aluminium prędzej czy później zacznie korodować a nie chcę by tlenki metali dostawały się przypadkowo do wody. Możliwe że przesadzam.

Wygląda to tak ...

DSC_6842.thumb.JPG.15a48be3347825328da14743a34acc20.JPG

 

Przez wentylację oczywiście trochę wody ucieka, lekko 3-4 litry na tydzień. Na początku pełne obroty wentylatorów dużo więcej wody wyciągały ale teraz po znacznym zmniejszeniu napięcia (z 12 do 5V) jest ok. Jest to pewien kompromis między brakiem wilgoci a koniecznością uzupełniania wody.

Edytowane przez chorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Chorus pytanko: czy możesz wstawić zwymiarowany rysunek pokrywy?

Moim zdaniem jest to jedno z najlepszych rozwiązań odnośnie pokrywy. I do tego Twoje rozwiązanie można bardzo szybko i łatwo przystosować do każdego akwarium.

Drugie to czy tak wklejałeś 5mm pcv po oparcie drzwiczek?

image.png.3f0274ed3e41138e28bff9b1c0cc3d04.png

 

 

 

 

Edytowane przez del
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.