Jump to content

Pokrywa 200x50cm

Recommended Posts

Bomba - Profeska! Jedynie czego bym nie użył to klejów typu mamut i cosmofen, chyba, że nie mają kontaktu z wodą. Zamiast nich użyłbym tych bez rozpuszczalników jak np. all fix turbo i cosmoplast 500.

Jesteś w stanie podać z grubsza kosztorys - wiem, że sam docinałeś i robiłeś, ale ile wyszło za materiały; pcv. dibond, uchwyty, zawias itp.?

Zgadzam się z @led4grow, po prostu rewelacja. Gratuluję!
Co do wykończenia naroży to również chciałem z dibondu mieć nacięte krawędzie i składać na 45st, ale przy zbiorniku 2m i głębokim na 70cm w fabertec trzeba zamówić wąski pasek ok. 3,5m. Koszty transportu rozsądne są tylko do paczek wielkości ok 2m (o ile pamiętam) więc musiałem odpuścić i niestety nie mam tak ładnie jak Ty.
Ty masz dostęp do obrabiarek CNC więc to inna bajka.
Jeszcze raz gratuluję.

3 godziny temu, led4grow napisał:

Bomba - Profeska! Jedynie czego bym nie użył to klejów typu mamut i cosmofen, chyba, że nie mają kontaktu z wodą. Zamiast nich użyłbym tych bez rozpuszczalników jak np. all fix turbo i cosmoplast 500.

Cosmofen rozpuszcza powierzchnie styku, materiał się miesza i zaraz odparowuje, coś jak spawanie. A Allfixowi już nie ufam bo przy innych pracach z czasem się rozklejało.

W zasadzie to nic nie ma kontaktu z wodą, ponieważ wentylatory wpychają powietrze a otworami gdzie są wężyki wylatuje wilgotne powietrze. Wewnątrz jest zupełnie sucho.

Koszty podam wieczorem jak będę miał chwilę wolnego.

3 godziny temu, kwiq napisał:

Z ciekawości zapytam ile Ty masz tam tych modułów LED ? Bo wygląda mocno mnogo.

Modułów do Malawi jest o wiele za dużo, przesadziłem. Są cztery grupy po 30 moduły, razem  max 144W.

Obecnie dwie grupy środkowe świecą na 55% a skrajne na 25%, czyli jest jakieś 58W.

Pleziorro
8 minut temu, kwiq napisał:

o fu*k :D 120 modułów to grubo poleciałeś ale od przybytku głowa nie boli ;)

O teraz dopiero zajarzyłem że to baniak 200x50 :)

Mam nadzieję że dusisz to jakimś sterownikiem do 10% mocy :) w przeciwnym razie zaraz będziesz walczył z sinicami.
Pokrywa majstersztyk !!!

50 minut temu, Pleziorro napisał:

w przeciwnym razie zaraz będziesz walczył z sinicami.

Nie widzę związku. Sinice nie zależą od mocy tylko od parametrów, głównie stosunku NO3 do PO4. Możesz mieć 500W i nie mieć sinic.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• misiek80
      Obsada: labidochromis caaruleus, pseudotropheus acei, metraclima msobo magunga, labidochromis chisumulae. Z ww. gatunków wiadomo samce msobo i chisumulu powinny "zmienić barwy". Z 8 sztuk chisumulu mam już wyraźnie zaznaczonego jednego samca, który na perłowym ciele ma pięć granatowych pionowych pasów i granatową płetwę grzbietową. Moje pytanie dotyczy msobo - kiedy Wasze samce zaczęły się wybawiać? Posiadam 10 sztuk ten pięknej i jak już zauważyłem zadziornej ryby i póki co wszystkie są pomarańczowe. Największe osobniki mają około 5-6 cm.
    • misiek80
      Witam, jak w temacie... Obsada 35 sztuk młodzieży: labidochromis caaruleus, pseudotropheus acei, metraclima msobo magunga, labidochromis chisumulae. Ryby kupione w grudniu 2020 r. u Pana Darka Gaży w Żorach, wtedy miały wielkość około 2-3 cm. Po niecałych 3 miesiącach od zakupu (zero strat w rybach) mają już jakieś 4-6 cm. Najszybciej rosną acei i msobo, nieco wolniej yellowy i chisumulu. Karmię: pierwsze pudło: pomieszana spirulina 36 tropicala i spirulina OSI, drugie pudło NF cichlid premium, trzecie pudło: pomieszane dainichi veggie fx, color i ultima kril. Niedwno dołożyłem mrożoną artemię. Jako, że ryby są młode karmię 3 razy dziennie, raz w tygodniu kostka artemii - w ten dzień już niczego innego nie sypię. 
    • XGrzesX
      Kupiłem gąbkę 50ppi i niestety kupska pływają. Nic innego nie było zmieniane tylko sama gąbką. Możliwe ze zmiana gąbki z 45 na 50ppi tak wpłynęła ? Mogę kupić jeszcze 35ppi ale trochę za mała gęstość. Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
    • Radzik
      Na drugim filmiku zarombiscie wygląda ciekawska mdoka z tymi białymi ustami 🤣
    • Falcowski
    • Lechu0031
      Super baniak tak poza tym!! Pięknie wygląda, dzięki za rady wyśle Update jak przyjadą mi rośliny pozdrawiam serdecznie Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    • kunta
      Ja mam taki:   ładnie wygląda i nie ma ostrych krawędzi.
    • Bastian
      Bardzo dziękuje za dobre słowo Przepraszam że tak późno ale rzadko bywam.  Aktualizacja:  Cała obsada zmieniła miejsce zamieszkania a wróciła mbuna Aktualnie jeden wielki mix, docelowo Metriaclima MC ale czas zweryfikuje ponieważ ciężko teraz z zakupem.   Przepraszam za jakość ale robione telefonem i ten nieszczęsny biały piasek
    • amac1975
      Nie leję nic. Kiedyś znajomy, który ma roślinniaki mówił mi, że Kryptokoryna i w kałuży będzie rosła . Coś w tym jest . Ostatnio nawet w hydroponikę się zacząłem bawić a ta też dużo wyciąga z wody. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    • Lechu0031
      Lejesz coś do wody czy tylko nawóz do koszyka dajesz? O i co z poziomem żelaza? Bo chwilowo jest u mnie Niewykrywalne Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.