Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zapowiada się ciekawie. Miałem powoli tworzyć jakiegoś mikronarurowca, ale ten "parzok" mnie bardzo zainspirował ze względu na brak cierpliwości do gięcia czy klejenia rurek.

1 godzinę temu, deccorativo napisał:

Odkręcasz dwa gwizdki z pokrywy - klucz i trzeba uderzyć ręką by poluzowała się nakrętka gwintu - w to miejsce wkręcasz dwa zawory 1/4 "  jeden do wylewania wody wężykiem do kanalizacji a w przeciwną stronę do nalewania wody z ustrojstwa.

Drugi kranik  do podłączenia na korpusach liniowych 2"  2 szt z  Purolite A520E + Phos-Out4  i wężykiem do baniaka.

 

Jakby się to udało jakoś zobrazować w wolnej chwili to byłoby całkiem fajnie.  Pozdrawiam i życzę powodzenia przy tym projekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję Heniu, że ten prototyp zakończy pomyślnie fazę testową i będzie Ci dobrze pracował. Co do proponowanych mediów filtracyjnych to oczywiście pełna dowolność jak rozumiem, ale w Twoim przypadku, skoro planujesz Malawi roślinne, to raczej bym redukujących związki NO3 i PO4 nie dawał. W takim dużym baniaku, jak się zielsko rozrośnie, to będzie ich niedobór :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, chęci, pomysłów i inwencji. Będę śledził jak to się będzie sprawdzało, a teraz pomarudzę.

Wg mnie ten kocher to niedobry pomysł. Po pierwsze tam będą duże straty ciepła, będziesz grzał szafkę, to już chyba lepiej grzałkę do akwarium włożyć. Druga sprawa to bezpieczeństwo, ja bym się bał takie coś zostawić w szafce, zwłaszcza na jakiś chińskich tanich wynalazkach. Jak pójdzie coś nie tak, to w wersji optymistycznej zagotujesz szybkowar, obyś chałupy z dymem nie puścił.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli program z serii "Gotuj z Henrykiem". ;)

Doceniam pomysłowość i chęć ale na samej filtracji bym się zatrzymał. Według mnie kuchenka to bardzo, bardzo ryzykowny pomysł. Uważam tak jak @troad, że grzałka w akwarium to lepsze rozwiązanie. Można ją położyć na piasku i nie rzuca się w oczy.  No niech coś pójdzie nie tak to albo zagotujesz filtr, biologię, ryby a na samym końcu przybędzie straż. Wychodząc z domu też nie zostawiam kuchenki odpalonej a tutaj zamknięta w szafce. :confused:

Jeżeli po wypełnieniu garnka na trzecim biegu siknie 3000l/h to już faktycznie jest moc.

Like za pomysł.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.