Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.

Mój zbiornik to 180x60x60 -Tanganika :) Wszystko z nim jest ok oprócz nadmiernej rozrodczości . Wiem , cieszę się że rybkom jest dobrze , ale w tym tempie przyrostu ich ilości to za 2-3 miesiące nie będzie widać tła w akwarium. Na dzień dzisiejszy oprócz docelowej obsady mam już 2 różne mioty  Cyprichromis leptosoma utinta około 30 osobników po około 3-10 mm i 4 mioty różnej wielkości Neolamprologus leleupi, około 40 osobników. Wyłowienie tego towarzystwa nie wchodzi raczej w rachubę , bo musiałbym wszystko powyciągać i zdemolować cały zbiornik. 

Jako "główny" gatunek pływa u mnie także 5 sztuk Cyphotilapi - osobniki po około 10-12 cm, ale chyba trafiły mi się osobniki brzydzące się przemocą , bo jakoś nie przejawiają zainteresowania małym ruchliwym jedzonkiem. A w związku z powyższym nie wiem co poradzić na to , jak zredukować tak szybki przyrost populacji - bo jak już nie mam na to koncepcji .

No chyba, że wpuszczę tam Tyrannochromis-a   

Macie może jakieś pomysły na to !?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trochę Ci się fora chyba pomyliły bo my tutaj rozmawiamy o biotopie jeziora Malawi, a nie Tanganiki... ;) 

Mogę tylko napisać, że na pewno nie polecę Ci mieszania tych biotopów. Odwiedź forum KMT, może tam Ci coś doradzą.

Edytowane przez MatiK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wprowadź do zbiornika któregoś z Altolamprologusów: compressiceps albo calvus, zobaczysz bardzo ciekawy sposób polowania tych ryb a i z przerybieniem nie będzie problemu. W mojej Tanganice para Altolamprologus compressiceps Gold Head Kasanga trzymała w ryzach populację Julidochromis transcriptus i Lamprologus ocellatus.

A Tyrannochromis to gatunki z Malawi, nie powinieneś mieszać biotopów.

Edytowane przez darkon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Wiesz u mnie było inaczej bo zmieniałem aranżację oraz obsadę więc musiałem wylać całą wodę z zbiornika... Tło kleiłem punktowo od połowy wysokości zbiornika do góry(patrz przykładowe foto) Na samym dole nie kleiłem w ogóle bo tło dociska też piasek... Tło grubości 3mm zamówiłem na wymiar tutaj http://plyty.fabertec.pl/pl/p/Plyta-PCV-spienione-kolor-czarny/94 To nic trudnego   Przelewasz wodę do wiaderek lub w kanał.Nawet całej nie musisz wylewać bo zostawisz sobie tylko w zbiorniku tyle aby móc przykleic tło.Ryby przerzucasz do osobnego zbiornika lub wiaderka chociaż nawet z musu mogłyby pływać w zbiorniku ale szkoda też ich stresować wykonując robotę...Następnie szyby musisz oczyścić oraz odtłuścić np.w moim przypadku to był spirytus 95% nasączony wacikiem kosmetycznym bezpyłowym.W moim przypadku użyłem tego kleju https://denbraven.pl/produkt.php?idp=57&idg=13&idm=1&zastosowania=  .Robiłem punkty na szybie w miejscach pokazanych na przykładowej fotce powyżej...Potem tylko dociskałem tło do szyby i trzymałem to tak kilka minut dociskając miejsca gdzie były nałożone punkty na szybie.Jako że posiadam w domu 5szt czyścików magnetycznych to przyłożyłem je w miejsca gdzie nakładałem klej aby cały czas tło było dociśnięte do szyby.Akurat aranżację układałem w kilka dni to klej sobie na spokojnie wysychał...Ogólnie w przypadku tego kleju starczy doba na jego wyschnięcie(testowałem wcześniej na innej niepotrzebnej szybie którą posiadałem w domu). No i chyba to by było wszystko  
    • Albo naklej białą naklejkę w połysku

U nie 200x50x55h, kaseciak. I jak już nie raz pisałem - gdybym teraz miał możliwość to zdecydował bym się na gąbkę (plus ewentualnie ceramikę) w kasecie plus pompa CO na zewnątrz. Jedyne co mnie teraz powstrzymuje to fakt, że rurki musiały by wystawać ponad akwa. Dlatego jedzie do mnie z Chin pompa 3600l/h bo sam aquael 2000l/h średnio daje radę w kasecie. Za mały zasys jest jak dla mnie.

Wysłane z telefonu

• Przyłączę się do wątku, gdyż również chcę wymienić tło strukturalne na PCV.  Zastanawiam się tylko jak to zrobić najszybciej i najlepiej w istniejącym akwarium. @egon44 czy wszystko wywalałeś z akwarium, aby wymienić tło? Zastanawiam się czy wystarczy częściowo spuścić wodę i tło złapać tylko klejem u góry? Czy tło robiłeś  wysokościowo na styk do wzmocnienia? Z góry dzięki za sugestie:)  
    • Michał...nie kombinuj teoretycznie . Podjedź w Katowicach do jakiegoś akwarystycznego sklepu i na miejscu obejrzyj świetlówki led. Nie będzie problemu aby sprzedawca pokazał Ci jak świeci dany model. Też tak kiedyś kupiłem na "oko" i w praktyce okazało się ,że nie jestem zadowolony ani z barwy ani z mocy światła. Po prostu najlepiej jest zobaczyć jak dana świetlówka świeci....a  z  ledami nie ma problemu aby w sklepie to sprawdzić.
    • Trudno cokolwiek doradzić w ciemno. Nie wiadomo w czym jest problem, czy bakterie, czy jakieś robactwo. Metro działa tylko na bakterie beztlenowe, przydało by się jeszcze dołożyć coś na tlenowe, ale to zniszczy biologię w zbiorniku. Amerykanskie ziółka jak zwykle nie przyniosły rezultatu, czas został zmarnowany. Zrób kurację skojarzoną Metronidazol + Sera Baktoforte S (koniecznie musi być S w nazwie), dawkowania musisz poszukać sam, na telefonie nie lubię grzebać w necie. Możesz też poszukać kuracji dr Marty Mierzyńskiej, jest na specyfikach Zooleka. Jak nie będzie poprawy to pozostaje oddać jedną żywą rybę do badania.

Wytapatalkowane

•   http://allegro.pl/show_item.php?item=6462886204   ?? http://allegro.pl/2x90cm-swietlowka-led-rgb-oswietlenie-akwarium-i6854266978.html Szukam i szukam i nie wiem    
    • ..trzeba było pod pończochy nasypać też czegoś aby po śliskim koszu się nie zwinęły. I nie grubiej jak ok. 1 cm. Mogłeś każdą z pończoch dać do innego kosza. Miejmy nadzieje ,że beędzie Ci skutecznie działać.
    • Podmiana zrobiona , purolite wrzucone   Zobaczymy co będzie ponieważ zostawiłem na samym dnie w koszyku biobale, następnie miałem 0,5 l starej ceramiki i dosypałem 0,5 l Seachem Matrix . Kolejny koszyk to na dnie ułożony purolite na to położyłem gąbke przysypałem lekko grysem i zamknołem wieczkiem od góry i jest dosyć ciasno. Na samym górze mam kolejną gąbke i glowice. Kubełek to Eheim 2073.
    • Spróbuj mikro i makro. Ktoś już próbował, ale efektu nie znam. Myślę, że nie zaszkodzi. 
    • Co myślicie o stosowaniu nawozu mikro na porost zielonych glonów?
  • Tematy

• Grafiki