Skocz do zawartości

Zycie w Holandii - 1069l (230x62x75) mbuna by mlody.czub


mlody.czub

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis jako ze choroba zmusila mnie do pozostania w domu wstalem nieco pozniej niz codziennie. Zazwyczaj ogladam baniak oswietlony swiatlem slonecznym poznym popoludniem, a ostatnio to w sumie wogole. Dzis rano zauwazylem samca acei który w swietle slonecznym wygladal rewelacyjnie. Szybko najpierw telefon, aparat i na koncu stwierdzilem ze odejde od baniaka i przykleje do szyby kamere. Niestety nie udalo mi się sfilmowac samego tarla tak jak @przemo-hwczoraj poniewaz spoznilem się delikatnie i zaobserwowalem tylko koncowke. Nie mniej jednak na filmiku widac piekno tej ryby, zwlaszcza gdy padaja na nie promienie sloneczne. Musze przyznac ze w tak oswietlonej i wybarwionej postaci jak dzis rano zaobserwowalem ustepuja one miejsca tylko maisonowi. Dla tych ktorzy jeszcze zastanawiaja się nad pieknej tej rybki zamieszczam film na ktorym momentami widac piekno w pelnej gamie kolorow.

Sorry za jakosc filmu ale staralem się na szybko cos nagrac i skleic, bo nawet jak dla mnie widok ten jest codzienny.

Na pytanie co to za metalowy pret tam z tylu wisi odpowiadam ze to tymczasowy czujnik ogrzewania podlogowego który niebawet zniknie.:cool:

Edytowane przez mlody.czub
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzis przez chwile udalo mi się zaobserwowac ciekawe zachowanie. Trzeci maison który wogole nie jest wybarwiony przez chwile pokazal swoje kolory i zaczal toczyc ciekawa walke z maisonem ktorego ja nazywam beta. Jest to ryba ktora zajmuje polowe zbiornika, pilnuje swojego teretorium ale nie jest az tak ladnie wybarwiony jak najgorszy agresor w baniaku i rowniez trzyma respekt przed nim. Walka byla bardzo krutka, nie mniej bardzo widowiskowa. Udalo mi się niestety nagrac już tylko koncowke na ktorej nie widac zbyt duzo. Niestety kandydat szybko przegral ta walke i przez kolejne pol dnia siedzial sobie w gruzowizku i nie chcial się pokazac - chyba wstyd mu nie pozwolil. Chyba potrzymam go jeszcze troche i dam mu czas na kolejne proby. Nie jest on wogole gnebiony, niewybarwiony moze bezproblemowo plywac po calym akwarium wiec pcozekam jeszcze a byc moze jego czas nadejdzie.

Miedzy saulosi doszlo do ciekawego zachowania, tak jak samce byly zawsze tak samo wybarwione tak od jakiegos czasu widac zdecydowanie samca alfe, który jest prawie non stop pieknie wybarwiony a beta musi mu niestety czesto schodzic z drogi. Samice zaczynaja rowniez ostro miedzy soba rywalizowac, czasem zastanawiam się czy aby napewno to sa samice.

Tutaj zdjecie samca beta, który jest wyraznie bledszy od alfa

5ae6133e8109e_nikon036.thumb.JPG.88a72638626a6ac0d4b15173fd3eb25a.JPG

Samice saulosi ktore jak pogoda zmieniaja swoje czarne ubarwienie

5ae6139aa7ea9_nikon047.thumb.JPG.73e95faa4bd5e9441558035f1c5ed882.JPG

5ae613b51dc4f_nikon051.thumb.JPG.730d546af286ccf396c21321034296e0.JPG

Samce Acei systematycznie preza się przed soba i samicami

5ae6140cdd4cb_nikon048.thumb.JPG.f2c67d6d5edb1a4f47c872fdb0b2a173.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Robson79 napisał:

Te "samice" saulosi to wyglądają mi bardziej na zdominowane samce...

Tez się tak czasem nad tym zastanawiam, zwlaszcza w jednym przypadku. Ale fakt faktem ze do tego czasu by się chociaz troche wybarwily, a te ubarwienie ktore teraz widac pojawia się bardzo zadko, na codzien sa calkowicie zolciotkie, bez grama czerni. Jezeli jednak się zdazy ze bedzie jeszcze jakis samiec to plakac napewno nie bede :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mlody.czub napisał:

Miedzy saulosi doszlo do ciekawego zachowania, tak jak samce byly zawsze tak samo wybarwione tak od jakiegos czasu widac zdecydowanie samca alfe, który jest prawie non stop pieknie wybarwiony a beta musi mu niestety czesto schodzic z drogi. Samice zaczynaja rowniez ostro miedzy soba rywalizowac, czasem zastanawiam się czy aby napewno to sa samice.

Tutaj zdjecie samca beta, który jest wyraznie bledszy od alfa

 

Samice saulosi ktore jak pogoda zmieniaja swoje czarne ubarwienie

5ae6139aa7ea9_nikon047.thumb.JPG.73e95faa4bd5e9441558035f1c5ed882.JPG

5ae613b51dc4f_nikon051.thumb.JPG.730d546af286ccf396c21321034296e0.JPG

Ryby z fotek to wybarwiające się samce ;) 

 

Tak wyglądał mój jak zaczął się wybarwiać 

A to samica

30177094_1620688238026549_730458161_o.thumb.jpg.9bcbdf550f802b4d5b30b1412b09329d.jpg

Edytowane przez egon44
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, darkon napisał:

Te "samice" saulosi to zdominowane samce. Samica alfa u saulosi może złapać bardzo ciemne pręgi w trakcie pokazu siły, ale nigdy nie łapie niebieskiego koloru, jest cały czas żółta.

Wytapatalkowane
 

 

53 minuty temu, egon44 napisał:

Ryby z fotek to wybarwiające się samce ;)

W sumie tak się dzis zaczalem przygladac i raczej obydwoje macie racje. Dzis jako ze dominujacy samiec troche odpuscil to na tym z djecia pojawily się jeszcze wyrazniejsze paski, potem pod wieczor samiec alfa zaczal rozstawiac po katach i wybarwienie zaniklo. No coz, zamiast 2+8 bede mial 3+7. Nic się nie stalo bo i samiec i samica ladny -bBedzie tylko wiecej akcji w akwarium, a przez to ciekawiej.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.