Skocz do zawartości

Zycie w Holandii - 1069l (230x62x75) mbuna by mlody.czub


mlody.czub

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatek zbiornik: 230x62x75 przy czym 75 jest wysokoscia. Zbiornik wykonany przez @przemek wieczorek

Podwojna filtracja narurowa i oswietlenie rgb na diodach samsunga.

Falownik Tunze Nanostreem 6055 ze sterownikiem.

Obsada w ilosciach:

Metriaclima estherae super red minos reef - 10st

Iodotropheus Sprengerae Makokola Red - 10st

Pseudotropheus Saulosi Taiwan Reef - 10st

Labidochromis caeruleus kakusa - 10st

Labidochromis caeruleus nkhata bay - 10st

Pseudotropheus acei luwala - 20st

Pseudotropheus socolofi mara point select - 10st

Synodontis petricola Zaire 6st

Cala obsada za wyjatkiem Synodontisow zostala zakupiona u @fish_magic i wyslana do holandii.

Niestety Kakusy jak i Sprengerae Makokola Red nie za bardzo mi się przyjely, przychorowaly na poczatku i wiekszosc się wykruszyla.

Baniak po postawieniu wygladal tak:

59f5a233441dc_nikon146.thumb.JPG.427c61e6b9e36391cdbc8eff8ec0cb92.JPG59f5aa8ca347f_iphone6115.thumb.JPG.740425cc3203a066e4c2b95207b0c54f.JPG

Rybki zaczely rosnac a  czesc wybarwiac.

Zdecydowanym faworytem okazal się samiec Super Red:

59f5a2ee05d6c_iphone6024.thumb.JPG.0cf0c93ccf41ec5d9262fdce23c0398f.JPG

59f5a305071ef_iphone6029.thumb.JPG.b65f5be7e742f50a74b9c9159bd4b7dd.JPG

Reszta gatunku rowniez prezentuje se ladnie, szkoda ze wiekszosc to samce,

59f5a40c38b39_iphone6015.thumb.JPG.d8e5096f4e57dd1e9f0eb5cdd6c9cd28.JPG

Dwa tygodnie temu udalo mi się zaobserwowac i nakrecic krotki filmik z ich tarla, fajnie bylo moc to obejzec po raz pierwszy. Co ciekawet ojcem nie zostal najbardziej wybarwiony samiec alfa, a dziure wykopal samiec Socolofi jednak zostal z niej przegioniony. Podczas tarla samiec saulosi systematycznie zaganial tam rowniez samice, przez co nie obylo się bez zgrzytow. Co ciekawe gdy tylko zblizalem się do baniaka przerywaly tarlo, ponad pol godziny siedzialem w bezruchu i nic nie udalo mi się uwiecznic. Gdy już się poddalem i chcialem odchodzic dostalem jedna szanse na krotki film i  udalo się. Dopiero ogadajac go na komputerze dostrzeglem ikre - w 54s widac ja.

Kilka dni temu zauwazylem zaloty jednego z mniejszych samcow socolofi z odwzajemnieniem samicy a wczoraj wieczorem siedzac na kanapie zaczal kopac dziore pod kamieniem.

Rowniez para Acei dobrala się i od kilku dni bacznie pilnuje swojej kryjowki. Moze cos tam się z tego wykluje.

Z innych rzeczy w akwarium to mam jeszcze awa anubiasy i kryptokoryne karlowana ktore pozostaly po poprzednim zbiornku i maja one się swietnie. Anubiasy rosna jak glupie a kryptokoryna nie marnieje :lol:

Jakis czas temu zobaczylem w sklepie piekne Echinodorusy i rowniez sobie zakupilem, jednak nie przystosowaly się one do mojego zbiornka. Zakladam ze przez kiepskie oswietlenie bo mikro i makro elementy dostaja. Moze z koncem roku bede przerabial oswietlenie to podejme jeszcze jedna probe bo sa to piekne rosliny. Rowniez zakupilem kilka sadzone vallisnerii gigantei ale niestety nie jest ona w stanie się u mnie rozrosnac. Super redy upaatrzyly sobie ja jako przysmak i doslownie znecaja się nad nia odrywajac coraz to wiecej koncowek lisci - oczywiscie zjadajac je.

59f5ad5d24965_nikon018.thumb.JPG.b87e5bd2312eb32be1a09c2508f0bbe3.JPG59f5ada6721e6_nikon098.thumb.JPG.18fb63191b5852ae93d98b5dfd278dd0.JPG

 

 

 

 

 

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Gratulacje pięknego zbiornika i ryb. Fajna relacja ;) 
Śledziłem Twój wątek przy zakładaniu. To jak to zrealizowałeś od strony technicznej również robi wrażenie ;) 
Akwarium wystartowało już dawno, a nie masz prawi w ogóle glonów. Czyścisz żeby ich nie było, czy po prostu Ci się nie pojawiły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za mile slowa. Glony to moja bolaczka bo zamierzeniem bylo je miec. Na poczatku pojawily się okrzemki ale bardzo szybko zniknely. Zielenice mialem w dwoch miejscach - tam gdzie byl duzy strumien wody i ryby nie mogly ich siegnac. Dwoje się i troje zeby pojawily się zielenice dlatego tez w planach mam zastosowanie nowego oswietlenia na ledach ful spektrum. W dalszyn ciagu jednak kombinuje z woda i oswietleniem ale efekty mizerne. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Areck napisał:

Zbiornik imponujący. ;) 

Jak trzymają Ci się rośliny? Podoba mi się ten zielony akcent w zbiorniku.

Rosliny trzymaja się tak ooo.  Czesc już prawie zniknela tylko anubiasy rosna jak szalone. IMG_4486.thumb.JPG.bd2ee360618d078a7a1ea42e2b61d958.JPGIMG_4487.thumb.JPG.912764c0e48a2969e9de775f063ed66e.JPG

Echinodorus prawie zniknal już a byl naprawde imponujacy

IMG_4488.thumb.JPG.57f93df7e73e68d109aaa8c414903f84.JPG

Reszta jakos tam się trzyma po rogach ale poki nie wystartuje z dobrym oswietleniem nie ma szans na wzrost. Niestety ale bez odpowiedniej ilosci lumenow roslinnosci nie bedzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mlody.czub napisał:

Niestety ale bez odpowiedniej ilosci lumenow roslinnosci nie bedzie 

No niestety, święta prawda.

Jak tak się dziurawią to jeszcze musisz dozować "Liquid Carbon" i "Żelazo" i na pewno musisz nie mieć tych popularnych na tym forum żywic typu purolite i inne.

Edytowane przez makok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anubiasy i u mnie świetnie rosły. Nie wymagają silnego oświetlenia. Większość składników pobierają z korzeni, dlatego nie jest wskazane zakopywanie w piasek korzeni Anubiasa. Podobna sytuacja jest z Micriosorium.  O innych roślinach możesz zapomnieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.