Skocz do zawartości

Sól jako suplement diety a parametry wody.


Korasek1989

Rekomendowane odpowiedzi

Czy podajecie swoim podopiecznym suplementy diety np takie jak te: https://erybka.pl/product-pol-14424-ReeFlowers-Salt-African-500-ml.html lub http://www.aquario.pl/uzdatnianie-wody/6908-seachem-cichild-lake-salt-sol-dla-pielegnic-250g.html?search_query=malawi&results=6  ?

Nie wiem z czym ten problem jest związany ale większe ryby są słabo ubarwione i mają słabo widoczne pręgi natomiast mniejsze ryby są lepiej wybarwione i mają zdecydowanie wyraźniejsze pręgi .

Podmiany wody robię regularnie co tydzień wraz z odmulaniem podłoża , parametry wody takie jak NH4,NO2 , KH i GH mam dobre, kuleje natomiast NO3 (50) z powodu przerybienia w zbiorniku.

Po każdej podmianie podawałem Prodibio Biodigest czy mogę zamienić na to https://erybka.pl/product-pol-9339-Tropic-Marin-Nitribiotic-50-ml.html .

Dodatkowo zamierzam pomóc mojej obciążonej biologi tymi specyfikami Microbe- Lift Bacterial Aquarium Balancer i Microbe- Lift nite- Out II czy nie ma sensu cudować ?

Wiem że drugi specyfik mogę zatopić purolitem ale narazie boję się go używać.

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik 200l  bo kolega pisał w innych tematach ale do próśb Przemka o filtracje i obsadę dołożę swoje jeszcze dodatkowe.

28 minut temu, Korasek1989 napisał:

Podmiany wody robię regularnie co tydzień wraz z odmulaniem podłoża , parametry wody takie jak NH4,NO2 , KH i GH mam dobre, kuleje natomiast NO3 (50) z powodu przerybienia w zbiorniku.

Podaj  ile podmieniasz wody procentowo i koniecznie wyniki powyższych parametrów cyfrowo a przy każdym jaki to test.

Wejdz tu i odszukaj swój wodociąg bo wtedy się dowiemy jaką mineralizację ma twoja kranówa a to odpowie czy te suplementy diety są potrzebne czy tylko te NO3 = 50 ppm truje ryby.   Doświadczeni akwaryści zalecają nie przekraczać w akwarium 20 ppm NO3  .

http://rpwik.tychy.pl/biuro-obslugi-klienta/jakosc-wody/

33 minuty temu, Korasek1989 napisał:

Wiem że drugi specyfik mogę zatopić purolitem ale narazie boję się go używać.

To się przestań bać bo to co ty cudaczysz to dopiero należy się bać szczególnie tego Nitribiotic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik sklepowo 200 l , po wrzuceniu kamieni ok 175 l , filtracja to dwa mechaniki AQUA NOVA NBF 1800 do tego biolog Eheim 2273 .

Obsada to Metriaclima Estherae Red Blue 26 sztuk + niechciany przez nikogo zbrojnik 40 cm.

Wodę podmieniam co tydzień po 40 l odstana 24h . Testy to JBL kropelkowe jedynie KH i GH zoolek.

http://rpwik.tychy.pl/biuro-obslugi-klienta/jakosc-wody/tychy/

Jestem pełen podziwu dla Ciebie, sam tego szukałem i nie umiałem znaleźć.

Boję się tego że coś sknocę przy używaniu purolitu i będzie po rybkach.

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz kojarzę z tym Plecostomusem

Miałeś kolego podane dokładne wytyczne przez nas i wygląda na to, że nic z tym nie robisz.

W tym zbiorniku masz za dużo ryb i do tego ten gigant, który się tam tylko męczy. Zalecam przeczytanie wszystkich rad, które dostałeś w poprzednim poście i redukcę obsady, a przede wszystkim tego Plecostomusa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko widzę że olałeś rady kolegów co do obsady ale także i moje prośbę o wyniki liczbowe, albo choć wyjaśnienie dlaczego ich nie edytujesz.

Dopóki ci nie minie strach  przed Purolite A520E to wychodzi że trzeba podmieniać 50% wody tygodniowo, a to także nie jest zdrowe dla ryb bo to duże skoki parametrów a więc też szkodzi rybom.

Właśnie to co by pozwoliło ci podmieniać po 10-20% wody i stale mieć NO3 -10ppm to akurat tego się boisz. :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, przemo-h napisał:

Ok, teraz kojarzę z tym Plecostomusem

Miałeś kolego podane dokładne wytyczne przez nas i wygląda na to, że nic z tym nie robisz.

W tym zbiorniku masz za dużo ryb i do tego ten gigant, który się tam tylko męczy. Zalecam przeczytanie wszystkich rad, które dostałeś w poprzednim poście i redukcę obsady, a przede wszystkim tego Plecostomusa. 

Czytam bardzo dokładnie wasze rady i naprawdę je szanuje , bo wiem że jesteście pasjonatami a od takich ludzi rady są bezcenne a takich ludzi w sklepach zoologicznych naprawdę trudno trafić . Oddałem już część ryb, akwarium dostałem w "spadku" i nie ja dobierałem obsadę , wolę aby ryby jeszcze przez jakiś czas zostały ze mną niż jak by miały trafić do 60 l akwarium. Akwarium mam dopiero miesiąc , staram się aby było im jak najlepiej dlatego na bieżąco śledzę forum i dopytuje się jak mogę robić to aby było im  dobrze .

Nie odbieram twojego postu jako atak na moja osobę, po prostu chce wyjaśnić jak to wszystko wygląda i że akwarium nie jest mi obojętne tylko staram się ciągle coś udoskonalić .

Wyniki z wczoraj:

KH - 4
GH- 9

NH4-0,1
NO2-0,025
NO3 -50
Rezygnuję z Tropic Marin Nitribiotic i zabieram się dokładnie za lekturę z purolite.

Co z solami ?Będą potrzebne przy tych parametrach wody ?

Czy dobrze rozumiem że NO3 wzrasta wraz z powiększeniem się obsady, rozkładem nie zjedzonego pokarmu i zalegających na dnie odchodów ? Czy trochę w tej sytuacji póki nie przekonam się do purolitu pomogą ślimaki świderki + microbe lift nite out II ?

Edytowane przez Korasek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Korasek1989 napisał:

Co z solami ?Będą potrzebne przy tych parametrach wody ?

..zapomnij o tych solach. W pście nr 7 ( od połowy) Henryk Ci wszystko wyjaśnił.

27 minut temu, deccorativo napisał:

Dopóki ci nie minie strach  przed Purolite A520E to wychodzi że trzeba podmieniać 50% wody tygodniowo, a to także nie jest zdrowe dla ryb bo to duże skoki parametrów a więc też szkodzi rybom.

Właśnie to co by pozwoliło ci podmieniać po 10-20% wody i stale mieć NO3 -10ppm to akurat tego się boisz.

..dla jasności : to co wyżej zaznaczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.