Skocz do zawartości

Skimmer JBL


marekmax77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam akwa 150x50x50 i troszkę mnie wkurza lustro wody a raczej drobimy pływające po powierzchni.W akwarium chodzą dwa filtry biolog JBL e901 oraz mechanik tetratec 1200 i teraz mam pytanko skmmer pod który podłączyć  filtr ? i czy wogule warto coś takiego pakować do akwarium ? czy nie będzie spadku przepływu przez filtr?

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..możesz użyć oddzielnego skimera. Ja używam takiego jak w linku. Trochę drogi ale skuteczny i estetyczny.

https://www.google.pl/search?q=skimmer+eheim+350&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwijzaiiw4TXAhXCZ1AKHX3AAt4Q_AUICigB&biw=1296&bih=679#imgrc=0nNtHdFcEZx-rM:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AndrzejWalb napisał:

..możesz użyć oddzielnego skimera. Ja używam takiego jak w linku. Trochę drogi ale skuteczny i estetyczny.

https://www.google.pl/search?q=skimmer+eheim+350&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwijzaiiw4TXAhXCZ1AKHX3AAt4Q_AUICigB&biw=1296&bih=679#imgrc=0nNtHdFcEZx-rM:

masz go przez cały czas w akwa włączony? jakie on ma wymiary i długość przewodu? wymiary znalazłem

Edytowane przez marekmax77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..długość przewodu z 1.5 m. Pracuje cały czas u mnie...po podmianie wody  kiedy jeszcze grzebie w piasku  wystaczy kilka minut i powierzchnia wody czyściutka.

6 minut temu, marek_z_81 napisał:

Lub tańszego odpowiednika

Marku..on też jest skuteczny tylko po prostu Eheim jest ładniejszy..bardziej estetyczny. Oczywiście to jest subiektywna opinia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marekmax77 napisał:

Czyli jednym słowem taki osobny skimmer z pompą  jest lepszy niż taki na wąż ?

..osobiście uważam że tak. Ale może najpierw spróbuj tak ustawić wyloty z filtrów, żeby Ci rozbijały film bakteryjny? Wtedy obędzie się (?) być może bez skimera? Tylko trzeba wtedy popracować nad cyrkulacją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AndrzejWalb napisał:

..osobiście uważam że tak. Ale może najpierw spróbuj tak ustawić wyloty z filtrów, żeby Ci rozbijały film bakteryjny? Wtedy obędzie się (?) być może bez skimera? Tylko trzeba wtedy popracować nad cyrkulacją.

 

Więcej raczej już z tych filtrów nie wyciągnę bym musiał zmieniać na większe.Filtry mam tak ustawione;

Mechanik wlot i wylot z prawej strony akwarium wylot skierowany w wzdłuż tylnej szyby 

Biolog strona lewa (wlot i wylot) wylot skierowany lekko po skosie do przedniej szyby

cyrkulator na lewej bocznej szybie (zaraz przy przedniej szybie) puszczony w wzdłuż przedniej 

Chyba najlepsze ustawienie w moim przypadku ładnie wszystko zamiata do mechanika tylko ta tafla mnie lekko martwi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marekmax77 napisał:

Chyba najlepsze ustawienie w moim przypadku ładnie wszystko zamiata do mechanika tylko ta tafla mnie lekko martwi

..no to faktycznie szkoda ruszać skoro  cyrkulacja zapewnia Tobie czystość dna. Wtedy  skimer o którym mówimy świetnie rozwiąże Twoje problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2017 o 17:19, AndrzejWalb napisał:

..możesz użyć oddzielnego skimera. Ja używam takiego jak w linku. Trochę drogi ale skuteczny i estetyczny.

https://www.google.pl/search?q=skimmer+eheim+350&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwijzaiiw4TXAhXCZ1AKHX3AAt4Q_AUICigB&biw=1296&bih=679#imgrc=0nNtHdFcEZx-rM:

Witam udało mi się zakupić w dobrej cenie poleconego przez kolegę skrimmera lekko używany ale jak nówka w 2 min poradził sobie z moim problemem i ładnie napowietrza wodę  Dzięki bardzo za podpowiedz

Ale mam pytanko jak często włączasz skrimmer i na jak długo ? Planuję go podłączyć przez zegar ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.