Skocz do zawartości

Wystrój mojega akwa


cyganeczka

Rekomendowane odpowiedzi

     Pleksi jest owszem twarde  ale  tam działa siła statyczna kamienia i jest zbyt mała aby zniszczyła za pomocą ziarenka ( kwarcu) piasku dno. Chyba ,że będziesz przesuwać tą pleksi po dnie w te i z powrotem. Ale fakt faktem ,że najlepsze jako podkładka będzie coś w stylu spienionego PCV  czyli lekko miękkie . Czy też ta gumowa siatka o której wspomniał Henryk. Wracając do ostateczności czyli do pleksi to pamiętaj ( tak zakładam) ,że będziesz miała między blatem  a dnem matę akwarystyczną , która generalnie amortyzuje i rozkłada nacisk dna na blat. Dlatego jak zastosujesz pleksi jako ostateczność możesz spać spokojnie.  Pamiętaj tylko o wypoziomowaniu zbiornika...bo to jest rzecz "święta" i  brak wypoziomowania  jest jedną z najbardziej częstych przyczyn pękania szkła w dużych zbiornikach.                                                                

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, AndrzejWalb napisał:

coś w stylu spienionego PCV  c

co to moze byc? podklad do cwiczen taka karimata? prosze o przyklad

10 minut temu, AndrzejWalb napisał:

Pamiętaj tylko o wypoziomowaniu zbiornika

poziomica?? teraz to i tak już po platach bo zbiornik zalany

12 minut temu, AndrzejWalb napisał:

między blatem  a dnem matę akwarystyczną , 

nie mam bo mam akwarium z rantami plastikowymi i pasujaca szafke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cyganeczka napisał:

co to moze byc? podklad do cwiczen taka karimata? prosze o przyklad

..może być. Jak najbardziej i to chyba najszybciej kupisz u siebie. Niektórzy stosują nawet taka matę pod panele podłogowe ale ona jest miękka, fałduje się. Karimata będzie OK.

 

2 minuty temu, cyganeczka napisał:

poziomica?? teraz to i tak już po platach bo zbiornik zalany

..to chociaż na oko sprawdź czy poziom wody jest równy względem wszystkich szyb. Wtedy można ewentualnie odlać wodę i próbować poziomować szafkę z akwarium. Ale najpierw się upewnij bez poziomicy..wzrokowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pozner napisał:

Andrzeju, to akwarium finkcjonuje od dłuższego czasu. Gdyby coś miało się stać, to już by się stało.

Krzysztof..u mnie też stało do czasu..ale w końcu pękło co już opisywałem. Pamiętajmy ,że koleżanka dodaje kamieni, których wcześniej nie miała. A to już jednak powoduje większe obciążenia..

 

5 minut temu, cyganeczka napisał:

mysle, ze musze odlac cala wode i zrobic od poczatku, wtedy i z kamieniami bedzie lepiej;

..wiem ,że to męczące i kłopotliwe ale przy większych zbiornikach warto jednak metodycznie  zakładać zbiornik. Po prostu wtedy spokojnie spisz i Twoja wyobraźnia przestaje snuć katastroficzne wizje:)

 

8 minut temu, cyganeczka napisał:

mysle, ze musze odlac cala wode i zrobic od poczatku, wtedy i z kamieniami bedzie lepiej;

..odlej tyle aby mąż czy inny facet dał rade to podnieść z szafką.

9 minut temu, cyganeczka napisał:

jesli filtry beda pracowaly caly czas w wiadrach to chyba nie musze się spieszyc?

..jasne ,że nic im nie będzie. Nawet bez filtrów..w godzinę spokojnie można to zrobić..godzina to nawet aż nadto pod warunkiem ,ze poziomujący się  do tego najpierw przygotuje

5 minut temu, cyganeczka napisał:

tak czytalam post 18 ale jak mam wypoziomwac to i tak musze wszystko wywalic.

..nie musisz. Zrób tak aby można było podnieść szafkę z akwarium. Sama na pewno  nie dasz rady..Musi być przy tym facet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.