Skocz do zawartości

Filtry zewnętrzne i akwarium na jednym poziomie


AndrewS

Rekomendowane odpowiedzi

jest to opcja ale nie mam pojęcia o tym więc zanim bym wykombinował jaka komora, ile miejsca na sprzęt  jakie otwory na przepływ to już akwarium w domu będzie a jak coś pójdzie nie tak, to tak łatwo tego nie przerobię, cięcie silikonu jakieś przeróbki i ponowne klejenie w sytuacji jak akwarium ruszy  (bo na sucho trudno sprawdzić :)) nie widzę tego. jak jakiś filtr "kupny" nie da rady to kupie inny ewentualnie dołożę następny a kasieciak  wklejony na całe życie :)  po za tym  musiałbym mieć jakiś projekt, bo widzę  po forum że nie potrafię wytłumaczyć o co mi chodzi :)

ale wtedy chyba czarny lacobel  wchodzi w grę wersji przezroczystej nie zniosę, nie wiem czy erybka bawi się w takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było tu takiego malkontenta ;)- no wszystko na NIE  wszędzie wszystko NIE DOBRZE.

Chłopie  weż się w garść  i choć raz pomyśl pozytywnie. Nie będzie ci żona dyktowała jaką masz zrobić najbezpieczniejszą filtrację w akwarium bez stojących obok kubełków z pędzącą w środku wodą tylko dlatego że masz to sam wykonać .

Zwyczajnie się na tym kobieta nie zna i jak widać nie potrafi docenić faktu że woda nie opuszcza akwarium.

Nie było tu takiego kto by tego nie skleił a różne dwie lewe ręce się trafiały:D - każdy odniósł sukces i u każdego pracuje doskonale nawet taki ze szparami i krzywo sklejony.

Wszyscy ci podpowiadamy - kaseciak.

Agnieszka ci podpowiada że może ci wkleić erybka szklany.

Dobra - nikt nie wie czy akurat u ciebie się sprawdzi jak tu pracuje nie wiem czy nie w setce baniaków - tylko u mnie są 3 szt a na fotce 4ty.

Resized_20171019_183243.thumb.jpeg.babd693bd84335e7b14d5372200d02f7.jpeg

Kleisz takie pudełko z formatek zamówionych w firmie co tnie spienione pcv  a jak podasz mi wymiar od dna akwarium do wzmocnienia  to ci już oblicze te formatki bo zdzierżyć trudno to co ty wypisujesz.

Tu mam taki ćwiczebny sklejony pod pompę falownika 5000l/h na jvp102  w sumie zbędny ale niestety za mały do twojego h70.

To naprawdę proste skleić takie pudełko - gdyby to moje było pod baniak h70 to bym ci go wysłał  a na Soudal All Fix byś sam dokleił w rogu do tylnej szyb możesz też zrobić na przyssawki w ogóle nie klejony do szyb. Wsadzasz pod wzmocnienie wzdłużne i przysysasz do tylnej szyby.

Poddałem myśl tylko fabryczny filt Aquael Circulator z Gąbką - też NIE.

 

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wszystko na nie.

pytałem o filtrację kupną pisząc że nie chce diy. dostaje same propozycje diy i porady dotyczące życia typu "weż się w garść" i na końcu jeszcze że nic ci nie pasuje. sam cyrkulator z gąbką potraktowałem jako żart może i 150cm ale w sumie 630l brutto nie widziałem zbiornika takich rozmiarów tylko na wewnętrznym. woda nieopuszczająca akwarium jest to super rozwiązanie wklejenie kaseciaka ok czarne szyby kaseciak z czarnego lacobelu był by miód tylko tak jak pisałem coś później przerobić to słabo a wstawienie czarnego pudelka z plastiku nie podoba się wizualnie mi i mojej żonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakiś rysunek albo fotkę jak Ty to widzisz, znajdziemy jakieś gotowe rozwiązanie. Akwarium w każdym rozmiarze pociągnie na głowicy z gąbką, to nie jest żart, ale i nie optymalny wariant.

Może tu https://www.einrichtungsbeispiele.de/index.php?sortierung=aender&page=1&typ=5000&suchbegriff=&minsearchsize=0&maxsearchsize=100000

Znajdziesz natchnienie.

Edytowane przez suricade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozostaje Ci Eheim 2275 jako biolog i Aquael 2000 jako mechanik. Na razie Tunze nie kupuj. Może Ci to wystarczyć. Do Aquaela daj tylko gąbkę. U mnie pracuje filtracja Tetra ex1200 i Atman AT203 i jestem zadowolony. Wewnętrzny zchowasz za jakimś dużym kamieniem, a cyrkulator najwyżej dokupisz, gdy nie będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zewnętrzny i aquael 2000 z gąbką dadzą radę.  cyrkulator chciałem żeby ruszył mi taflę  wody, po to by mieć bliki świetlne w akwarium planuje jakąś lampę led albo hqi 70w z żarnikiem 10000. zaciekawił mnie ten fx4 jako mechanik  ale opinii brak na temat ile to naprawdę sika albo 2 szt i tylko zewnętrzne. drogi ten fx4 dlatego pewnie mało informacji.

powiedzcie mi jak jak zainstalować tego aquaela gąbka taka jak pisał Pan deccorativo więc głowica 2x sitko do zasysania żeby pobierało całą powierzchnią gąbki, ale czy dawać przedłużki żeby głowica była wysoko a gąbka nisko czy wszystko nisko jedynie tą łopatę na wylocie obrócić do góry.

dziękuje wszystkim za dotychczasową pomoc a Panu Deccorativo za mętlik w głowie z tym kaseciakiem który w wersji szklanej siedzi mi coraz głębiej i tu nie chodzi o koszty tylko o fakt nieopuszczania wody z akwarium. teoretycznie mogę zrobić go osobno nie wklejając na stałe( szkło nie pływa )zrobić cały z czarnego lacobelu i wstawić do akwarium postawić na dnie na macie zasys zrobić z 6-7 cm do dna a reszta wg waszych propozycji wylot z locline albo rur dostępnych na erybce żeby wyglądało jakoś w miarę "profesjonalnie" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AndrewS napisał:

czyli zewnętrzny i aquael 2000 z gąbką dadzą radę.

..spokojnie. Zamiast gąbki możesz do Aquaela 2000 dać prefiltr eheim. W moim odczucie lepiej się sprawuje jak gąbka , nie uciekają brudy przy czyszczeniu i często jest mniejszy jak gąbka. Tyle ,że zamiast oryginalnych ja aje watę akwarystyczną. Woda kryształ..

https://www.google.pl/search?q=prefiltr+eheim&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwij9PLu3P7WAhXJaFAKHccrAzIQ_AUICigB&biw=1296&bih=679&dpr=1.11#imgrc=pmGuC-jLy8cqZM:

https://www.google.pl/search?q=wata+jbl&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiU-v793P7WAhUJaFAKHVbYDFMQ_AUICigB&biw=1296&bih=679&dpr=1.11#imgrc=rGCNF_HyoxxymM:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem ten prefiltr myśląc o kubełku ale niby na kubeł za mały a jak bym dodał moduł albo 2. zamiast gąbki do aquaela oglądałem jeszcze coś takiego 

 https://www.e-zoologia.com/prodView,961,35,aqua-szut-tuba-gąbka-f-100-filtr-wstepny-prefiltr-filtrypompy,PL

ale czy to się sprawdzi nie mam pojęcia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do wewnętrznych daję tak jak AndrzejWalb prefiltr eheim i watę JBL, zewnętrznym robię narurowce na wlotach. Teoretycznie niepotrzebnie bo cały syf zbiera mechanik, ale w kubłach nie mam nic poza lawą wulkaniczną, nawet gąbki oddzielającej lawę od głowicy, więc ewentualny syf zbiera gąbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.