Dziubek

Start moich 325 litrów ( 130x50x50)

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.10.2017 o 10:35, Bezprym napisał:

Msobo trzeba było wziąć więcej bo przy tym gatunku trudno o samice

wiem, pisałeś mi o tym, ale finanse ... myślałem nawet żeby wziąć tylko msobo , ale .. zobaczymy może będzie dobrze.. :) znaczy na to liczę, że się uda :D

ps. szukam jakiegoś wątku na temat wpuszczania ryb do akwarium i nie mogę znaleźć ... z tego co pamiętam , to cienkim wężykiem spuszczać wodę z akwarium do wiadra z rybami , a wodę z wiadra odlewać kubkiem... czy jakoś inaczej??

Edytowane przez AndrzejWalb (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli by Ci się chciało bujnąć do Warszawy, to w sklepie Diskus Zoo są teraz msobo po 18zł. Mają ok.4cm.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja zawsze wlewam do worka z rybami wodę z akwarium tak żeby było pół na pół. Jak masz nowe akwarium bez obsady to wyłącz grzałkę i obniż temp baniaka do takiej jak masz w domu, po 15 minutowej kąpieli w zmieszanej wodzie przenoś siatką same ryby (bez wody!) do głównego baniaka, grzała powinna być już załączona i podgrzewać powoli wodę do zadanej temp czyli około 25 stopni.
A jeśliś bogaty z domu ;) to możesz kupić i wlać Aquatic Stress Relief firmy Microbe Lift :) Nie zaszkodzi i nie pomoże hahaha.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja podobnie, przez dłuższy czas dolewam porcjami wodę z akwarium do worka z rybami, który jednocześnie zanurzony jest w zbiorniku dla wyrównania temperatury. Po jakiejś godzinie - półtorej, kiedy wody z akwa jest już proporcjonalnie więcej, niż początkowo było wody w worku - odławiam z niego ryby i wpuszczam do baniaka.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Dziubek napisał:

ps. szukam jakiegoś wątku na temat wpuszczania ryb do akwarium i nie mogę znaleźć ... z tego co pamiętam , to cienkim wężykiem spuszczać wodę z akwarium do wiadra z rybami , a wodę z wiadra odlewać kubkiem... czy jakoś inaczej??

Zajrzyj tutaj:

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja wlewam razem z wodą w której przyjechały do  wiaderka i dolewam szklankę wody z akwarium, po pół godzinie odlewam wody z wiaderka i ponownie dolewam szklankę wody z akwarium. Po kilku takich operacjach wyciągam ryby siatką z wiaderka i wpuszczam do akwarium. Takim sposobem żadna ryba mi  jeszcze nie padła. 

Edytowane przez Bezprym (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

przelałem do wiadra, wsadziłem dwa kamienie napowietrzające i wężykiem od powietrza uzupełniłem wodę w wiadrze, którą wylewałem kubkiem do wiadra obok...  spuściłem w ten sposób około 12 litrów z akwarium i zaprzestałem (musiałem obniżyć pompę o dwa biegi bo mi powietrze zasysała...), w miedzy czasie największa sztuka przeskoczyła do drugiego wiadra!?!? :D  (dobrze ze nie na podłogę ), odczekam jeszcze trochę i przerzucę je siatką do akwarium

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

po godzinie wyłapałem siatką i wpuściłem do akwarium... zasuwają jak głupie przy bocznych szybach... w góre i w dół ... non stop ... mam kilka fotek, ale nie wyraźne, bo ciężko je złapać w kadr...

IMG_20171017_150350957.jpg

IMG_20171017_151730806.jpg

IMG_20171017_152003455.jpg

IMG_20171017_155246842.jpg

IMG_20171017_155636452.jpg

Edytowane przez Dziubek
foty (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wszystko masz w tym akwarium na rozwalone ,rośliny na kamieniach uporządkuj sobie to , i jeszcze jeden minus kamień na drugiej fotce od góry masz oparty o szybę kamień , jak pyski ci podkopią kamienie będzie tragedia mile widziana :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, TOMEKSIEDLCE napisał:

wszystko masz w tym akwarium na rozwalone ,rośliny na kamieniach uporządkuj sobie to

nie wiem o czym do mnie rozmawiasz... nigdy nie widziałeś rośliny na skale rosnącej??? czepiasz się ...

3 godziny temu, TOMEKSIEDLCE napisał:

i jeszcze jeden minus kamień na drugiej fotce od góry masz oparty o szybę kamień , jak pyski ci podkopią kamienie będzie tragedia mile widziana

żaden kamień w akwarium nie jest oparty o szybę... może masz na myśli spienione pcv... , 

możesz rozwinąć termin "tragedia mile widziana"??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Dotarło do mnie D-allio Plus Tropical'a. Wczoraj ryby dostały pierwszą porcję, rzuciły się jak szalone. Zdecydowanie słabiej reagują na OSI Spirulina Flakes. Może to obecność czosnku w D-Allio je tak nęci? Tak czy inaczej, zjadły szybko i co najważniejsze - jadły wszystkie, nawet te mniejsze msobo i maingano, które do OSI i Naturefood nie specjalnie "startowały". 

Same płatki są faktycznie rozsądnej wielkości płatkami, a nie jak pisał zdaje się @Jerry_jerrymąką (płatki OSI które zakupiłem wcześniej są zdecydowanie mniejsze). 
      Wczoraj wieczorem dałem pierwszą porcję, dzisiaj rano z kolei dostały granulki Naturefood Cichlid Plant. 
      Wklęsłość jest niezauważalna, ale nie wiem już sam, czy to przez kurację, zmniejszenie dawek żywieniowych, czy może cudowna porcja D-Allio ? Tak czy inaczej dziś ryby są jakieś żywsze, a te mniejsze okazy nie zamulają. 

Zastanawiam się tym samym nad ułożeniem żywienia.   @deccorativopiszesz wyżej, że dajesz D-Allio profilaktycznie raz w tygodniu. 
      Czy D-Allio, skoro ma ten zbawienny czosnek, można dawkować częściej, łącząc z pokarmami które posiadam, j.n.?
      - Naturefood Premium Cichlid Plant
      - Naturefood Premium Color plus
      - Naturefood Premium Cichlid 
      - O.S.I. Spirulina Flakes
      - Tropical D-Allio plus.
    • Rozwiązanie to mimo że mało estetyczne cechuje prostota, zwróć uwagę że posiada jedną uszczelkę. Większość współczesnych filtrów posiada kilka uszczelek ( zawory szybkiego połączenia, dźwignię odpowietrzającą ) a  to powoduje że z czasem stają się nieszczelne.  Urządzenie mało estetyczne ale praktyczne to cecha wynalazku .
      Nie można pominąć wydajności tego urządzenia, u mnie przepływ jest sporo mniejszy. Możesz zdradzić jaki masz przepływ przy użyciu korpusów ?
    • sorrki nie widzialam odpowiedzi jaki ¨MODEL¨ Copadichromisa... polecasz? już chcz rybki zamowic ; bo moj synek podchodzi do pustego akwarium i ¨mowi¨ze nie ma rybek ; On ma &,( roku a już się zna ze musza byc rybki  PS czytalam co napisales ale nie znalazlam nic
    • Witaj Jeśli planujesz zakup Aquael 2000+prefiltr Eheima to sugerował bym zamontować go po tej samej stronie co falownik czyli tam gdzie jest najwolniejszy ruch wody...W ten sposób wszystkie zanieczyczenia trafią w jego zasys. Oczywiście nie możesz zrobić pralki w akwarium bo wtedy odchody będą go mijały bokiem...
    • Tam już jest gąbka? Jeśli nie to będzie jeszcze gorzej, szczególnie w miarę jej zapychania się.
      Zazwyczaj aby zwiększyć ilość wody w komorze pompy wystarczy powiększyć wlot, ale Ty masz naprawdę dużo otworów, więc to nie tu jest problem.
      Jeśli masz gąbkę to tu może być pierwszy problem - powierzchnia gąbki jest za mała. Drugi, który mi przychodzi do głowy, to to, że pompę masz prawie na styk zamontowaną w kasecie czyli jest mało miejsca między ściankami a pompą przez co za mało wody dostaje się do góry. Tak sobie gdybam

Wysłane z telefonu

• Lubię czytać o Twoim zbiorniku. Ja jestem nowicjuszem i przy obecnym stanie świadomości to mbuna jest kwintesencją i oczywistym wyborem w moim Malawi ale... Twoje ryby i ich opisy wzbudzają we mnie zainteresowanie.  Super są Twoje obserwacje i pięknymi obrazami nas obdarzasz. Poproszę więcej. 
    • Witam. Akwarium działa mi od 21.05.2017(zalanie) a wpuszczenie ryb było 11.07.2017.  No3 po wpuszczeniu ryb nigdy nie przekroczyło mi 10 a mam ich w sumie 30 sztuk do późniejszej redukcji. Niby jeszcze młoda mbuna ale już nie taka mała. Karmie 2 razy dziennie(nieregularnie) jak mi się przypomni, czasami raz. Nie stosuje żadnych głodówek bo uważam jak organizm młody to potrzebuje energii do wzrostu. Gdyby ktoś pokusił się teraz o komentarz że przekarmiam to nie, daję tyle co mi się w 2 palce zmieści. zresztą zmierzając do sedna tematu ryby mają sporo pożywienia w akwarium bez mojej ingerencji w jej dostarczanie. Wszystkie kamienie porosły ładnie zielonymi glonami, które rybki skubią przez cały czas ochoczo a jak im się wyłoni z zza tła ślimaczek(rozdętka przywleczona z roślinkami) to mają dodatkowego bonusa, bo każde wyjście mięska jest ostatnie, widać po pustych muszelkach. Za tłem kwitnie sobie życie jako karma. Mierząc wczoraj NO3(ostatnio rzadko mi się to zdarzało) zobaczyłem wynik <0,5 co mnie zdziwiło. Pomyślałem że może coś z testem nie tak,  mam nowe drugie uzupełnienie i dziś ponownie test wykazał to samo. Dla uzupełnienia NO2 - 0,05     PH - 7,4. Nie raz słyszałem na forum komentarze od doświadczonych że roślinki w malawi to za żadne skarby nie zbiją NO3 do akceptowalnego poziomu. Mam nurzańca. Nie wygląda co prawda jak w stopce bo rybki tną go i w górę nie rośnie ale za to rozprzestrzenił się na całą długość zbiornika z tyłu. Nigdy nie używałem żadnego purolite(leży w szafce od początku nie otwarty), TMBT ani innych wynalazków do zbijania NO3. Podmiany wody robię co jakieś 2 tygodnie może jeszcze rzadziej w ilości 10 do 15% tylko po to żeby przeczyścić prefiltr przed biologiem i pozasysać z zakamarków nieczystości. Co jakiś tydzień zmieniam watę w mechaniku. Powiedzcie mi czy to jest jakiś fenomen u mnie z tym NO3 czy ktoś miał już taki przypadek na zieleninie w malawi? Zastanawiam się czy niedługo nie będę musiał zasilać jakoś roślin dodatkowo. Foto może nie najlepszej jakości ale daje ogólne pojęcie. Zdjęcia nie oddają zieloności glonów na całej powierzchni kamieni.    
    • nieźle daje ta pompa, ciekawe jaki realny przepływ będzie z mediami
    • Będę wdzięczny   Na pewno będą dwa korpusy z węglem aktywnym do dolewki.   Nieźle, mi z 10 minut schodzi wymiana 2 korpusów w prefiltrze o ile wcześniej mam dociętą owatolinę. Myślę dodać "bajpasa" - (nie wiem jak to się pisze :D)
    • Jutro moge zrobic w dzien. Co do dolewki to nie wydaje mi się zeby to mialo znaczenie. Wazne zeby bylo za biologia co by jej chlor nie zabil. Odpowietrzanie to tez nie jest jakas wielka filozofia. Ja mam już system swoj tak obcykany ze zmiana 6 korpusow zajmuje mi moze 5-7 min.
  • Tematy

• Grafiki