Skocz do zawartości

Prefiltr HW 602A w wersji przezroczystej


rafalniski

Rekomendowane odpowiedzi

Mało realne byś znalazł.

Chińczycy już wiedzą ze w przeżroczystych filtrach glony się lęgną i wszystko zarasta łącznie z fi węzy nawet jak są nie przeżroczyste a takie zielonkawe.

Filtr glonowy w Malawi budujesz?  tego jeszcze nie było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

@rafalniski wiem że to nie na temat HW-602A ale może ten prefiltr cię zainteresuje...

Oczywiście dochodzą koszta zakupu gąbek ale jest przeźroczysty ;) 

http://sklep-akwarystyczny.com.pl/pl/filtracja/1158-prefiltr-jaqno-pf-126.html

 

Edytowane przez egon44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, deccorativo napisał:

Filtr glonowy w Malawi budujesz?  tego jeszcze nie było.

Korpusy filtrów narurowych też są przeźroczyste, więc to żadna nowość :)

Mam dwa takie prefiltry na wejściu Unimaxa 500 i sprawują się jak dotąd bez zastrzeżeń. Generalnie nie chcę nic zmieniać ale fajnie byłoby mieć podgląd kiedy trzeba czyścić gąbki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pokazujemy Andrzeju to na całego.:D

ty Jagnę a ja DIYKubełko Malawi

też jest przeżroczysty ale miałem zamiar pomalować z wierzchu czarną farbą żeby wyglądał na plastikowy a nie szklany.

Pokażę wam koncepcję z której już zrezygnowałem bo znalazłem znacznie lepszą :D bo nie szklaną i nie przeżroczystą więc dalej  OT.:D

Prawdziwy DIY Eco Filtr Kubełkowy dla Malawi  a nie tam jakieś naparstki typu HW602 abo 3. albo tej  Jagny .

  Coś tu nie gra Andrzeju bo Jagna nie miała takich naparstków do gniecenia orzechów.

Składa się z Wielofunkcyjnego Słoja Balonu od 8 do 25l ( wedle życzenia a są i większe ale ten mój ma tylko 8l ) na Kapuste Ogóry  Wino  i Malawi Tanganike:D

http://allegro.pl/wielofunkcyjny-sloj-balon-15l-kapusta-ogorki-wino-i6760184524.html#thumb/2

Resized_20171010_125628.thumb.jpeg.c5aa3638ab5cf4b464f70c44bc616f83.jpeg

za 35 zł  - resztę gratów zapewne znacie - z tym że jak mi który da tam zawór 1/2" bo akurat taki już kupił to nie odpowiadam za siebie;) ( te na fotce są 1" pełnoprzelotowe po 27 zł/szt i w najchudszym w środku mają fi 22mm)

a jak da wążyki  fi we środku mniej niż 25mm czyli fi wewn 1"to też obluzgam.

W ten sposób mamy pierwszy na świecie 3biegowy kubeł eco bezszelestny i z sikiem minimalnym ok 1000l/h  a od takich zaczyna się prawdziwe Malawi żeby było śmieszniej wtedy żre 8W prądu  a jak pójdziesz na całość to w realu siknie 3000l/h za 38W  - to do jakiego baniaka to wystarczy? bo FX6 sika w realu 2300l/h i jest do baniaków 1500l

Wnętrze słoja urządzone w stylu Fluval FX6  czyli dookoła wojtek gąbki  ppi45 na całą wysokość słoja  z odrobiną ceramiki+Purolite+TMBT na środku  i okrągłym prefiltrem z gąbki ppi10 na tymi złożami coby grube g.. tam nie zaległo.

 

Tylko nie pisać że słój pęknie - tam w środku będzie podciśnienie czyli ujemne ciśnienie:P

 

Z tego wykonu zrezygnowałem , ale to pikuś dopiero będą jaja jak pokażę wam co wymyśliłem taki  chodzący  DIYKubeł Malawi Eco - bezszelestny  3 biegowy z 10cio biegową grzałką i sikiem tym realnym tak pod 3000l/h a może i więcej.:D

czekam na kubeł - jutro podobno dostanę 

grzałkę już mam. kosztowała 29 zł i ma moc regulowaną od 50W do 1000W sam sobie ustawiasz ile chcesz żeby ryb nie ugotować.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, makok napisał:

Armata na komara. Ale podoba mnie się. :mrgreen:

:D ale przeżroczysty i nie taka armata - na I biegu siknie tylko 900-1000l/h  ale za to tylko za 8W mocy.

No to chyba jest do baniaka 240l taki sik.

Jak skończę ,co już tużtuż :) te prawdziwe  DIYkubełko Malawi  - to dopiero będziesz się śmiał :lol:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deccorativo Ja kiedyś w mroźny lutowy weekend 2008 roku popełniłem takie 30-to litrowe cudo, więc wiem dlaczego mnie bawi. :D Niestety przeciekał więc pożytku nie było, ale budowało się fajowo. :D 

Edytowane przez makok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.