Skocz do zawartości

Życie w moim akwarium (204x67x50) - Troad


troad

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.01.2019 o 13:07, troad napisał:

Niejednokrotnie czytałem na forum że Yellowy potrafią być bardzo agresywne.
Mam najpewniej tylko jednego samca, ale również niezłego kozaka ;).
Jest bardzo natarczywy w stosunku do samic, bez problemu przeganiał nawet większe od siebie Mdoki, ale co ciekawe stawia się nawet C.B.Kadango.
W otwartej toni jest przez niego oczywiście goniony, ale ma swoją grotę której broni jak lew. W takim starciu Kadango nie daje rady.
Udało mi się wreszcie uchwycić moment z takiej przepychanki. Porównując masę to pewnie ok. 1/5 Kadango :)

Też czytałem, ale statystycznie tak nie jest. IMHO są w sam raz:)

U mnie Yellow schodzi z drogi Copadichromisowi sp. "virginalis gold". Porównując masę to pewnie ok. 2/1 Virginalisa (no może 1,5/1) :)

Nadal nie widzę Synodontisa:e_surprised:

Pozdrawiam:)

Edytowane przez tom77
Synodontisa pozbawiłem "t"
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tom77 napisał:

Też czytałem, ale statystycznie tak nie jest. IMHO są w sam raz:)

U mnie Yellow schodzi z drogi Copadichromisowi sp. "virginalis gold". Porównując masę to pewnie ok. 2/1 Virginalisa (no może 1,5/1) :)

Nadal nie widzę Synodonisa:e_surprised:

Pozdrawiam:)

Dzięki Tom za zainteresowanie.
Synodontisów nie ma. Jak wiesz dołożyłem na jesień parkę Frejów. Już teraz jest gęstawo.
Wiem że je uwielbiasz, może i ja też kiedyś spróbuję.
Na razie gdybym miał cokolwiek dokładać, to dorzuciłbym Lethinopsom dziewczynę bo chłopaki świrują czasami o czym już wspominałem ;).
Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam się przyznam chłopki, że giętkozęby (mamy piękne nazwy tych ryb 🙂 ) bardzo mi się podobają, łamią pewną monotonię kształtów ryb w naszych malawi-baniakach. Pewnie moje nastawienie jest pozostałością po biotopach amerykańskich, gdzie występuje bogactwo form, kształtów i zachowań ryb wręcz niebywałe. Ale wiem jedno, sum w baniaku uszlachetnia. 😉 

Pzdr. Rysiek.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne masz to akwarium. Obsada, wygląd, wszystko fajnie współgra. Świetne zdjęcia, szczególnie te grupowe. Widać kto odwala czarną robotę, a kto czeka na gotowe.

Kadango ma niespotykanie zadarty pysk. U mdok coś takiego się widuje, chociaż u nich to się robi bardziej dziubek. Ciekawe czy to cecha jakiejś odmiany, bo na zdjęciach w necie można znaleźć takie ryby, chociaż z mniejszym zadarciem.

Mdoki mają sporo tej bieli na pysku. Widać to szczególnie na filmie, chociaż widziałem bardziej uwydatnioną tą biel i bardziej się odcinającą. Ciężko jest trafić na takie ryby. Mi się nie udało. Może z wiekiem to zabielenie się powiększa?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pozner napisał:

Bardzo fajne masz to akwarium. Obsada, wygląd, wszystko fajnie współgra. Świetne zdjęcia, szczególnie te grupowe. Widać kto odwala czarną robotę, a kto czeka na gotowe.

Wielkie dzięki :).
Mam teraz wielką radochę z obserwacji i dlatego chętnie się tym dzielę z Wami. Warto czekać ;).

2 godziny temu, pozner napisał:

Kadango ma niespotykanie zadarty pysk. U mdok coś takiego się widuje, chociaż u nich to się robi bardziej dziubek. Ciekawe czy to cecha jakiejś odmiany, bo na zdjęciach w necie można znaleźć takie ryby, chociaż z mniejszym zadarciem.

Mdoki mają sporo tej bieli na pysku. Widać to szczególnie na filmie, chociaż widziałem bardziej uwydatnioną tą biel i bardziej się odcinającą. Ciężko jest trafić na takie ryby. Mi się nie udało. Może z wiekiem to zabielenie się powiększa?

Pewnie masz na myśli samca nr 1. Pozostałe 2 mają nieco inny kształt głowy i pyska.
Ten alfa ma takie wgniecenie jakby kijem oberwał i mu się dziób podniósł ;).
Zastanawiałem się i pisałem kiedyś o tym, czy nie jest to  kwestia zbyt "dobrego odżywiania".
U Ciebie również tetrastigmy miały taki jakby garb.
No tak, ale u mnie dotyczy to nie wszystkich samców tylko jednego, więc pewnie to nie karmienie tylko cecha osobnicza.

2 godziny temu, pozner napisał:

Mdoki mają sporo tej bieli na pysku. Widać to szczególnie na filmie, chociaż widziałem bardziej uwydatnioną tą biel i bardziej się odcinającą. Ciężko jest trafić na takie ryby. Mi się nie udało. Może z wiekiem to zabielenie się powiększa?

Mdoki coraz fajniejsze ;), choć nie wszystkie. Jedna z tych mniejszych blada jest. Nie przy każdym świetle to widać.
Jedna z tych większych w momencie intensywniejszego ubarwienia ma takie jakby plamy, a nie prążki.
Kiedyś czytałem na forum że powinny mieć prążki. Te z plamami są ponoć gorszej jakości.
Ale znowu bez przesady, nie mam jakiegoś parcia żeby same rasy aryjskie mieć.
Mam np. jednego Yellowka zdechlaczka i domownicy często na niego właśnie zwracają uwagę.
Znaczy czy jeszcze żyje boroczek ;).

Wracając do Mdok to czasem się łapią za pyski, gonią, przepychają, ale nadal nie wiem jaki mam układ płci.
One nie mają też pełnej swobody za względu na dużo większe Kadango i Lethrinopsy.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.