Skocz do zawartości

Życie w moim akwarium (204x67x50) - Troad


troad

Rekomendowane odpowiedzi

Takie walki to można oglądać codziennie🙂. Kadango w bardzo wyrafinowany sposób dał chłopakom do zrozumienia, że już czas zakończyć. Do redukcji raczej nie jesteś zmuszony? Przynajmniej z mojego punktu widzenia (oglądającego), jest dzięki wielosamcowości ciekawiej. Oczywiście, gdy ryby robią sobie krzywdę, to już inna sprawa. 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, troad napisał:

W niedzielę nie karmiłem, przy pierwszym karmieniu chyba obydwie jadły, a potem nastąpiła dziwna akcja.
Jedna z młodych wyglądała tak jakby inkubowała. Praktycznie do wczoraj miała coś w pysku i nie jadła.
Miałem taki tydzień że nie za bardzo miałem cały czas obserwować co się dzieje. 
Nie mam pojęcia co to mogło być, nabrała wody w usta i nie chciała powiedzieć ;).

Może tak się stało z powodu zbyt dużego pokarmu? Miałem tak ze swoimi dzikimi geertsi. Nabierały dużo pokarmu do pyska i wyglądały jak chomiki. Nie wiedziały, jak sobie poradzić z tym pokarmem. Wtedy karmiłem zbyt dużymi granulkami, chociaż wydawały się właściwe.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, przemo-h napisał:

Do redukcji raczej nie jesteś zmuszony? Przynajmniej z mojego punktu widzenia (oglądającego), jest dzięki wielosamcowości ciekawiej. Oczywiście, gdy ryby robią sobie krzywdę, to już inna sprawa. 

Wydaje mi się że chyba będę musiał zredukować. Te ryby jeszcze rosną. 
Zacznę od Lethrinopsów. Może znajdzie się na forum ktoś chętny na 3 samce ;).

3 godziny temu, pozner napisał:

Może tak się stało z powodu zbyt dużego pokarmu? Miałem tak ze swoimi dzikimi geertsi. Nabierały dużo pokarmu do pyska i wyglądały jak chomiki. Nie wiedziały, jak sobie poradzić z tym pokarmem. Wtedy karmiłem zbyt dużymi granulkami, chociaż wydawały się właściwe.

Pewnie masz rację. Przed wysyłka były głodzone po przyjeździe jeszcze 1 dzień, to rzuciły się jak dzikie na pokarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, troad napisał:

Wydaje mi się że chyba będę musiał zredukować. Te ryby jeszcze rosną. 

Myślę, że dobrze zrobisz redukując samce. Powinno do nieco obniżyć "ciśnienie" panujące w zbiorniku. Po postach sądzę, że u Ciebie w akwarium ryby bardzo dużo walczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.