Skocz do zawartości

Skalniak 150x50x60


mariuszduch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Plan jest następujący.20171005_203415.thumb.jpg.363f85cc43e5431bd956258619081819.jpg20171005_203456.thumb.jpg.176f14be6fd728d4fa5837cd256f1fc1.jpg20171005_203513.thumb.jpg.3349ad798b791fb933832b0b48c3de7c.jpg20171005_203533.thumb.jpg.43a2df100a5dad77fcbb063cb5e29d1e.jpg20171005_203347.thumb.jpg.ffe0545b634b8095dfeecfbe02e18c89.jpg

Dostępne miejsce to 140x55x60 realny wymiar podstawy 150x65 i do góry spokojnie z 80cm. Takiego szkła chyba nie dostanę w żadnym sklepie. Kleić ? jeśli tak to podpowiedzcie coś gdzie w Wawie można zamówić ?

Myślałem o zaadaptowaniu akwarium morskiego z sumpem i obiegówką

Jaki polecalibyście filtr do tej pojemności, światełko jak widać na szybkości zrobione. Prowizorka na potrzeby testów.

Stelaż idealnie wypoziomowany(wszystko wymurowane) wentylacja, elektryka, wszystko gotowe do postawienia szkiełka. 

Poradźcie jak to wykorzystać optymalnie.

Pozdrawiam.

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mariuszduch napisał:

realny wymiar podstawy 150x65 i do góry spokojnie z 80cm.

podstawa ani o cm mniej:D natomiast wysokość wystarczy 60cm bo grubość szyb decyduje o cenie skok o jeden ząbek w grubsze to wzrost kosztu ogromny.

masz dwa miejsca do zamówienia - erybka.pl  w Markach albo dobreakwaria.pl u Marka Reniewicza

Natomiast filtrację tu zrobisz każdą poza sumpem bo trzeba wyrywać podparcie blatu pod akwarium by go wsunąć ale nie ma zmartwienia.

Pomyśł o  dużym kuble np Ikola1200 , narurowcu na IBO Beta 25-40, kaseciaku - każde z nich da doskonałą filtrację.

Nie da się już bardziej optymalnie wykorzystać bo trzeba by pruć ściany by było 200x 70 x70cm :D ale popatrz gospodarskim okiem czy to nie realne?

Od razu mam dwa zastrzeżenia dlaczego skalniak i dlaczego nie w takiej koncepcji zabudowy?

akwarium_na_scianie_aadg_pl_imagelarge.jpg.104acc1da82a8ba88048f8ef02b225b1.jpg

Edytowane przez deccorativo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200x70x70 niema szans ta taki wymiar ale fajnie by było.Z sumpem faktycznie nie pomyślałem o tych podporach :P

Klejenie szkła u Tomka w erybce odpada bo ceny są dostosowane do morszczaków.Sprawdzę dobre akwaria może coś tam wypali. Szukałem jakichś używek ale ceny nie wiele się różnią od nowych więc szału niema. Coś było na olx ale drugi koniec kraju więc robi się już problem logistyczny.

Do morszczyzny pewnie szybko nie wrócę ale moc jest ;) Zabudowa taka wyszła i w związku z nią będzie "skalniak"

A obsadę w jakiej ilości proponowalibyście ?

Edytowane przez mariuszduch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się jeszcze w "Diskus Zoo" na Targówku. Nie wiem kto dla nich klei, ale robi to dobrze (mam z stamtąd swoje akwa), a ceny też nie są wygórowane. Gdybyś był klubowiczem, to może jakaś zniżka też by była. Są naszym partnerem.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak miał być sump to by wyszło taniej niż u Tomka za samo szkiełko.

Wcale u nich nie jest drogo tylko nie wolno im pozostawić wolnej ręki bo zrobią z 12mm  . Jak narzucisz im do tego  200x70x60 :D grubość szyb 10mm z float i 2-3 spinki to nie wyjdzie tak drogo.

Ale Marek -  fakt jest tańszy.

23 minuty temu, mariuszduch napisał:

A obsadę w jakiej ilości proponowalibyście ?

 

Nie zaczynaj od d... strony  najpierw podasz wymiary bańki jaką faktycznie zamówiłeś potem podasz jakie gatunki ryb cię interesują a koledzy ci napiszą jaka może być z tego faktyczna obsada pod te xxxx literków i z tego dopiero wyjdzie ilość ryb do zamówienia.

Jak podałeś tytuł "Skalniak" to pomyślałem że chcesz hodować naskalniki  nie z tego biotopu.:(

A powiedz mi dlaczego nie chcesz widzieć dodatkowych 65cm akwarium z boku - tam chyba jest kuchnia i to byłoby te przejście z salonu do kuchni?

Z tym klubowiczem to nie czekaj bo będziesz miał upust na zakup ryb w Diskusie na Radzymińskiej ale i u pozostałych naszych partnerskich hodowli pyszczaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu rzeczywiście jest przejście do kuchni dodatkowe 65cm robi mi wąską "kiszkę" do przejścia. Natomiast lewa strona to już łączenie łazienki i salonu więc też odpada.

Z pytaniem o obsadę faktycznie wypaliłem za wcześnie ;)

Już włączyła się podpała, wszystko na już na hura żeby było.... człowiek stary a głupi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mariuszduch napisał:

Na pierwszym zdjęciu rzeczywiście jest przejście do kuchni dodatkowe 65cm robi mi wąską "kiszkę" do przejścia.

Ty mnie takimi pierdołami nie zbędziesz .:D

Jak patrze na te fotkie z dziurą na baniak to po prawej widze jeszcze z 10-20cm tej płytki a potem w tle chyba kuchnię.

Ja ci nie każe wychodzi z baniakiem na kuchnię , ja się zapytowywuję  dlaczego baniak nie może być aż z wycięciem z boku w tej ścianie . Nic nie zmieniasz w wymiarach chałupy.

Nie widzisz tej fotki co ci wkleiłem z baniakiem morskim z widokiem od przodka ale i z boku? będziesz miał widok 150 + 65cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.