Skocz do zawartości

Awaryjna filtracja Robsona


Robson79

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 450l zalane 20.08.17 r. dotychczasowa filtracja mechaniczna Filtr AQUAEL turbo 2000, biologiczna kubełek Hap Pet  Claron 03.

Dziś ok południa jak zawsze byłem w pracy a tu telefon od żony "Kochanie woda leje się z szafki pod akwarium!!!" ? Ja mam serce w gardle ponieważ żona w ciąży na ostatnich nogach (termin za 3 tygodnie) pytam co się dzieje? Ona odpowiada że coś grzebią z prądem bo co chwilę wyłączają i włączają ona robi obiad i w pewnym momencie słyszy lejącą się wodę. Tłumaczę jej jak ma zablokować dopływ wody do kubełka no i jakoś udało się... Później rozłączyla się ponieważ musi zebrać wodę z podłogi... Tak więc po pracy na szybko kupuję drugi filtr AQUAEL turbo 2000 i jadę do domu gdyż nie wiem co mnie tam czeka... Po powrocie do domu patrzę na akwarium a tam ubyło dobre 10cm wody. Okazało się że przez te włączanie i wyłączanie prądu wykruszyły zaczepy króćców z zaworami do węży i te wyskoczyły z filtra... 

Postanowiłem podłączyć zakupionego AQUAELA turbo 2000 z dwoma pojemnikami z dojrzałą ceramiką ok 0,7l oraz gąbką która służyła jako prefiltr do kubełka. Pytanie jak długo może to akwarium funkcjonować z taką filtracją gdyż nie wiem jak długo potrwa załatwianie reklamacji na kubełek i czy w ogóle ją uznają...? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dojrzałe biologicznie akwarium to zastępcza filtracja ma rację bytu zważywszy na to że bakterie w takim dojrzałym akwarium są w piasku,na kamieniach itd. ,więc biologią nie powinno zachwiać...

Co innego jak byś miał świeży zbiornik wtedy mógłbyś się obawiać o biologię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Robson79 napisał:

jak długo może to akwarium funkcjonować z taką filtracją

Teoretycznie może tak funkcjonować długi czas. Uważam, że do czasu podłączenia nowego kubełka nie powinno być problemu z cyklem azotowym. Ale dla pewności obserwuj ryby i jak masz testy to zmierz NH4, NO2 jutro, w niedzielę i np w środę. Jak nie będzie widocznego wzrostu wartości tych parametrów to spokojnie czekaj na decyzję producenta odnośnie filtra.

25 minut temu, Robson79 napisał:

jak długo potrwa załatwianie reklamacji

Jeżeli nie ma w karcie gwarancyjnej informacji to teoretycznie do 14 dni powinieneś dostać odpowiedź od sprzedawcy Jeżeli reklamacje złożyłeś dzisiaj to jej czas jest liczony od jutra i kończy się 19 października. Liczone są dni wg kalendarza (nie wliczając Świąt ale tych w październiku nie ma) a nie tylko dni robocze. I od decyzji zależy co dalej. Jak nie uznają to odbierasz filtr, ew. wysyła Ci nowy a jak będzie niemiły to powie, że ściągnie od producenta bo nie ma na stanie i sobie poczekasz zanim przypłynie z Chin.

30 minut temu, Robson79 napisał:

czy w ogóle ją uznają

Sprawdzałeś czy ten filtr działa czy po prostu go spakowałeś i postanowiłeś oddać na reklamację? Nie pękł żaden wąż, końcówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mareckee napisał:

Sprawdzałeś czy ten filtr działa czy po prostu go spakowałeś i postanowiłeś oddać na reklamację? Nie pękł żaden wąż, końcówka?

Podejrzewam ze działać to by działał tylko nie można podłączyć króćca z więżami  gdyż wyruszyły się zaczepy, które mocowały ten króciec z wężami do kubełka...

14 minut temu, egon44 napisał:

Jeśli masz dojrzałe biologicznie akwarium to zastępcza filtracja ma rację bytu zważywszy na to że bakterie w takim dojrzałym akwarium są w piasku,na kamieniach itd. ,więc biologią nie powinno zachwiać...

Co innego jak byś miał świeży zbiornik wtedy mógłbyś się obawiać o biologię...

Akwarium zalewane 20 sierpnia z przeszczepem biologii z innego akwa więc nie jest w pełni dojrzałe, tak mi się przynajmniej wydaje... Jak dotąd robiłem odmiany co 2 tygodnie ok 30% a parametry w normie mierzone testami kropelkowymi jbl...

Edytowane przez Robson79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Robson79 napisał:

Pytanie jak długo może to akwarium funkcjonować z taką filtracją gdyż nie wiem jak długo potrwa załatwianie reklamacji na kubełek i czy w ogóle ją uznają...? ?

..biologicznie możesz zostawić na stałe. To tylko kwestia estetyki.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mareckee napisał:

To chyba jakiś felerny albo naprawdę lipny ten filtr, skoro po niespełna dwóch miesiącach odwalił taką scenę.

Często go otwierałeś? Byłeś z nim u sprzedawcy?

Jeszcze go nie otwierałem, nie było takiej potrzeby gdyż mam gąbkę na zasysie...

We wtorek będę rozmawiał z przedstawicielem firmy dla której robione są te filtry to zobaczymy co mi powie ale jestem dobrej myśli ?

Edytowane przez Robson79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.