Skocz do zawartości

Obsada 150x33x51


farewell__

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Posiadam zbiornik  150x33x51. (240 l) . Głębokośćto 33 cm. 

Labidochromis caeruleus 5 sztuk

Iodotropheus sprengerae 5 sztuk

Pseudotropheus socolofi, 3 sztuki

Pseudotropheus socolofi albino 5 sztuk

Metriaclima Callainos Cobalt 2 sztuki 

Czy to dobry dobór rybek na takie akwarium? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo kiepskie akwarium jak na Malawi. Gatunków przy tej szerokości jest moim zdaniem za dużo, w ogóle jest ich za duzo na taki litraż. Tu się liczy powierzchnia dna. Do 240 litrów 3 gatunki to maks, a ryby trzymamy w haremach, nie po 2 sztuki. Proponuję poczytać FAQ i działy o obsadach ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz długie i wysokie akwarium (jak na ten litraż), więc możesz trzymać Pseudotropheus acei. Zostaw sobie yellowa i socolofi, dokup Pseudotropheus acei itungi, a reszty się pozbądź. Tylko musi to być itungi, ew. ngara. Tradycyjna odmiana, Msuli, czy Luwala, będzie się zlewać z socolofi. Acei i yellow nie są specjalnie terytorialne, więc wszystko powinno się dobrze ułożyć. Acei dodatkowo wypełnią Ci toń.  Masz ciut ponad 250l. 

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu Monday, October 02, 2017 o 10:24, MatiK napisał:

No jak na razie wszystkie rybki dalej żyją. Co mnie niezmiernie cieszy. Co do wielkości akwarium to tak macie napisane w f a q.  Dokładnie jest napisane ze dłuższe akwarium jest praktyczniejsze gdyż ryby zajmują rewiry w poziomie . Więc lepsze akwarium jest długie i niewysokie. Więc takie zrobiłem. Również jest napisane ze liczy się długość akwarium i w zależności od tego dociera się ilość gatunków. Niestety nie mam co zrobić z obecna obsada i na dzień dzisiejszy musi zostać. Przy następnym zakładaniu wezmę to pod uwagę. Dzięki.

EjEj D F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

No i naszedł czas że wymieniłem obsadę . Zgodnie z sugestia mam teraz 

10 itungow 

5 socolofi chyba 5 samic

10 souloci 2 wybarwione samce gonią wszystkie inne. 

Czy zostawić wybarwione samce czy oddać do sklepu. Są agresywne gonią wszystkie inne ryby . 

Dodałem kryjówki i kamienie

Proszę o sugestie abym nie stracił obsady. 

1533919314664102340091.thumb.jpg.81007a483e7c839bcfee28f4c169e188.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, farewell__ napisał:

No i naszedł czas że wymieniłem obsadę . Zgodnie z sugestia mam teraz 

10 itungow 

5 socolofi chyba 5 samic

10 souloci 2 wybarwione samce gonią wszystkie inne. 

Kolego bez urazy,ale napisz chociaż poprawne nazwy gatunkowe,bo nie ukrywam że kłuje to strasznie w oczy...

Godzinę temu, farewell__ napisał:

Czy zostawić wybarwione samce czy oddać do sklepu. Są agresywne gonią wszystkie inne ryby . 

Dodałem kryjówki i kamienie

Proszę o sugestie abym nie stracił obsady. 

Wiesz w sumie się nie dziwię,że ryby pływają jak szalone ganiając inne ryby,bo (sorki) ale tego nie można nazwać kryjówkami...

Zrób rybom normalne gruzowisko skalne,a zobaczysz całkiem inne zachowanie ryb,a nie tylko gonitwy...Możesz iść w podobny aranż jaki ma kolega w tym filmiku...Przy tym kamieniu co posiadasz tak bym to widział...

https://www.youtube.com/watch?v=aDUb5ake9xU

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że co post to inne zdanie. Uff . .. coś takiego jak na tych filmikach to miałem dawno. I na tym forum powiedzieli że źle bo kamienie za duże i nie ma kryjówek. Więc porąbałem kamienie . Aranżacja jak na tych filmach się nie sprawdziła !!! Chyba że bazują one na zasadzie przerybienia , gdyż ryby nie mają rewirów czyli prawie jak w sklepie. 

Czy ktoś inny ma cenne rozsądne sprawdzone sugestie. ?

 

Co do kamieni to są one Zakopane w piasku. Nie leżą na piasku . Wykopanie piasku koło kamienia nie powinno go zawalić dodatkowo każdy kamień oparty jest o inny. Niektóre cb mają 3 lub 4 styki podparcia. Poza tym kamienie osuwają się wolno więc jak jakiś się osunie to oprze się o inny. 

Z efektu wizualnego jestem zadowolony . Na pewno ładniej niż poprzednio jak były same duże kamienie . 

Pytanie miałem odnośnie ryb czy zostawiać agresywne samce czy je odłowić ?

Moja obserwacja. Miałem 1 miesięczne albinos 15 sztuk urodziły mi się młode. Nowe 18 sztuk dalelen je razem do jednego akwarium 1 miesięczne albinos zaczęły zagryzać małe. W związku z tym 1 miesięczne 15 sztuk przeniosłem do dużego akwarium że zmianą obsady tam pożyły może 3 dni. Wygląda na to że z genami nie wygramy. A na wakacjach płyniemy sobie łódka że szklanym dnem płynie rybka a tu nagle podpływa inna wieksza i ja zjada. W całości jednym gryzem. I tak se pomyślałem że z naturą nie wygramy. Może powinniśmy się pogodzić z faktem że w naturze ryby się zagryzaja rodzą się małe i część z nich jest zjadana. Może próba zachowania statusu qwo w akwarium jest sprzeczna z naturą ryb. I niemożliwa do osiągnięcia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, farewell__ napisał:

No widzę że co post to inne zdanie. Uff . .. coś takiego jak na tych filmikach to miałem dawno. I na tym forum powiedzieli że źle bo kamienie za duże i nie ma kryjówek. Więc porąbałem kamienie . Aranżacja jak na tych filmach się nie sprawdziła !!! Chyba że bazują one na zasadzie przerybienia , gdyż ryby nie mają rewirów czyli prawie jak w sklepie. 

Czy ktoś inny ma cenne rozsądne sprawdzone sugestie. ?

Co do kamieni to są one Zakopane w piasku. Nie leżą na piasku . Wykopanie piasku koło kamienia nie powinno go zawalić dodatkowo każdy kamień oparty jest o inny. Niektóre cb mają 3 lub 4 styki podparcia. Poza tym kamienie osuwają się wolno więc jak jakiś się osunie to oprze się o inny. 

Z efektu wizualnego jestem zadowolony . Na pewno ładniej niż poprzednio jak były same duże kamienie . 

Chyba dalej nie kumasz o co mi chodzi :) 

Odezwij się na priv to porozmawiamy o tym telefonicznie,gdzie postarał się Tobie wszystko wytłumaczyć łopatologicznie o co mi biega...Słowo pisane ma to do siebie,że osoba po drugiej stronie komputera może różnie odebrać wpisy innych osób ;) 

2 godziny temu, farewell__ napisał:

Pytanie miałem odnośnie ryb czy zostawiać agresywne samce czy je odłowić ?

Pytanie...Ile masz dokładnie samców z poszczególnych gatunków?

Wrzuć tutaj najlepiej jakiś filmik,aby mieć jakiś wgląd w to co opisujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.