Skocz do zawartości

Parametry w baniaku


pitik1247

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, pitik1247 napisał:

Na trzezwo jestem ??? i nie w irlandii tylko w wiedniu. Pytam się czy czasem nie zaszkodzi soda bez uzdatniaczy jeszcze w takiej ilosci 50 % 

sorki  po dwoch piwkach i ja bełkoczę:D

w żadnym wypadku nic nie dodawaj do wody  masz zrobić podmiankę 50% samej wody z kranu bo nie masz ani właściwego uzdatniacza ani właściwych bakterii.

Liczymy na fart że akurat nie dodali do wody chloru albo ich pochodnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pozner napisał:

Najlepiej jak byś pozbył się tych wszystkich ryb. W dziale "Identyfikacja" dałeś zdjęcia tych ryb. To jest straszny mix i wątpię, żeby coś się z tym zrobiło. Kupiłeś po taniości, więc wiele nie stracisz, 

No po taniosci ale patrzac po cenach w tutajszych sklepach w sumie dalem 80 € za 19 ryb i jedzenie 

13 minut temu, pozner napisał:

Rób podmiankę. Jaki masz ten uzdatniacz? Musi redukować amoniak (NH3/4) i związki azotu (NO2)

Z tetry aqua safe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pitik1247 napisał:

Pisze ze mam 

Razem pisaliśmy.

Tetra Aqua Safe to uzdatniacz, ale nie redukuje amoniaku i azotu. Możesz to wlać, bo lejesz wodę z kranu, a nie wiesz czy jest chlor, ile jego jest. Ten preparat neutralizuje chlor i inne szkodliwe substancje w wodzie. Nałej to przy podmiance. Kordon i tak musi być.

Zorientuj się jak szybko możesz mieć ten Kordon, czy Seachem. Jeśli będzie to długi czas, to zobacz czy dostaniesz na szybko jakiś uzdatniacz neutralizujący amoniak i związki azotu. Może to będzie coś równie dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pozner napisał:

Razem pisaliśmy.

Tetra Aqua Safe to uzdatniacz, ale nie redukuje amoniaku i azotu. Możesz to wlać, bo lejesz wodę z kranu, a nie wiesz czy jest chlor, ile jego jest. Ten preparat neutralizuje chlor i inne szkodliwe substancje w wodzie. Nałej to przy podmiance. Kordon i tak musi być.

Ale ten 2 eliminuje amoniak a ten drugi z tetry azotany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitik1247 napisałeś, że masz Aqua safe, więc do tego się odniosłem.

Moim zdaniem powinieneś użyć tego AquaGuard Plus. Nie ma na co czekać. Nie wiesz kiedy dostaniesz ten Kordon, czy Seachem, a ryby pływają w truciźnie.

Ten drugi obniża poziom azotanów (NO3), więc możesz go odstawić.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pozner napisał:

@pitik1247 napisałeś, że masz Aqua safe, więc do tego się odniosłem.

Moim zdaniem powinieneś użyć tego AquaGuard Plus. Nie ma na co czekać. Nie wiesz kiedy dostaniesz ten Kordon, czy Seachem, a ryby pływają w truciźnie.

Ten drugi obniża poziom azotanów (NO3), więc możesz go odstawić.

Najwczesniej jutro bede to mial chyba jak jest tu cos takiego w sklepach ale powinno byc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że już masz tego AquaGuarda. No nic, jutro zorientuj się i jak nie będzie tych Kordonów i Seachemów, to kup ten AquaGuard, a Kordon zamów, bo on dodatkowo redukuje NO2. Chyba że będzie coś innego, co redukuje amoniak NH3/4 i azotyny NO2.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pozner napisał:

Myślałem, że już masz tego AquaGuarda. No nic, jutro zorientuj się i jak nie będzie tych Kordonów i Seachemów, to kup ten AquaGuard, a Kordon zamów, bo on dodatkowo redukuje NO2. Chyba że będzie coś innego, co redukuje amoniak NH3/4 i azotyny NO2.

Tak ten aquaguard mam już wlałem i podmianka skonczona 

Kupilem taki zestaw testow ale tam nue ma na Nh3 

55257.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.