pitik1247

Parametry w baniaku

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, egon44 napisał:

Wynika że wszystko zmierza w dobrym kierunku...

NO2 spadło patrząc na jego poprzedni wynik z postu nr.142

NO3 teraz powinno pójść w górę...

No właśnie z tym pójściem NO3 w górę mam wątpliwości Andrzeju.

Właśnie dlatego przestrzegałem przed  laniem Amquela w dawce 3x na baniak.

Po zachowaniu NO2 wynika że baniak jest dojrzały ale NO3 będzie jeszcze długo stało  bo nie ma co zużyć tego nadmiaru  amquela który zdetoksykował co miał a jego ogromny nadmiar sam nie wyparuje.  producent wyrażnie podaje że nadmiar amquela nie znika tylko czeka a w tym czasie nie pokazuje prawdziwych poziomów NO3 - dlatego ten stoi jak zamurowany na tym 1ppm.

Ja bym uznał  akcję ratowania ryb kolegi  za zakończoną bo pomiary NH4 i NO2 na to wskazują a to NO3 =1ppm też jest OK.

Teraz bym spokojnie zalecił koledze powolne usuwanie  amquela poprzez co tygodniowe podmiany wody po 20% bez względu czy NO3 dojdzie do 20 czy pozostanie 1 ale koniecznie już bez lania chemicznych uzdatniaczy wszelkiej maści w tym amquela tylko przez takie ustrojstwo. I pomiary wody co 4-5 dni wystarczą.

Jak z czasem usunie nadmiar amquela to i mu się te NO3 odetka i ruszy w górę bo ryby przecież tam pływają i dają syfu.

A jak mu pozostał ten Amquel to będzie dla ratowania innego Wiedeńczyka z surowym baniakiem i rybami.:)

• Dziękuję 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta