Rekomendowane odpowiedzi

Po 5 dniach w zasadzie bez zmian, czasem przyuważę ciągnące się odchody - 2cm u rdzawego bądź Hary - typuję, że są to te same egzemplarze, ale grube i "kolorowe", więc raczej coś nic groźnego. W każdy wtorek podaje dalio, raz na kilka dni mieszankę i reszta to spirulina JBLa. Najważniejsze, że wszystkie ryby są zadowolone z życia 😉

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, Deadi napisał:

Po 5 dniach w zasadzie bez zmian, czasem przyuważę ciągnące się odchody - 2cm u rdzawego bądź Hary - typuję, że są to te same egzemplarze, ale grube i "kolorowe", więc raczej coś nic groźnego.

...wcześniej pisałeś ,że nie przekarmiasz to pewnie tak jest. Ale zwróć uwagę czy nie podajesz zbyt wiele pokarmu  o zwiększonej zawartości białka. Ja jak zacząłem niedawno podawać NLS ale ten wysokobiałkowy to właśnie tak samo  mi się robiło u "rdzawych". Poradziłem sobie sobie w ten sposób ,że do pudełka z NLS dodałem spiruliny w proporcji  50:50  i odchody zniknęły. Może któryś z pokarmów im nie leżeć..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fakt, przez bardzo długi czas podawałem moja mieszankę, która chwilowo miała dość dużo w sobie vivid color (coś koło 50%) i bardzo możliwe, że podając ją codziennie po prostu im zaszkodziło. Chociaż ja cały czas stawiam, że przytargałem coś z harą. Tak czy inaczej mieszankę ograniczyłem i wróciłem na czystą spirulinkę jako pokarm bazowy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
23 minuty temu, Deadi napisał:

Chociaż ja cały czas stawiam, że przytargałem coś z harą. Tak czy inaczej mieszankę ograniczyłem i wróciłem na czystą spirulinkę jako pokarm bazowy.

....jeżeli chodzi o nitkowate , cienki odchody to  prawdopodobnie masz rację. Ja pisałem odnośnie, grubych,koloru pokarmu:) Myślę ,że po ograniczeniu vivid color  wszystko wróci do normy. Podobne też problemy miałem jak stosowałem  przy tej obsadzie co mam Tropical Krill Gran. Po prostu nawet przy wszystkożercach z białkiem trzeba uważać. Plusem tego co Ci się przytrafiło jest to ,że teraz namacalnie widzisz jak ryby mogą reagować na pokarm.... Skorygujesz dietę  ( już skorygowałeś) i wszystko będzie OK   a doświadczenie zostanie:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta