Skocz do zawartości

Uklad kamieni 200l laik.


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisali wszystkie pomiary robisz przy świetle dziennym te zrobione przy sztucznym się nie liczą:).

Zeby dosypać piasku nie trzeba wylewać całej wody. jak ujmiesz kamieni sam zobaczysz jak tam było malo wody

Najpierw wyjmij te kamienie jak pisałem tak by wszędzie wokól szyb było wolne po 10 cm , potem ujmij ze środka i jak to co pozostanie a ci się będzie podobał układ to wklej fotkę wtedy koledzy ci ocenia i podpowiedzą.

Jak już będzie OK to robisz sobie fotkę na pamiątkę byś zapamiętał gdzie jaki kamień leżał.

kupujesz w AGD nie wiem 2-4 wkłady do zlewozmywaka takie plastikowe i bez spuszczania wody wyjmujesz resztę kamieni zsuwasz piasek na jeden bok i na w miarę czyste dno kładziesz ten wkład i stawiasz na tym jeden kamień by się nie suwało przegarniasz piasek na ta stronę  kładziesz wkład na reszcie dna potem na tych podkładach ustawiasz kamienie na powrót jak było i wyrównujesz piasek na całości by nie było widać tych podkładów - piasku powinno być tak na 5cm nie więcej a kamienie powinny stać nie na dnie szklanym tylko na tych podkładach. jeśłi piasku będzie trzeba dosypać to nie zapomnij go wcześniej wielokrotnie wypłukać aż będzie z niego leciała czysta woda.

Na razie nie karmisz ryb wcale - mają głodówkę nawet 5 dni. nie są maluszki .

Na razie masz glnojada jak byka i kilka pyszczaków  nie ma na to dobrej diety bo to rózne ryby o róznych wymaganiach tak wody jak i pokarmów więc się zdecyduj czy glonojad czy Malawi już ci to pisałem nie raz. - myślisz że milczeniem mnie zbędziesz?;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uciekam od odpowiedzi na pytanie co dalej z glonojadem po prostu , chce ogarnąć w pierwszej kolejności zbiornik pod kątem optymalnych parametrów do życia (wszystkie parametry wody i wygląd) następnie zajmę się sprawa glonojada.

Chce i korzystam z waszych porad, wiem jak działa forum bo od wielu lat jestem członkiem innego forum o zupełnie innej tematyce i wiem że rady pasjonatów są bezcenne a o takich w sklepach trudno.

Martwi mnie jeszcze jedna sprawa ,  mianowicie cztery ryby maja odsłonięte skrzela  tak jak by miały wygryziony kawałek "skóry" , zauważyłem to po złożeniu akwarium u siebie i zastanawiam się czy to jakaś choroba czy po prostu ryb jest za dużo i są to efekty walk , co można na to poradzić ?
Jak odróżnić samca od samicy ? Chodzi o kolor rybki czy o kropki znajdujące się na płetwie pod ogonem ? Jeden z forumowiczów odpowiedział że są to Metriaclima Estherae Red Blue .

 

IMG_2844.JPG

IMG_2843.JPG

IMG_2842.JPG

Edytowane przez Korasek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Korasek1989 napisał:

Martwi mnie jeszcze jedna sprawa ,  mianowicie cztery ryby maja odsłonięte skrzela  tak jak by miały wygryziony kawałek "skóry" , zauważyłem to po złożeniu akwarium u siebie i zastanawiam się czy to jakaś choroba czy po prostu ryb jest za dużo i są to efekty walk , co można na to poradzić ?

Jak odróżnić samca od samicy ? Chodzi o kolor rybki czy o kropki znajdujące się na płetwie pod ogonem ? Jeden z forumowiczów odpowiedział że są to Metriaclima Estherae Red Blue .

 

Bez zdjęcia nikt nie zgadnie czy rybka jest chora czy taka jej uroda.

Wpisz w google Metriaclima Estherae Red Blue uzyskasz informacje na temat ryby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki preparat Tetry jest u Ciebie dostępny. Jeśli to jest Tetra Bactozym, to moim zdaniem, nadaje się idealnie w Twojej sytuacji. Masz akwarium funkcjonujące, ale z kulejącą biologią, a preparat ten wspomaga taką właśnie osłabioną biologię. Natomiast jeśli jest to Tetra Safe Start, to nie ma znaczenia, czy użyjesz tego, czy Prodibio. Jedno i drugie to bakterie nitryfikacyjne. Możesz kupić Tetrę, albo poczekać na Prodibio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli akwarium wychodzi na prostą. Dziś zrobiłem test na NO2 i wynosi 0,025 w czwartek było 0,2 al niestety poziom NO3 wzrósł z 10 na ok 30 co z tym zrobić ?
Akwarium w poniedziałek startowało od zera , nowa woda z kranu bez odstania do tego BacoActiv wyczyszczone zostały również filtry pod kranem i czy robić jutro podmianę ok 50l wody czy jeszcze na to za wcześnie ponieważ zdobyłem Prodibio i chciałbym je zaaplikować. Załączam dodatkowo zdjęcia uszkodzonego naskórka lub łuski u paru rybek , pokazałem również zdjęcia w sklepie w którym robię zakupy (Aquario Katowice) sprzedawca stwierdził ze może to świadczyć o dużym stresie które ryby przeszły przy przeprowadzce lub o pasożycie, dostałem na to środek o nazwie omniforte, jeszcze tego nie stosowałem chciałem najpierw was zapytać o opinie ponieważ dużo przeglądałem rożnych for o tematyce akwarystycznej i bardzo dużo osób polecało to forum jeśli chodzi o tematykę malawi.

Dziś tez zmienialiśmy układ kamieni i dosypaliśmy 10 kg piasku , dokładnie przeliczyliśmy nasze stadko i niestety okazało się ze mamy dokładnie 36 sztuk rybek.

Z tego co już zdążyłem wyczytać to niestety o 20 za dużo.

Jutro będę zakładał tło na tylną szybę.

Zdjecie1.jpg

Zdjecie2.jpg

Zdjecie3.jpg

Zdjecie5.jpg

Zdjecie7.jpg

Zdjecie8.jpg

 

Edytowane przez Korasek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Korasek1989 napisał:

Dziś zrobiłem test na NO2 i wynosi 0,025 w czwartek było 0,2 al niestety poziom NO3 wzrósł z 10 na ok 30 co z tym zrobić ?

I tak powinno być. Żeby obniżać poziom NO3 to masz dwa wyjścia; podmieniać często wodę po jakieś 20-30%, albo pozbyć się szybko części ryb. I tak musisz to zrobić, ale jeśli chcesz się jeszcze z tym wstrzymać, to pozostają podmiany. Podmiany i tak będziesz musiał robić, ale gdy się pozbędziesz części ryb, to będziesz robił rzadziej. Dziwne, że biologia pracuje, ale może to zasługa Bacto Activ i może coś tam w filtrach się ostało.

Możesz podmienić teraz wodę, ale nie 50%, tylko 20-30%. Nie wiesz jaka jest u Ciebie woda (chodzi o chlor), więc musisz użyć przy podmianie uzdatniacza. Może to być ten Kordon Amquel, lub jakiś inny uzdatniacz.

Co do uszkodzeń, to trudno powiedzieć. Mogą to być mechaniczne uszkodzenia spowodowane przeprowadzką, albo warunkami (ciasnotą) w akwarium. I oddaj do sklepu jak najszybciej tego glonojada.

Prodibio możesz dodać, ale nie musisz, bo wygląda na to, że biologia Ci pracuje.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w czterech sklepach niestety nie chcą tak dużego egzemplarza, zarejestruję się jeszcze na innym forum i dodam tam ogłoszenie. Do uzdatniania wody wodociągowej mam planta activ aqua cristal&safe. Jeden filtr mechaniczny wyczyszcze jutro w wodzie z podmiany a drugi za tydzien aby nie wyniszczac bakteri  nitryfikacyjnych i do tego dam prodibio. Następny test na NO3 wykonam w środę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.