spiochu

OSI zakup grupowy 9.17

Rekomendowane odpowiedzi

Śpiochu mam pytanko
a mianowicie czy oprócz prostar i spiruliny jakiś jeszcze pokarm zamawiamy? 
Czy istnieje taka miżliwość?
pozdrawiam 

Można kupić wszystko to co akurat maja na stanie w Tan-Mal, byleby tylko chętni byli... :)

Panowie, akcja dawno zakończona, proszę moderatora o zamknięcie tematu.

Wysłane z telefonu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Wiesz u mnie było inaczej bo zmieniałem aranżację oraz obsadę więc musiałem wylać całą wodę z zbiornika... Tło kleiłem punktowo od połowy wysokości zbiornika do góry(patrz przykładowe foto) Na samym dole nie kleiłem w ogóle bo tło dociska też piasek... Tło grubości 3mm zamówiłem na wymiar tutaj http://plyty.fabertec.pl/pl/p/Plyta-PCV-spienione-kolor-czarny/94 To nic trudnego   Przelewasz wodę do wiaderek lub w kanał.Nawet całej nie musisz wylewać bo zostawisz sobie tylko w zbiorniku tyle aby móc przykleic tło.Ryby przerzucasz do osobnego zbiornika lub wiaderka chociaż nawet z musu mogłyby pływać w zbiorniku ale szkoda też ich stresować wykonując robotę...Następnie szyby musisz oczyścić oraz odtłuścić np.w moim przypadku to był spirytus 95% nasączony wacikiem kosmetycznym bezpyłowym.W moim przypadku użyłem tego kleju https://denbraven.pl/produkt.php?idp=57&idg=13&idm=1&zastosowania=  .Robiłem punkty na szybie w miejscach pokazanych na przykładowej fotce powyżej...Potem tylko dociskałem tło do szyby i trzymałem to tak kilka minut dociskając miejsca gdzie były nałożone punkty na szybie.Jako że posiadam w domu 5szt czyścików magnetycznych to przyłożyłem je w miejsca gdzie nakładałem klej aby cały czas tło było dociśnięte do szyby.Akurat aranżację układałem w kilka dni to klej sobie na spokojnie wysychał...Ogólnie w przypadku tego kleju starczy doba na jego wyschnięcie(testowałem wcześniej na innej niepotrzebnej szybie którą posiadałem w domu). No i chyba to by było wszystko  
    • Albo naklej białą naklejkę w połysku

U nie 200x50x55h, kaseciak. I jak już nie raz pisałem - gdybym teraz miał możliwość to zdecydował bym się na gąbkę (plus ewentualnie ceramikę) w kasecie plus pompa CO na zewnątrz. Jedyne co mnie teraz powstrzymuje to fakt, że rurki musiały by wystawać ponad akwa. Dlatego jedzie do mnie z Chin pompa 3600l/h bo sam aquael 2000l/h średnio daje radę w kasecie. Za mały zasys jest jak dla mnie.

Wysłane z telefonu

• Przyłączę się do wątku, gdyż również chcę wymienić tło strukturalne na PCV.  Zastanawiam się tylko jak to zrobić najszybciej i najlepiej w istniejącym akwarium. @egon44 czy wszystko wywalałeś z akwarium, aby wymienić tło? Zastanawiam się czy wystarczy częściowo spuścić wodę i tło złapać tylko klejem u góry? Czy tło robiłeś  wysokościowo na styk do wzmocnienia? Z góry dzięki za sugestie:)  
    • Michał...nie kombinuj teoretycznie . Podjedź w Katowicach do jakiegoś akwarystycznego sklepu i na miejscu obejrzyj świetlówki led. Nie będzie problemu aby sprzedawca pokazał Ci jak świeci dany model. Też tak kiedyś kupiłem na "oko" i w praktyce okazało się ,że nie jestem zadowolony ani z barwy ani z mocy światła. Po prostu najlepiej jest zobaczyć jak dana świetlówka świeci....a  z  ledami nie ma problemu aby w sklepie to sprawdzić.
    • Trudno cokolwiek doradzić w ciemno. Nie wiadomo w czym jest problem, czy bakterie, czy jakieś robactwo. Metro działa tylko na bakterie beztlenowe, przydało by się jeszcze dołożyć coś na tlenowe, ale to zniszczy biologię w zbiorniku. Amerykanskie ziółka jak zwykle nie przyniosły rezultatu, czas został zmarnowany. Zrób kurację skojarzoną Metronidazol + Sera Baktoforte S (koniecznie musi być S w nazwie), dawkowania musisz poszukać sam, na telefonie nie lubię grzebać w necie. Możesz też poszukać kuracji dr Marty Mierzyńskiej, jest na specyfikach Zooleka. Jak nie będzie poprawy to pozostaje oddać jedną żywą rybę do badania.

Wytapatalkowane

•   http://allegro.pl/show_item.php?item=6462886204   ?? http://allegro.pl/2x90cm-swietlowka-led-rgb-oswietlenie-akwarium-i6854266978.html Szukam i szukam i nie wiem    
    • ..trzeba było pod pończochy nasypać też czegoś aby po śliskim koszu się nie zwinęły. I nie grubiej jak ok. 1 cm. Mogłeś każdą z pończoch dać do innego kosza. Miejmy nadzieje ,że beędzie Ci skutecznie działać.
    • Podmiana zrobiona , purolite wrzucone   Zobaczymy co będzie ponieważ zostawiłem na samym dnie w koszyku biobale, następnie miałem 0,5 l starej ceramiki i dosypałem 0,5 l Seachem Matrix . Kolejny koszyk to na dnie ułożony purolite na to położyłem gąbke przysypałem lekko grysem i zamknołem wieczkiem od góry i jest dosyć ciasno. Na samym górze mam kolejną gąbke i glowice. Kubełek to Eheim 2073.
    • Spróbuj mikro i makro. Ktoś już próbował, ale efektu nie znam. Myślę, że nie zaszkodzi. 
    • Co myślicie o stosowaniu nawozu mikro na porost zielonych glonów?
  • Tematy

• Grafiki