Skocz do zawartości

Kubeq

Rekomendowane odpowiedzi

I jak tu żyć Panie Prezesie jak tu u nas piasek tylko z Bałtyku i bez Cichlid Tace i Salt African.

O Turcy to mają dobrze -  Trace z Bosforu spływa z Istanbułu ,  African Salt z Pamukkale,  piasek i sól morska z M. Śródziemnego

ci to mają dobrze i siup do Polski.:D. Wiesz że te cwaniaki wodę morską sprzedają w kanistrach.:D

@Kubeq kupuj tylko betonowej wody nie zrób .;) to jak mówi moja sprzątaczka "jeden pies" czy Seachem czy ten Turek

To tak nowa firma i tak zupełnie nie znane produkty że aż strach pytać  - erybka jest dystrybutorem na Polskę więc masz to w Zabrzu.

http://reeflowers.com/urunler/tatli-su?lang=en

dla słodkowodnych mają 7 produktów w tym dla pysków  ewentualnie 2  - właśnie te wymienione.

Ale to samo da kranówa z Zabrza + narurowiec na miedzianych rurach:D

sorry jakieś żarty się mnie dziś trzymają.

 

 

 

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kubeq napisał:

Dziękuje za tak dowcipną odpowiedź :P

Kuba coś jest ze mną żle - dalej mnie trzyma ta dowcipność:lol: jak tak zostanie to mnie wyrzucą z forum.:(

13 godzin temu, Kubeq napisał:

Jeszcze tego nie używam(mam na myśli ReeFlowers) , używanie tych specyfików nie ma na celu zmiany parametrów wody, tylko uzupełnienie pierwiastków i mikroelementów.

Jeśli chodzi o używanie przez nas tych tureckich ReeFlovers :lol: (w języku tureckim nie ma litery "w" ) to najważniejsze by nie pozostawiały śladów używania i dotyczy to wszystkich Minerals i Tracy każdej firmy. Nie wiem jak te używane obecnie Seachema ale ja używałem firmy Azoo bo właśnie nie pozostawiały śladów po wlaniu, Seachema nie znam bo dla mnie był zbyt drogi. A te JBLa leżą w szafce bo na dwa dni robią z wody mleko.

Wszystkie jednak zmieniają parametry wody  nawet jak tego nie chcesz, więc trzeba używać z umiarem:) i tylko wtedy gdy robisz co tydzień podmiany by nie wyszło takie Pamukkale czyli betonowa woda.

Proponuję byś zaczął od tego  2in1 czyli  od tego

15e1968c6f1b18be6374a87d656769b756df2b7d3cd13_pure_250_salt_african.thumb.jpg.212aa18e50576c8e5d3cd0f84d2d9750.jpg

 

Ponieważ z opisu wynika że zawiera i Cichlid Minerals z Pamukkale łącznie z Tracy  więc  nie trzeba kupować dwu, masz od razu 2in1 - czyli coś takiego;) .

turkiye17_billiejeanstyle.thumb.jpg.f64c916d0286371cee1ed41ee13f8da8.jpg

 

Używanie tego ReeF lovers Cichlid Salt + Tracy  podnosi i to znacznie GH  - nie wiem jak z KH ale podnosi się też pH.:lol:

Napisali na opakowaniu że ta Tracy to jest  Cichlid z South America .;) a mnie wygląda że z  South Africa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, deccorativo napisał:

Nie wiem jak te używane obecnie Seachema ale ja używałem firmy Azoo bo właśnie nie pozostawiały śladów po wlaniu, Seachema nie znam bo dla mnie był zbyt drogi. A te JBLa leżą w szafce bo na dwa dni robią z wody mleko.

Też się nad Azoo zastanawiam w sumie, a skoro nie pozostawiają śladu po sobie w parametrach to duży plus.

Można zapytać dlaczego przestałeś ich używać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kubeq napisał:

używanie tych specyfików nie ma na celu zmiany parametrów wody, tylko uzupełnienie pierwiastków i mikroelementów.

Osobiście uważam ,że dodawanie mikroelementów w postaci o jakiej piszesz jest zbędne z tego powodu ,że nie mamy tutaj roślin a ponadto woda kranowa dolewana podczas podmiany czy też uzupełniania  odparowanej ma w sobie te mikroelementy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego biotopu. W roślinnym i owszem..ale i w roślinnym dodawanie mikroelementów to bardzo często równało się powstawaniu glonów. Coś czuje ,że przekombinujesz nie mając do tego powodów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kubeq napisał:

Można zapytać dlaczego przestałeś ich używać?

Używałem trzech czyli  Azoo African Cichlid Mineral Salt + Seachem Malawi/Victoria Buffer + Azoo Vitamins jak prowadziłem akwarium na wodzie RO/DI przez 2 lata. Ten Mineral Salt po rozpuszczeniu jest żółty ale po wlaniu do baniaka żółtość  znika po godzinie i nie było wcale mętności wody.

Teraz gdy używam wody kranowej z Węgrowa o GH - 15    a wiem że w Jeziorze Malawi jest GH ok 5-7  to zaprzestałem - trudno   dodając może i wartościowych minerałów i mikroelementów obniżyć te GH - raczej je tylko możesz jeszcze bardziej podwyższyć choć już jest 2x za wysokie.

Po drugie mam w baniaku i Purolite i TMBT i stale NO3 - od 1-7 ppm więc podmiany robię okazjonalnie ( nie liczę miesięcy a robię jak mnie najdzie ochota)  więc i tak powoli rośnie te GH  z dolewek odparowanej wody . To po co jeszcze pogarszać ten parametr który i tak już znacznie odbiega od tych jeziorowych.

Dlatego przestrzegałem przed betonową wodą.

Dodawanie Tracy :) czyli mikroelementów ma o tyle sens że bardzo mało podnosi GH   a na pewno kranówa nie zawiera tych poziomów mikroelementów jakie występują w jeziorze Malawi - z makroelementami czyli mineralizacją już tak nie jest - mocno podnosi GH i minimalnie KH .

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że na kranówce nie ma sensu używać soli , ewentualnie sam trace.

W tej chwili używam Malawi buffera, cichlid salt , cichlid trace i gh mam 14 kh 9, ph 7,8-8.0 , ale szczerze mówiąc nie zauważyłem drastycznych zmian parametrów odkąd zacząłem ich używać, gh skoczyło o 1-2 stopnie, kh bez zmian, ph też o około 0,2-0,4.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, deccorativo napisał:

Dodawanie Tracy :) czyli mikroelementów ma o tyle sens że bardzo mało podnosi GH   a na pewno kranówa nie zawiera tych poziomów mikroelementów jakie występują w jeziorze Malawi

Henryk...nigdy w takiej postaci dla Malawi nie dodawałem  mikroelementów. Naprawdę uważam ,że jest to zbędne.

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.