Skocz do zawartości

Pomocy - ryby padają


GERWO73

Rekomendowane odpowiedzi

Wybacz Andrzeju ale uważam że nie masz racji - woda w jego studni nie jest świeża tylko czymś zatruta co zabija ryby więc absolutnie bym nie podmieniał na nową porcję trutki.

Nie wiem czy nie ma wyjścia - dałem dwie rady

co do podmiany to też są wyjścia ;)

  może wiadra wody z pobliskiego wodociągu ,

może 2-5 baniaków po 5l wody żródlanej z Lidla albo innej Biedronki - każda woda byle nie z jego studni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie  mówię Henryk ,że nie masz racji! Tyle ,że dla mnie to dziwny zbieg okoliczności co nie oznacza ,że faktycznie ta woda nie jest zatruta. O tyle to może być niebezpieczne ,że i ludzie jej używają. Ale nawet jeżeli jej teraz nie wymieni (ja obstawiam jednak aby wymienić) to i tak bym wypłukał jeszcze raz wkłady nawet w wodzie kupionej ze sklepu i założył węgiel aby wyłapać ewentualnie to co jest w wodzie. przez moment zastanowiłem się na temat wkładu z okapu..tego bym nie ryzykował jeżeli jest używany  bo dopiero w nim siedzi nie wiadomo co  począwszy od tłuszczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, GERWO73 napisał:

Regeneracja w soli do zmywarek CALGONIT FINISH w ilości 100 gram na litr goracej wody.

Czy znasz faktyczny skład tej soli. Raczej to nie jest środek przeznaczony do stosowania w akwarystyce. Co w nim jest, to wie tylko producent. Ma nie szkodzić ludziom, a cała reszta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, deccorativo napisał:

Wybacz Andrzeju ale uważam że nie masz racji - woda w jego studni nie jest świeża tylko czymś zatruta co zabija ryby więc absolutnie bym nie podmieniał na nową porcję trutki.

Z tą wodą jest tak: mam jeszcze 3 awaria

1. 220 litrów ogólne kirysy, skalary, molinezje, neonki, sumy, glonojady z małymi w kotniku - tak jak i w Malawi podmieniam co tydzień przez ustrojstwo i tu jest ok

2. 80 litrów i tu mam ze 200 krewetek, całe mnóstwo ślimaków Helenek: 5 dorosłych i przypuszczam, że ze 100 maluszków, z 50 malutkich glonojadów - tutaj wodę wymieniam na kranówę bo ustrojstwo jest na dole i dzisiaj jest ok, oczywiście wczoraj podmiana dobre 40%

3. 60 litrów też sporo różnego maleństwa i też wczoraj podmiana na kranówę i jest ok.

Czy nie jest tak, że jak by miało zaszkodzić to zaszkodziłoby wszystkim?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, GERWO73 napisał:

Dokładnie tę sól polecano tutaj na Forum do regeneracji. A zatem jej użyłem.

Sól jest w 100% dobra.

A nie mogłeś tego powyższego napisać w 1 poście - ????

Podaj wreszcie to NO2 i to przed wszystkimi działaniami z wodą bo wreszcie wymienisz 100% wody  podasz NO2 -0

a może po prostu nie masz biologii .

Pewne zasady tego działy nadal obowiązują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie tak, wszystkim by zaszkodziło. Nie ma co dywagować. Moim zdaniem ma to związek z regeneracją purolite. Nie wiem co się stało, ale najprościej będzie wyeliminować potencjalne zagrożenie. Potem będzie czas na szukanie przyczyn.

Edytowane przez pozner
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.