Skocz do zawartości

Zapadnięte brzuchy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu moim podopiecznym pojawiły się pozapadane brzuchy.Na początku zapadnięty brzuch miała tylko jedna samiczka maingano a teraz dostały również niektóre osobniki msobo.Ryby karmione są pokarmami granulowanymi:Northfin veggie i cichlid oraz  spiruliną z Fish Magic.Ryby przyjmują pokarm z ochotą.Parametry w akwarium:

Ph-7,4-7,6

No2-0

No3- 30-40 bardziej 30

W sobotę podmieniłem około 80% wody przez ustrojstwo i po kilku godzinach podałem preparat Preis Carely 30ml.Dzisiaj nakarmiłem ryby spiruliną namoczoną w Preis Carely oraz wlałem do wody drugą dawkę 30ml.W domu mam jeszcze z sery bacto tabs , zastosować również?Proszę o pomoc.Poniżej wrzucam link do filmiku jak to wygląda.

 

Edytowane przez adamuskus82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darkon napisał:

Preis Carely podobno jest bardzo skutecznym specyfikiem, poczekaj z użyciem antybiotyku. Czy ryby chętnie przyjmują pokarm? Jak często karmisz i jakimi porcjami? Czy wszystkie ryby mają szansę coś zjeść.

Wytapatalkowane
 

Tak ryby pokarm przyjmują normalnie.Karmię 2 razy dziennie. Myślę że raczej każdej coś tam skapnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś który pokarm podajesz i kiedy. Może powinieneś zwiększyć udział pokarmów z zawartością mięsa. Albo zwiększyć ilość. Żadnych objawów chorobowych tu nie widzę. Piszesz, że ryby jedzą chętnie, parametry masz ok, więc w diecie upatrywał bym powodów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, egon44 napisał:

Również tak jak kolega powyżej nie widzę żadnych oznak chorobowych u twoich ryb więc też stawiał bym na dietę ryb...

Może zwiększ minimalnie dawkę pokarmu którą podajesz rybom...

Ile razy w tygodniu podajesz Northfin Cichlid?

Dwa razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zwiększ ilość podawania N. Cichlid. Nie znam składu tego pokarmu, ale można się domyślać, że w jego skład wchodzą też składniki roślinne, więc mógłbyś częściej go podawać (np. co drugi dzień). Możesz najpierw zwiększyć im ilość jedzenia, który teraz podajesz. Hery też nie wyglądają na przejedzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pozner napisał:

To może zwiększ ilość podawania N. Cichlid. Nie znam składu tego pokarmu, ale można się domyślać, że w jego skład wchodzą też składniki roślinne, więc mógłbyś częściej go podawać (np. co drugi dzień). Możesz najpierw zwiększyć im ilość jedzenia, który teraz podajesz. Hery też nie wyglądają na przejedzone.

Tak właśnie zrobię. Zwiększe częstotliwość podawania N.Cichlid oraz minimalnie porcję.Zobaczymy może właśnie w tym leży problem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim układzie ryb spokojnie możesz podawać pokarm w układzie 50/50. 

Chociaż Msobo i Maingano to ryby preferujące pokarm roślinny, a Hara to planktonożerca nic się nie stanie jak pokarm będzie podzielony pół na pół. Jedynie obserwuj ryby czy nie łapią masy.

Jeśli chodzi o samicę to być może inkubowała i nie pobierała pokarmu lub jako że jest słabszym osobnikiem zresztą młodych msobo to mniejsze porcje łapią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.