Skocz do zawartości

Mętna woda


XGrzesX

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, deccorativo napisał:

Przełóz tam grzałkę i wrzuć jakąkolwiek pompkę by ruszała wodą i przełóż tam jeszcze żywe ryby.

I tak może chodzić kilka dni.

 

11 godzin temu, JemioloSeba napisał:

Rób podmianę 50% wody i to natychmiast! W kranówce będzie im lepiej niż w Twojej wodzie z akwarium. 

Padły dwie dość podobne propozycje nie cierpiące zwłoki bo mogą być następne zwłoki.

To niegrzecznie nie odnieść się do tego i zadawać inne następne pytania w te j chwili nie istotne jak idzie o ratowanie życia ryb , tym bardziej że  założenia mogą być różne i nie koniecznie te co wskazałeś. ( brak zapachu zgniłych jaj).

Nie wiem - zrobiłeś co podpowiadamy czy zupełnie pominąłeś..

Tak jakbyś olewał nas. Przynajmniej ja tak odczułem , nie wiem jak Seba.

Napisz też jak ty robiłeś podmiany wody i kiedy zaglądałeś do tego złoża w kaseciaku jak cię wygląd gąbki zaskoczył.

Kiedy płukałeś kaseciak i tą ceramikę i ile jej tam jest oraz jak często płuczesz gąbkę.

 

Co do przytoczonego fragmentu dotyczącego dawkowania to  zawsze sprawdzam oryginalne dawkowanie na stronie producenta bo wielokrotnie nasi sprzedawcy dowolnie interpretują oryginał.

Tu masz oryginalny tekst a poniżej moje dowolne tłumaczenie :Dale nie ma tam napisane co 24h standardowa dawka przez 7 dni czy tydzień.

http://www.kordon.com/kordon/products/water-conditioner/amquel-plus#dosage!

" Zaleca się stosowanie jednej standardowej dawki preparatu AmQuel Plus w ciągu 24 godzin w ciągu pierwszych dni w przypadku całkowitych lub największych podmian wody, a co najmniej raz w tygodniu dla całej objętości wody podczas regularnego stosowania, niezależnie od tego, czy woda podlega podmianie, czy nie. Liczba zabiegów, które mają być dokonywane w czasie zależy od tego, jakie są warunki wodne z rybami i / lub innymi warunkami życia. AmQuel Plus penetruje wodę, w tym wodę w żwirze, piasku lub innym materiale dennym. Jeśli powstanie nadmiar AmQuel Plus w wodzie, to pozostaje on aktywny aż do momentu pojawienia się w wodzie , związków które może on zdetoksykować - chloru, chloraminy lub związków azotu."

 

Z tego co pisałeś nie wynika że codziennie robiłeś duże podmiany dawkując Amquel na podmienianą wodę tylko że codziennie przez 7 dni wlewałeś do akwarium Amquel stale do tej samej wody.

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, deccorativo napisał:

Z tego co pisałeś nie wynika że codziennie robiłeś duże podmiany dawkując Amquel na podmienianą wodę tylko że codziennie przez 7 dni wlewałeś do akwarium Amquel stale do tej samej wody.

Henryku przeglądając wczoraj różne tematy kolegi w innych działach śmiem twierdzić że zrobił dokładnie to samo co napisałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, deccorativo napisał:

Z punktu widzenia przedawkowania Amquela należałoby wymienić 2 x 50 % czyli 100% wody ale z punktu widzenia biologii nie należy tego robić i podmieniać wodę.

Henryku, dwie podmiany po 50% nie wymieniają 100% wody w baniaku, aby wymienić 100% wody należy spuścić do całka (jak mawia mój syn ;)).

Gryzie mi się także dalsza część wypowiedzi, skoro twierdzisz, że biologii tam nie ma, to nie ma znaczenia czy spuści połowę czy 75%, jedynie dopatrywał bym się stresu u ryb, ale nie w przypadku kiedy kolega ratuje ryby, trzeba działać i niech wylewa ten syf jak najwięcej się da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też kolega @XGrzesX zrobić tak że wyleje całą wodę w kanał i napuści świeżej przez ustrojstwo,doda bakterii a do tego jak może posiada w domu nieużywany filtr zewnętrzny ''kubełek'' pożyczy od kogoś dojrzałe złoże biologiczne wtedy jest szansa że coś się unormuje...

Jedno jest pewne że na tą chwile musi zrobić szybką podmiankę wody żeby uratować ryby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po primo kolega @egon44powinien od Ciebie @XGrzesXdostać duże piwo, bo zapomnieliśmy o tym zupełnie w naszych dywagacjach.

Po drugie primo, mam całą puszkę złoża będzie z literek. Leżakuje w szafce od kiedy zredukowałem ilość złoża do minimum 0,5l  - powinno Ci szybko wystartować baniak razem z prodibio biodigest. 
Masz wpisane że jesteś z Wawy, więc ja jestem dostępny dziś  od 17 do 19 i jutro przez cały dzień, Ursynów blisko metra. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium z naszym biotopem jest praktycznie bezobsługowe czyli co tygodniowa 20-30% podmianka wody,karmienie ryb,czyszczenie szyb, oraz od czasu do czasu sprawdzenie parametrów wody ale dalej nie mogę zrozumieć skąd u ciebie takie problemy...

Masz zgon za zgonem mimo 80% podmianki,więc myślę że masz coś z biologią albo coś sknociłeś i nam o tym nie powiedziałeś...

Kolega Rafał @Pleziorro zaoferował pomoc z oddaniem tobie złoża...Odezwałeś się do niego na priv lub choćby tutaj w temacie?

Kolega Henryk @deccorativo wcześniej sugerował żebyś dał przegrodę do kaseciaka miedzy gąbką a pompą(żeby przez złoże przepływała woda) i co dałeś tą przegrodę czy nie?

Własnie moim zdaniem brak przegrody w kaseciaku spowodował u ciebie taki wzrost No2 ,mętność wody oraz zgony ryb...

Działaj kolego póki wszystkie rybki nie padną!

Edytowane przez egon44
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.