Skocz do zawartości

Filtr narurowy do 720


aurban6

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.09.2017 o 19:22, mlody.czub napisał:

Wystarczy kupić na allegro puszke zasypowa za 12 zlotych i problem z kombinowaniem podkladek i rurek rozwiazany (ja do tej pory mam zal ze tego nie zrobilem). W puszke wchodzi minimalnie wiecej zloza, sprawdzalem to u siebie podczas zasypywania matrixem.

nurtuje mnie pytanie....

Czy mając właśnie takie puszki zasypowe na media korpus filtra montujemy zgodnie z kierunkiem przepływu zaznaczonym strzałką na korpusie czy trzeba odwrócić by przepływ był w drugą stronę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dextro22 napisał:

nurtuje mnie pytanie....

Czy mając właśnie takie puszki zasypowe na media korpus filtra montujemy zgodnie z kierunkiem przepływu zaznaczonym strzałką na korpusie czy trzeba odwrócić by przepływ był w drugą stronę??

Podlaczamy zgodnie ze strzalkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Co byś nie miał w tej biologii to na pewno wystarczą. Rozumiem, że ten korpus na bajpasie nie będzie pracował cały czas, bo znacznie zmniejszy przepływ w filtrach z biologią a to nie byłoby zbyt dobre, tym bardziej, że część wody pójdzie na chemie (purolite). Pompa ma swoją wydajność i nie popchnie więcej niż może.

Dwa korpusy na purolite to chyba przesada. Ja bym w jednym dał purigen a w drugim phosmax basic (jedno i drugi da się regenerować).

W jednym z biologów może grys koralowy co ustabilizuje Ci ph w akwarium.

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jeszcze na rozwiązaniem z grzałką czy nie lepiej kupić dedykowaną. Też zastosowałem łazienkową i na początku działała świetnie ale po pewnym czasie pracowała 24h i nie była w stanie utrzymać temperatury 24 0C w pomieszczeniu ok 18 0C. Ale jak masz możliwości to może zrób ogrzewanie podłogowe po sezonie mogę powiedzieć, że spisuje się świetnie a jako backup czuwa Eheim Jager 300W.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, severall napisał:

[ ] Też zastosowałem łazienkową i na początku działała świetnie ale po pewnym czasie pracowała 24h i nie była w stanie utrzymać temperatury 24 0C w pomieszczeniu ok 18 0C.  [ ]

Ciekawa sprawa. Sprawdzałeś bo może grzałka się zakamieniła?  Jakoś nic innego nie przychodzi mi do głowy co by mogło spowodować takie słabe ogrzewanie. Jaki litraż zbiornika ogrzewasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, severall napisał:

 Tylko czy grzejąc do 24 0C może w ciągu 3 miesięcy zakamienić się grzałka? 

Do wytrącenia kamienia potrzeba gotującej się wody. Może po prostu nie zapewniłeś odpowiedniego przepływu przez tą grzałkę albo wsiadł termoregulator. Sprawdź czy jak włączysz, czy czuć cokolwiek ciepłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wędrowycz napisał:

Do wytrącenia kamienia potrzeba gotującej się wody. Może po prostu nie zapewniłeś odpowiedniego przepływu przez tą grzałkę albo wsiadł termoregulator. Sprawdź czy jak włączysz, czy czuć cokolwiek ciepłego.

Przepływ na poziomie 3400l/h wylot fi40. Jak wyłączam pompę to na końcu czuć ciepło.

Na szczęście to tylko system backup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 4.09.2017 o 08:50, kwiq napisał:

Mi weszło do trzech korpusów właśnie 2l Matrixa. Tyle że ja zrobiłem własne puszki. Rurka elektryczna 25mm, rozcięta na dole, od dołu wklejone sitko z pleksi, na to ceramika i przykryta jeszcze jednym takim sitkiem - na wszelki wypadek żeby nic nie wydmuchało. To na zdjęciu akurat nie moje ale na takim się wzorowałem, znajomy miał laser więc mi wyciął takie siteczka (mam projekt jeszcze w corelu gdybyś potrzebował). W każdym punkcie z laserem do materiałów miękkich takie rzeczy wytną  - zapewne w znośnych pieniążkach.

filtr2.jpg

Kupowałeś takie sitka coś podeszło czy je robiłeś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.