Skocz do zawartości

Filtr narurowy do 720


aurban6

Rekomendowane odpowiedzi

Stykną, powinno wejść 2l Matrixa. Zastanawiam się czy nie dać puszek zasypowych. Wejdzie może troszkę mniej ale piasek dopełni. Z puszkami wygoda, tak mi się przynajmniej wydaje. Musze zrobic pomiar ile wejszie matrixa w puszkę. Jak zmierzę to napiszę dla potomnych.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi weszło do trzech korpusów właśnie 2l Matrixa. Tyle że ja zrobiłem własne puszki. Rurka elektryczna 25mm, rozcięta na dole, od dołu wklejone sitko z pleksi, na to ceramika i przykryta jeszcze jednym takim sitkiem - na wszelki wypadek żeby nic nie wydmuchało. To na zdjęciu akurat nie moje ale na takim się wzorowałem, znajomy miał laser więc mi wyciął takie siteczka (mam projekt jeszcze w corelu gdybyś potrzebował). W każdym punkcie z laserem do materiałów miękkich takie rzeczy wytną  - zapewne w znośnych pieniążkach.

filtr2.jpg

Edytowane przez kwiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kupić na allegro puszke zasypowa za 12 zlotych i problem z kombinowaniem podkladek i rurek rozwiazany (ja do tej pory mam zal ze tego nie zrobilem). W puszke wchodzi minimalnie wiecej zloza, sprawdzalem to u siebie podczas zasypywania matrixem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Adamsdz napisał:

pompa ibo beta zasysa z prawej do lewej wiec bedziesz musial odwrocic uklad

Bzdura, pompa moze pompowac z lewej do prawej, z dolu do gory lub z gory na dol. Chodzi glownie o zalanie woda a nie o sam tryb pracy pompy  

Pompa powinna być tak zamontowana aby jej wał znajdował się̨ w położeniu poziomym. Króćce mogą się̨ znajdować w innym położeniu niż na poniższym obrazku jednak zawsze wał silnika musi

być w położeniu poziomym. 

 

 

 

IMG_3601.PNG

Edytowane przez mlody.czub
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adamsdz napisał:

rozkrecajac pompe tracimy gwarancje, podlaczenie pompy do gory nogami chyba nie jest dobrym pomyslem.

Nic nie trzeba rozkrecac. Producent ibo sam podaje ze pompa moze pracowac w kazdej pozycji - tak jak na obrazku wyzej. Problemem jest szczelnosc tego przykrecanego kabla. Z uwagi na to zaleca się montowanie jej kablem do dolu, zapobiega to wlaniu się wody do zlacza. Nie ma to jednak zadnego zwiazku z praca pompy. W rozdzielaczu ogrzewania podlogowego tlocza albo z gory na dol, albo na odwrot. Grundfos z reguly tloczy z gory na dol.

Jezeli zamontujesz ja kablem do gory lub na bok i Ci się baniak albo filtracja rozszczelni to uszkodzenie pompy na wskutek wody bedzie chyba najmniejszym problemem.

Edytowane przez mlody.czub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie pompa bedzie tloczyc z lewej do prawej a panel bedzie odwrócony tak jak@kwiq napisał. Żadnej gwarancji nie stracę. A nawet to co stoi na przeszkodzie przed wysłaniem ponownie przekręcić panel. Po 2 nie ma co demonizować, co ma się zepsuć. Po 3 zapewne wiecej na piwo wydaje w ciagu roku niż cena pompy a rok napewno bedzię na wytrysku

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.