Skocz do zawartości

Projekt 240l - Malawi


pstaniszewski

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, pstaniszewski napisał:

uff, dzięki. Jak rozumiem jeśli jednak świetlówka to lepiej Hagen power GLo bo da bardziej niebieskie światło.

Nie wiem czy lepiej będzie jak dasz Powr Glo Hagen ale ja taką stosuję i jestem bardzo zadowolony. Mimo ,że ma 18000 K  ja nie widzę tego niebieskiego światła. Ale fakt faktem ,że jej światło bardzo fajnie uwypukla kolory ryb :żółte , czerwone , niebieskie i brązowe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff, dzięki. Jak rozumiem jeśli jednak świetlówka to lepiej Hagen power GLo bo da bardziej niebieskie światło.

Za radą Andrzeja założyłem u siebie Hagen Power Glo i jestem bardzo z wydobywanych przez nią kolorów ryb zadowolony, a kolor światła jakim świeci nie jest niebieski.

Wytapatalkowane

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
On 8/11/2018 at 1:26 PM, egon44 said:

No kolego chyba do końca nie odrobiłeś lekcji z cyklu azotowego...

Sama woda nic nie da co widać po wynikach NO2,NO3,NH3/4...Aby zbiornik ruszył to potrzebne są bakterie + pożywka...

Także z mojej strony sugeruję zakupić https://www.plantagarden.pl/bakterie-i-biostartery/1921-tropical-bacto-active-30ml.html są to bakterie z pożywką + 5 szt bakterii bez pożywki https://www.plantagarden.pl/chemia-i-preparaty/1968-prodibio-biodigest-1-ampulka.html

Po zakupie od razu dodaj wpierw BactoActive a za 3 dni zrób pomiar NO3,NO2,NH3/4 i podaj tutaj wyniki...Jeśli już testy coś wskażą to sugerowałbym potem dodać 1 ampułkę Prodibio BioDigest...I znów potem co trzy dni podawaj wyniki NO3,NO2,NH3/4 dla wglądu...Super by było abyś zrobił sobie tabelkę z datą robienia testów,oraz wynikami...

Warto też raz zrobić pomiary NO3,NO2,NH3/4 wody kranowej...

Dodałem BactoActive i po tygodniu nadal mam wyniki w okolicach 0 - czy teraz powinienem dodać tą ampułkę:PRODIBIO BIODIGEST. Czy jeszcze czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/6/2018 at 2:14 PM, pstaniszewski said:

ok, dzięki tak zrobię

No i zrobiłem i w sumie nic :(

NO3 - 0-10 (trudno powiedzie obawiam się, że raczej sobie wmawiam, że 10)

No2 - 0-1 (j.w.)

GH 16 

KH 10

PH 7,6 - 8,0

CL2 - 0,8

NH4 - <0,05

NH 3 - 0

czyli jakby nic się nie działo :( i co dalej

a w akwarium glony już się poajwiają więc coś się dzieje. Prośba o doradzenie co teraz?

 

pozdr

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, cierpliwości, z analizy twoich wpisów wynika, że cokolwiek z cyklem azotowym zacząłeś robić 1 września

W dniu 6.09.2018 o 12:48, pstaniszewski napisał:

Dodałem BactoActive i po tygodniu nadal mam wyniki w okolicach 0 -

Cykl azotowy potrzebuje czasu, jakim testem mierzysz NO2, bo zapis

11 minut temu, pstaniszewski napisał:

No2 - 0-1 (j.w.)

jest cokolwiek dziwny, ani test JBL ani Salifert nie ma takiego koloru na skali z przedziałem 0-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, darkon said:

Spokojnie, cierpliwości, z analizy twoich wpisów wynika, że cokolwiek z cyklem azotowym zacząłeś robić 1 września

Cykl azotowy potrzebuje czasu, jakim testem mierzysz NO2, bo zapis

jest cokolwiek dziwny, ani test JBL ani Salifert nie ma takiego koloru na skali z przedziałem 0-1

pierwsze 6 to Tetra paskowa - 6 w jednym (czyli No2 tutaj)

NH4 to JBL

NH3 to Zoolek

n trochę niecierpliwy jestem ale akwarium - bez ingerencji w cykl ale z filtrem startowało już wcześniej - na początku sierpnia - pewno dlatego niecierpliwy jestem :) 

pozdr

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.