Skocz do zawartości

filtracja 375L


marekmax77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów jestem na etapie zmiany baniaka z 200l (100x40x50) na 375l(150x50x50) W starej 200l chodził kubeł JBL e901 przed nim pre filtr HW602a+cyrkulator Jecod RW4,ale przyszedł czas na zmianę baniaka na większy :) mam jeszcze kubeł tetra 1200 i teraz moje pytanie co lepsze. 

Zostawić JBL jako biolog+tetra jako mechanik czy tylko tetra+prefiltr np.HW603a lub narurowiec oczywiście cyrkulator w obu przypadkach.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E901 + HW602 - sika 400-500l/h  a  tetra1200 + HW 602 tak 600l/h   więc obie kombinacje to tylko biolog bo brakuje mechanika minimum 1000l/h prawdziwego siku .

Ja bym spróbowal  z e901 zdjąć ten HW i potraktować go jako biolog z tylko 1 litrem ceramiki w środku i  gąbkami w pierwszym koszu  a  tetrę 1200 jako mechanik z 2xgąbka + wata może siknie z 900l/h .

inne rozwiązania dające realny sik ponad 1000l/h to już koszty i zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, deccorativo napisał:

inne rozwiązania dające realny sik ponad 1000l/h to już koszty i zakupy.

Niekoniecznie koszty bo może też kolega zrobić tak że Tetrę zastosuje jako biologa a JBLa e901sprzeda a w jego miejsce zakupi np.Aquaela Turbo 2000 gdzie mechanika będzie załatwiona...No i mechanika będzie załatwiona a za resztę kaski można zakupić rybki do nowego baniaczka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2017 o 07:44, deccorativo napisał:

E901 + HW602 - sika 400-500l/h  a  tetra1200 + HW 602 tak 600l/h   więc obie kombinacje to tylko biolog bo brakuje mechanika minimum 1000l/h prawdziwego siku .

Ja bym spróbowal  z e901 zdjąć ten HW i potraktować go jako biolog z tylko 1 litrem ceramiki w środku i  gąbkami w pierwszym koszu  a  tetrę 1200 jako mechanik z 2xgąbka + wata może siknie z 900l/h .

inne rozwiązania dające realny sik ponad 1000l/h to już koszty i zakupy.

Dziękuję bardzo za podpowiedz .Niestety nowe akwarium jeszcze nie dotarło ale zrobię tak jak kolega deccorativo napisał. W tym JBL mam około 1l  tych kulek  MicroMec to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2017 o 07:44, deccorativo napisał:

E901 + HW602 - sika 400-500l/h  a  tetra1200 + HW 602 tak 600l/h   więc obie kombinacje to tylko biolog bo brakuje mechanika minimum 1000l/h prawdziwego siku .

Ja bym spróbowal  z e901 zdjąć ten HW i potraktować go jako biolog z tylko 1 litrem ceramiki w środku i  gąbkami w pierwszym koszu  a  tetrę 1200 jako mechanik z 2xgąbka + wata może siknie z 900l/h .

inne rozwiązania dające realny sik ponad 1000l/h to już koszty i zakupy.

Szykuje dzisiaj tetre w środku miała oryginalną zawartość Czy mam zostawić w sumie 2 gąbki czy 2 kosze z gąbkami(w  kazdym koszu dwie gabki)? a w górnym koszu sama wuknina czy gąbka z wukniną ?

dzięki i pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marekmax77 napisał:

Szykuje dzisiaj tetre w środku miała oryginalną zawartość Czy mam zostawić w sumie 2 gąbki czy 2 kosze z gąbkami(w  kazdym koszu dwie gabki)? a w górnym koszu sama wuknina czy gąbka z wukniną ?

dzięki i pozdrawiam Marek

Jeśli filtr ma służyć jako mechanik to starczy nawet jeden kosz gąbek+wata filtracyjna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej

Nie chcę zakładać nowego tematu bo mam identyczne akwarium 150x50x50. Powoli "nudzi" mi się akwarium roślinno-towarzyskie i  przymierzam się do malawi. W akwarium pracują dwa filtry jeden ma ledwo rok a drugi pół roku. Akwarium funkcjonuje już prawie 4 lata.

Fluval 406 (gąbka, ceramika, matrix, węgiel+wata)

Unimax 700 (gąbka, gąbka, ceramika, ceramika, bioceramax 1600)

Jeszcze cyrkulator JVP-201 bym dołożył aby ukierunkować wodę.

Czy mogę śmiało mogę załatwić filtrację malawi z w/w filtrami? Nie chcę filtrów wewnętrznych z powodu "uciążliwości" czyszczenia :P

Edytowane przez Sacrum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Sacrum napisał:

Fluval 406 (gąbka, ceramika, matrix, węgiel+wata)

Unimax 700 (gąbka, gąbka, ceramika, ceramika, bioceramax 1600)

Jeszcze cyrkulator JVP-201 bym dołożył aby ukierunkować wodę.

Czy mogę śmiało mogę załatwić filtrację malawi z w/w filtrami? Nie chcę filtrów wewnętrznych z powodu "uciążliwości" czyszczenia :P

Filtr o mocniejszym przepływie zastosuj jako mechanika,a drugiego jako biologa...Do tego falownik i będzie ok ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Sacrum napisał:

Czy mogę śmiało mogę załatwić filtrację malawi z w/w filtrami?

Ja myślę że spokojnie wystarczy na początek.

Fluval 406 będzie biologiem i tam przełóż ten Matrix i Bioceramax 1600 - jak w sumie wyjdzie 1-2litry tego to więcej tam nic nie zostawiaj poza tą gąbką gruba na prefiltrze  i  mają pozostać kosze puste na mądre złoża które włożysz jak zajdzie taka potrzeba.

Unimax 700 będzie mechanikiem i w zależności czy podane 1700l/h jest wypływem z kubła czy wydajnością pompy to  na pewno da radę.

Zostaw w nim tylko gąbki ewentualnie watę i węgiel ale jego trzeba wymieniać co max 2 miesiące więc powinien być pod wierzchem  i wtym kuble nie zostawiaj ceramiki żadnej a reszta koszy pusta na mądre złoża np TMBT  albo jak cię stać to na Xporty  

Falownik jak radzi Andrzej dasz potem jak wyjdzie taka potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.