Skocz do zawartości

Aulonocara lwanda, balansowanie...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przezucilem rybki do nowego zbiornika woda tydzień odstana. Lwanda od razu po wypuszczeniu zaczela się kolysac na wodzie... myślałem ze nic z niej nie będzie. Tydzień nie jadla, jednak po tygodniu nabrała sporego apetytu i już tak ok. Tygodnia je ... ale nadal ma problemy z balansem chodzchodmniej mnieniejsze, mniej jak pływa bardziej jak chcę w miejscu przystanac. Ciągnie ją na dno jak pływa w miejscu i tak walczy lekko z podbiciem w górę... Moje leczenie podalem szklanke soli niejodowanej na 500l wody. Leczenie zacząlem po 5 dniach od zauważenia objawów choroby. Czy jest jakaś szansa coś mogę zrobić dalej ? Głównie karmię spirulina lekko strawna raz dałem artemie i raz wodzien a tak spirylina i troszkę osi pokarnu..Ryba nadal pięknie wybarwiona czego zdjęcie nie pokazauje.

IMG_20170821_215422.jpg

Edytowane przez Zinitoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi zależy na tej rybce ponieważ mam układ 1/4samic za dwa miesiące miały trafić do 300l baniaka gdzie tylko te 5 rybek miało pływać.. niesamowicie się mienia granatowe z tylu łuski... kto widzial ten wie jest to ryba którą trzeba zobaczyć to poczuć.. do tego co było rybka o wiele wiele lepiej się trzyma. Jednak w porownaniu do moich red rubin i blue neonow jeszcze jej sporo brakuje. Będę bardzo wdzięczny za każdą poradę bardziej doswiadczonych hodowców czy da się coś zrobić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątki dotyczące chorób muszą zawierać w pierwszym poście takie informacje jak:

- wielkość akwarium

- obsada

- filtracja

- parametry wody (obowiązkowo NO2, NO3, ph, TwO i TwW)

- sposób karmienia (częstotliwość, rodzaje pokarmów)

- częstotliwość i wielkość podmian wody

Jeżeli nie podasz większości tych danych to nawet najlepszy ichtiopatolog zajmujący się całe życie Malawi nie pomoże.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno wywnioskować coś bez parametrów wody. Myślę że przeniosłeś ryby do wody o innych parametrach i stąd problemy. Ja gdy przenoszę ryby nawet do większego akwaria robię to ze starą wodą, niedobór wody dolewam nieraz przez trzy dni małymi porcjami. Przy podmianach wody gdy zmieniają się parametry często ryby osłabione nie przeżywają tych zmian, jeżeli masz zdrowe ryby powinny przeżyć ten  szok który im zafundowałeś. Tak jak pisali poprzednicy, bez parametrów to tylko wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Zinitoto napisał:

Witam, przezucilem rybki do nowego zbiornika woda tydzień odstana. Lwanda od razu po wypuszczeniu zaczela się kolysac na wodzie... myślałem ze nic z niej nie będzie. Tydzień nie jadla, jednak po tygodniu nabrała sporego apetytu i już tak ok.

Zapewne poprzednicy napisali  wszystko. Raczej nie choroba bo by zdechła bez leczenia.

Pozostaje szok parametrów wody albo  jak "przeżucałeś rybki"  to ją siatką przycisnąłeś i ma nadwyrężony pęcherz pławny lub układ nerwowy i z tego brak w utrzymaniu równowagi

Jak po tygodniu zaczęła jeść   to może  wydobrzeje sama.

nic nie rób tylko obserwuj.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.