Skocz do zawartości

pleśń w akwarium ?


4ear

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrze poza śladowymi gówienkami i minimalnymi okrzemkami oraz zupełnie dobrze prosperującymi krasnorostami na kamieniach nic nie widzę więcej. Glon w podłożu nie występuje bo wymaga światła więc może być tylko na podłożu lub przy szybie przedniej - tu śladowe okrzemki widzę.

Wydaje się że masz za to za dużo piasku bo w 112l baniaku trzeba się ograniczać by było możliwie dużo wody i minimum piasku i kamieni tworzących choć kilka grot.

Zielona woda z prefiltra i kubełka to oznaka zielenic w wodzie - zacznij od pomiarów kropelkami  JBL NO2, NO3 i do tego koniecznie PO4 Salifert - jedną z przyczyn tego stanu może być zbyt wysokie NO3 i PO4 oraz np. wysokie NO3 w kranie i zbyt małe i rzadkie podmiany wody, zbyt słaba cyrkulacja wody, zbyt intensywne karmienie ryb.

Jak możesz zrób pomiary i wklej fotkę po długości baniaka.

Podaj ile  i czym świecisz i czy wpada światło słoneczne do baniaka,

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak odpowiedzi nie ma mnie w domu aktualnie i jak wrócę to napisze wszystko o co pytałeś,ale tak ogólnie zastanawiam się nad sensem malawi w 112 fakt faktem  z mojej winy w akwarium jest zupa rybna i wygląda to akwarium jak (szpital dla umysłowo chorych) samiec yelow pozostałe pyszczaki gania i siedzą po kontach bo się boją.I niestety nie posiadam testu na po4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy sens to czy będziesz miał chwilkę czasu na Malawi i obojętne czy to będzie 112l czy 1200l - choć na podstawowe rzeczy musi być trochę czasu, jeśli go nie ma nawet na odpisanie to znaczy że żadne akwarium nie wchodzi w grę - bo każde wymaga poświecenia  chwilki.

Potem zrób porządek z rybami bo yellowki w 112l to sam widzisz -  ujmij piasku zrób kilka grot ze sklejonych łupków bo te zajmują najmniej objętości .

Musisz też pamiętać że w 112l z racji małej ilości wody zmiany parametrów są najszybszee i największe a zatem trzeba je częściej kontrolować niż w większych szkiełkach.

Bez testu Saliferta PO4 - nie pomogę - tylko ogólne zasady o które pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a więc odpowiadam na pytania.

1-no2---0,1

2-no3---15

3-po4---nie posiadam testu ale kupię

IMG201707_qpqxxns.jpg

 

Oryginalna pokrywa na 2 świetlówki t8,zostawiłem oryginalną jedną zexe 6400 i dokupiłem hagen power glo. Niestety nie mogę świecić tylko jedną bo po wyciągnięciu jednej druga nie będzie świecić. Między 19 a 20 przez okno wpada trochę słońca i świeci na przednią i prawą szybę pod kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • tom77 zablokował(a) ten temat

Witam Wszystkich brak mu już sił do walki z glonami w akwarium,akwarium 112l filtracja jbl e901 green line.Dzisiaj postanowiłem otworzyć kubełek i niestety to co zastałem to sodoma i gomora,woda w kubełku zielona pełno małych ślimaków zielony osad na ceramice i gąbkach.Zmieniłem w kuble prawie wszystko,zostawiłem 1 kosz z ceramiką a reszta tak jak miała być oryginalnie same gąbki od jbla.Po uruchomieniu filtra z wylewki wylatywać zaczęła tak jakby pleśń albo coś podobnego kubełek pracuje na maksa a przepływ taki jak mam w ro czyli porażka,czy to możliwe że węże tak zarosły że przepływ aż tak spadł ?.Załączam zdjęcia jak ta pleśń wygląda,zauważyłem ją również na grzałce w akwarium,coraz bardziej jestem za restartem akwarium,dziękuje z góry za odpowiedzi.

IMG201708_qhxesre.jpg

IMG201708_qhxesra.jpg

IMG201708_qhxesxp.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.