Skocz do zawartości

Pytanie o gatunki pielegnic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,panowie mam pytanie robie zbiornik w stylu malawi posiadam pielegnice z ktorymi nie mam zadnych problemow i chcialbym je zamiescic w tym zbiorniku 240litrow podaje gatunki; Pielegnica papuzia dorosla 20cm,pielegnica tropheus,pielegnica niebieskołuska, bedzie im się dobrze zylo? Jaki gatunki moglbym do nich dolaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Nie wiem czy to żart ale ani jedna ryba nie jest z biotopu Malawi więc to kiepski pomysł...

Pyszczaki trzymamy tylko z pyszczakami...

W dziale ''obsady'' masz propozycje jakie gatunki nadają się do twojego litrażu...

Edytowane przez egon44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to kiepski żart. Jeśli nie to polecam zamknąć się w schowku na miotły i zobaczyć, czy będzie Ci się dobrze żyło. Masz olbrzymie ryby i chcesz je zamknąć w akwarium, które jest minimalnym dla trzy razy mniejszych ryb. Aż dziwne, że te Tropheusy jeszcze żyją, ciekaw jestem jak je karmisz.

 

2 minuty temu, Mateusz1992 napisał:

bedzie im się dobrze zylo?

Tak, jak oddasz je do sklepu.

2 minuty temu, Mateusz1992 napisał:

Jaki gatunki moglbym do nich dolaczyc?

Dołożyć żadnych. Jeśli chcesz zrobić porządnie Malawi to oddaj ryby i kup nowy skład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie podejście mi się podoba ;) Wybacz nam niezbyt przyjemną reakcję, ale na tym forum dobro ryb jest zdecydowanie na pierwszym miejscu ;) polecam przeczytanie działów FAQ naszego forum, potem przejście do obsad, galerii itd. Znajdziesz tu mnóstwo inspiracji i informacji jak prawidłowo zajmować się rybami. Pamiętaj żeby nie mieszać biotopów, czyli hodować ryby z jednego środowiska (Malawi to Malawi, a Tanganika to Tanganika, dwa różne jeziora i choć mają podobne parametry wody to jednak nie takie same, a ryby mają inne zachowania i ich łączenie nie ma nic wspólnego z akwarystyką w sensie stricte ;)). Do akwarium 240 litrów na początek polecałbym Ci trzymanie dwóch gatunków z naszego biotopu. Jak już przebrniesz, przez bądź co bądź, niemało informacji daj znać jakie ryby Ci się podobają, a my chętnie pomożemy je dobrać do Twojego akwarium. Musisz też wiedzieć, że nie tylko wielkość ryby w stosunku do akwarium ma znaczenie, ale też preferencje żywieniowe (niektórych ryb nie powinno się ze sobą łączyć dla ich dobra) oraz charakterność ;) 

W razie czego nie bój się pytać, powodzenia!

Edytowane przez MatiK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie, nie mam zamiaru meczyc ryb,  mialem 2 raki tez już oddalem  glonojada rowniez oddalem. Proponujesz ryby typowo z gatunkow pyszczakow tak zrobie 

Jezeli chodzi o podstawy ogarnalem już co nieco, mam piasek kwarcowy, skałki.wapienne, urzadzenie do pomiaru ph tez mam, filtry itp.wszystko przygotowane, brakuje tylko ryb dlatego zarwjestrowalem się tu by się dowiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrze ryb do naszego biotopu w tym do twojego litrażu nie będzie klopotów...

Wpierw oddaj obecną obsadę a potem załóż temat w dziale obsady i pomożemy...

Tak więc działaj kolego :) 

Oczywiście napisz proszę jak już jesteśmy w tym dziale jaką filtrację posiadasz(model filtra/jeśli masz kubełek to jakie wkłady masz w nim),jakie masz podłoże(podejrzewam piasek ale wolę zapytać)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.