Skocz do zawartości

Akwarium z kominami do sumpa


Baba Yaga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Trafiła mi się okazja kupna akwarium 3xopti o wymiarach 200x85x65. Będę je miała za kilka dni. Problemem dla mnie jest fakt,że zbiornik funkcjonował jako morski z sumpem i ma 2 kominy zrobione w tym celu.Sump nie jest na sprzedaż. Nie mam pojęcia o tego rodzaju filtracji- w moim obecnym akwarium (200x60x60) jest filtracja narurowa.Zanim zacznę zgłębiać tajniki stworzenia takiego sumpa, bardzo Was proszę ;podpowiedzcie jak się do tego zabrać??? A może jest jakaś możliwość zainstalowania do takiego zbiornika narurowca??? Chyba wolalabym już coś, o czym mam pojęcie..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden komin od razu wyciąć.Szkoda miejsca w akwarium.

Otwory zakleic szklana formatka.

 

Sump to przede wszystkim narzędzie biologiczne.

Warto jeszcze na powrocie wody za pompą zainstalować bay-pas i wpiac w obieg kilka narurowcow typowo mechanicznych.

Jak chcesz mogę Ci zaprojjektowax sump.

 

Co do akwarium.Obejrzyj je dokładnie przed zakupem ponieważ zazwyczaj w przypadku akwariów morskich są one mocno zmęczone.

Mam na myśli duży zasadowy osąd trudny do wyczyszczenia.

Chyba że cena jest bardzo dobra i przymykasz oko.

 

 

Edytowane przez przemek wieczorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest możliwość bez szkody dla zbiornika wyciąć kominy i zakleic otwory , to zrobiłabym to najchetniej z dwoma. @przemek wieczorek; czy nie lepiej byłoby zrobić właśnie tak ;podłączyć narurowca z biologia, mechanikami i purigenem , zamiast sumpa jako biologii plus narurowca z mechanikami?

Cena za zbiornik jest bardzo atrakcyjna- 800 zł.Gość kupił sobie większe,a tego chce się szybko pozbyć. Na wszystkie moje pytania odpowiada dosyć precyzyjnie, aczkolwiek ( co mnie właśnie martwi) nie wysłał mi do tej pory fotek,o które prosiłam. Dzisiaj jeszcze raz przypomniałam mu się w związku z tymi zdjęciami. Twierdzi,że stan zbiornika jest bardzo dobry....Wie,że będę dokładnie oglądać przed zakupem....

Co do kominów, cytuję pana sprzedającego :"w każdym przeloty na hydraulike 32mm oraz 40mm spływ oraz rewizja.Kominy są narożne i zajmują po 15 cm na ścianie,jeśli dobrze pamiętam"

6 minut temu, przemo-h napisał:

Z takiego komina można zrobić też filtr panelowy, wystarczyło by zakleić dno. 

Czy filtr panelowy to to samo co filtr kasetowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, anna napisał:

Jeżeli jest możliwość bez szkody dla zbiornika wyciąć kominy i zakleic otwory , to zrobiłabym to najchetniej z dwoma. @przemek wieczorek; czy nie lepiej byłoby zrobić właśnie tak ;podłączyć narurowca z biologia, mechanikami i purigenem , zamiast sumpa jako biologii plus narurowca z mechanikami?

Cena za zbiornik jest bardzo atrakcyjna- 800 zł.Gość kupił sobie większe,a tego chce się szybko pozbyć. Na wszystkie moje pytania odpowiada dosyć precyzyjnie, aczkolwiek ( co mnie właśnie martwi) nie wysłał mi do tej pory fotek,o które prosiłam. Dzisiaj jeszcze raz przypomniałam mu się w związku z tymi zdjęciami. Twierdzi,że stan zbiornika jest bardzo dobry....Wie,że będę dokładnie oglądać przed zakupem....

Co do kominów, cytuję pana sprzedającego :"w każdym przeloty na hydraulike 32mm oraz 40mm spływ oraz rewizja.Kominy są narożne i zajmują po 15 cm na ścianie,jeśli dobrze pamiętam"

Czy filtr panelowy to to samo co filtr kasetowy?

Tak, wystarczy zakleić dziury w dnie, wrzucić pompę, wypełnić materiałem filtracyjnym i gotowe. Do tego jeden cyrkulator i pozamiatane. Ja mam coś podobnego. Moja kaseta jest szklana, a woda przelewa się przez grzebień. Spełnia swoje zadanie bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.