Skocz do zawartości

Dobry starter do akwarium


iza121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jaki polecacie starter do akwarium? I czy po jego zastosowaniu mogę wpuścić ryby (tzn wiem, że nie powinnam, ale czy im jakoś bardziej zaszkodze, w porównaniu do wpuszczenia ryb, do czystego dopiero co zalanego akwarium)

 

Cały problem wynika z przeprowadzki, niestety nie ma opcji, że w nowym mieszkaniu zaleje baniak, a dopiero później przeprowadzę ryby ze starego akwarium.   Może ma ktoś jakiś inny lepszy pomysł, co zrobić w takiej sytuacji tzn chodzi mi o pomysł jak szybko zasiedlić akwarium rybami. 

Edytowane przez iza121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla ciebie Izuniu pomysł.

Bierzesz ze starego baniaka 112l  wodę , grzałkę i filtr - wszystko przenosisz do kubełka plastikowego i wpuszczasz tam te 2x yellowki :( i tak se mogą  żyć tydzień albo i miesiąc. W tym czasie wylewasz cała wodę i przenosisz akwarium  w nowe miejsce a wodę nalewasz świeżą z kranu kubełkami ale z uzdatniaczem kranówy.

Jak to skończysz i temperatura będzie akuratna to wpuszczasz tam te 2 rybki  - chyba że czegoś nie załapałem w całym tym problemie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @iza121!

@deccorativo dobrze radzi ale może Ty sama coś więcej nam napisz może nie o samym zbiorniku ale o filtracji jaką w nim posiadasz,jakie podłoże(piasek czy żwir?) :) 

Masz filtr kubełkowy zewnętrzny czy tylko filtr wewnętrzny?

Bardziej obstawiam że wewnętrzny ale czekam na potwierdzenie...

Potem coś doradzimy żeby obyło się bez kłopotów ;) 

Ps.Yellow nie nadaje się to tego litrażu nawet w ilości 2 szt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, AndrzejWalb napisał:

Sam opisywałem moją przeprowadzkę...Wpisz PRZEPROWADZKA  AKWARIUM.

Andrzeju po wpisaniu ''przeprowadzka akwarium'' wyszukiwarka forumowa nic nie znalazła oprócz tylko tego tematu z tym wpisem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, egon44 napisał:

Andrzeju po wpisaniu ''przeprowadzka akwarium'' wyszukiwarka forumowa nic nie znalazła oprócz tylko tego tematu z tym wpisem...

Hm..podejrzewam ( od dawna) ,że coś nie tak jest a szukajką. Ja jak wpisze pierwszy raz to nic nie znajdije..ale zaraz wpisuje drugi i już mi pokazuje . Andrzeju ..sprawdź jeszcze raz wpisując raz za razem. To znaczy wpisz , naciśnij szukaj i powtórz to jeszcze raz. Jestem ciekawy  czy u Ciebie też się otworzy za drugim razem.

Edytowane przez AndrzejWalb
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AndrzejWalb napisał:

Hm..podejrzewam ( od dawna) ,że coś nie tak jest a szukajką. Ja jak wpisze pierwszy raz to nic nie znajdije..ale zaraz wpisuje drugi i już mi pokazuje . Andrzeju ..sprawdź jeszcze raz wpisując raz za razem. To znaczy wpisz , naciśnij szukaj i powtórz to jeszcze raz. Jestem ciekawy  czy u Ciebie też się otworzy za drugim razem.

Faktycznie jest tak jak piszesz i po kilkukrotnych próbach pokazało tematy/wpisy :) 

Nawet Twój wpis z przeprowadzką ;) 

 

Edytowane przez egon44
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, super dzięki za podlinkowanie tematu, już chyba wszystko wiem ;) Przenoszę w takim razie kamloty, podłoże, filtr w stanie takim jaki jest (rzeczywiście filtr jest wewnętrzny)

pytanie jeszcze jedno, czy zakup tego KORDON AMQUEL PLUS  i tego SERA BIO NITRIVEC będzie ok, czy to przerost formy nad treścią? I czy te preparaty przypadkiem się nie wykluczają wzajemnie jak zostaną zastosowane jednoczasowo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten Kordon to uzdatniacz wody kranowej ale taki nowoczesny jednocześnie usuwający chlor, amoniak NH3 i azotyny NO2 więc warto go stale stosować do podmian i nalewania wody.

Sera to bakterie czyszczące i podobno nitryfikacyjne ale na pewno z pożywką więc jak są ryby to po co pożywka - wystarczy tej co dadzą ryby więc ten drugi preparat odradzam.

Jeśli bakterie to albo Prodibio Biodigest 1 ampułka albo najmniejsze opakowanie  Seachem Stability i wg instrukcji z opakowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.