Skocz do zawartości

Jakie tło oraz jakie to kamienie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad tłem. Najlepiej przyklejonym od zewnętrznej strony chociaz byłbym skłonny zamontować wew. Mielibyście jakieś propozycje? Czarne tło pasowałoby? Oraz mam pytanie jakie to ja mam kamienie w akwarium.

19747866_1537101616352589_1138297853_o.jpg

19720506_1537101799685904_1481064130_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja zacznę trochę inaczej. Jaką masz długość zbiornika? Jaki to litraż? Bo na zdjęciu wydaje się bardzo mały, a ryby urosną duże(bo to chyba Chongi pływa u Ciebie i Aulonocara). Jak chcesz zewnętrze to najlepsze chyba będzie czarne lub niebieskie tło przyklejane na tył akwarium. Jakie to zależy od Ciebie tak żeby się "zgrywało" z oświetleniem, kamieniami, rybami... A jak to jest zbiornik o długości 80 cm to polecam Saulosi, z tym, że one uwielbiają kopać w piasku, a tutaj podłożę to żwirek. Rośliny też raczej się za długo nie utrzymają tutaj.

Edytowane przez tottinho10
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wolfik napisał:

Co do podłoża to wszystko jest z nim ok. Pasuje i mi i nie przeszkadza rybką. 

Nie mam zamiaru na siłę cię przekonywać o zmianie podłoża ale zwróć uwagę na to że odbierasz sobie zaobserwowanie naturalnych zachowań ryb a z kolei rybkom odbierasz możliwość przesiewania piasku w poszukiwaniu pokarmu a też z kolei samce pyszczaków przekopują piasek gdzie w wykopanym dołku zwabiają samice w celu odbycia tarła...

Druga sprawa jest taka że piasek jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości a posiadając żwirek wszystkie zanieczyszczenia/odchody będą w nim zalegać...

Decyzja należy do Ciebie ;) 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, egon44 napisał:

Nie mam zamiaru na siłę cię przekonywać o zmianie podłoża ale zwróć uwagę na to że odbierasz sobie zaobserwowanie naturalnych zachowań ryb a z kolei rybkom odbierasz możliwość przesiewania piasku w poszukiwaniu pokarmu a też z kolei samce pyszczaków przekopują piasek gdzie w wykopanym dołku zwabiają samice w celu odbycia tarła...

Druga sprawa jest taka że piasek jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości a posiadając żwirek wszystkie zanieczyszczenia/odchody będą w nim zalegać...

Decyzja należy do Ciebie ;) 

Witam kolego. Hong mi takie dziury kopie w żwirze, że nie mam już w niektórych miejsca żwiru. Rybki normalnie przesiewają żwir w poszukiwaniu jedzenia. Jeśli chodzi o tarło to z 4samic tylko jedna mi nie inkubowala(w ciągu 2 miesięcy)

Edytowane przez Wolfik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michal_j napisał:

Nie chodzi o samo kopanie bo kopać będą we wszystkim (nawet jeśli uszkodzi im to pyski).

Piasek przesiewają przez skrzela dzięki czemu sobie je czyszczą (jest to naturalne zachowanie malawijskich ryb).

 

 

 

Jeśli tak jest to dobry argument. Jestem skłonny na zmianę. Da radę jakoś to zrobić żeby rybkom było ok? Czy poczekać aż będę zmieniał obsadę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal_j napisał:

możesz próbować wężem odsysać to co masz do wiaderka (jeśli nie jest to zbyt grubej granulacji żwir, ale nie wygląda) i potem zasypać dno drobnym piaskiem przy wyłączonych filtrach / cyrkulatorach

robiłem tak u siebie kilka razy ..

po całej operacji dobrze by było do wody dać prodibio czy stability seachema bo ujmiesz w ten sposób wierzchnią warstwę żywego piachu

Dzięki bardzo. Zabiorę się niedługo za to. Jak będę miał pytane napiszę do cb na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.